Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Jel ima neko predlog kako je (za pocetak) najlakse voditi evidenciju o broju clanova teretane? Ono, neki word excell i tako te tabelarne zajebancije. Jedan prijatelj je dobio prilicno dobru teretanu da je malo razradi, zvao mene i jos jednog da radimo, naci ce i neku zensku uskoro, a posto su sprave vec tu (i to vrlo skupe i kvalitetne) ostale su samo neke sitnice da se regulisu. Kasnije je u planu kupovina nekog programa za evidenciju, ovo je samo za neki kraci period.

Link to comment

Jbmliga, ako su ljudi koji ce raditi u tome pouzdani onda Google Docs i taj njihov Spreadsheet (kao Excel) program. Zgodno je zato sto vise ljudi moze da mu pristupa odjednom, i na cloudu je tako da mozes i od kuce i sa raznih lokacija, u krajnjem slucaju i sa telefona (mada nije bas pregledno). 

Ako nemate one zajebancije tipa trening sa trenerom, pa zakazivanje, pa one pilates grupe i akcije, mislim da ti dosta dugo nece ni trebati bilo kakav program za evidenciju. Mada cak i to moze da se provede kroz sheet, ne verujem da cete imati 20 trenera i 1000 clanova.
Tek posle ako se bas posvetite CRMu, pa ono pravis akcije clanovima, mamis ih za neke proizvode, spamujes za rodjendan itd, mozete da uzmete nesto bolje.

Link to comment

Ma da, ti ces imati stotinak ljudi tu, to ti stane u dva ekrana na kompu. Kad se neko pojavi s karticom, samo pogledas kad je platio i to ti je dosta. Posle ako se bacite na specijalne popuste i slicno, onda razmisljaj o softveru.

Link to comment

I ovamo je do sad bila sveska i ima 70-80 clanova (plus 20ak koji ne placaju, dobri sa vlasnikom lokala), a sad je zagarantovano da ce biti (znatno) vise jer sva trojica koji ulazimo u pricu vucemo sa sobom odredjeni broj ljudi i zena...

Link to comment

Dosao do tezine od 70 kg u mrtvom dizanju, isto toliko cucanj. Svidja mi se onaj osecaj kad pogodis misic pa fino zateze posle vezbe. Inace, dok sam juce radio plank shvatio sam koliko sam bio u misicnom i kondicionom deficitu pre dva meseca kad sam poceo.

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Edited by vookela
Link to comment

Tvoj odnos deluje malo veci, a njegov manji. Vecina uzima da je 1.5 nekakav standardan koeficijent, mada sve to treba uzimati s rezervom jer su anatomije toliko razlicite. Za vookelu pretpostavljam da mu je dedlift sporiji zbog nekog problema sa tehnikom. To se relativno lako resava, snimis se dok dizes i onda gledas i poredis sa nekim dobrim. Ima i na redditu form check gde se ponekad zadesi neko pametan. Svakako ne bi skodilo pogledati neki video sa objasnjenjima na sta treba da mislis i sta tacno da radis u konkretnoj vezbi. Muka sa mrtvim dizanjem je sto su odnosi noga/trup toliko razliciti medju ljudima da nema jedne ispravne forme, nego svako varira malo. 

Mada se ljudi nekad sprdaju s njim, ja nalazim Allana Thralla veoma jasnim kad prica o bejzik stvarima:

 

Link to comment

Meni najjaci cucanj ikad valjda bese 165kg, i to jedva, a mrtvo 200 ali lagano, to mi je bio cilj i batalio posle a mislim da sam imao lufta za jos 20-30 taj put kad sam povukao 200. Dakle, mrtvo jace za recimo trecinu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...