November 17, 2025Nov 17 Ne znam dal ste ispratili, easyjet ima liniju Beograd-Pariz. Upravo pazario povratne za sestru i njenu decu za uskrs 2026. za malo vise od 100 evrica po karti
November 20, 2025Nov 20 Dablinski aerodrom, terminali 1 i 2 tj. T1(stariji) i T2.Aerodrom je u gradu, predrgadje Swords, ima dosta linija gradskog prevoza doduse nema sinske veze ali je cena karte dosta pristupacna, primera radi 2 eur do samog centra.Ukupan broj putnika koji prodje kroz aerdrom raste i sada se krece 35-40 miliona godisnje. Sto nije cudno posto je Irska ostrva i vazdusni saobracaj je najvazni vid prevoza sa ostrva.T1 je stari terminal koji je baza verovatne najvece evropske evio kompanije(moguce i irske po cistom profitu) trenutno Ryanair i opsluzuje Evropu i Mediteran, pre svega.T2 je novi terminal, koji se jos nadogradjuje, sto se vidi na slici, i on je dom za veliki broj linija prema Severnoj Americi i Aziji.Tu je sediste drzavne irske avio kompanije, Aer Lingus, koja leti na velikom broju letova za Severnu Ameriku, bas ih ima dosta tipa NY, LA, Atlanta, Cikago, Boston, Baltimor, SF, Nesvil, Sijetl itd. Imate vise letova nego li iz mnogih americkih gradovaAli i veliki broj americkih kompanija poput Delta, AA leti iz Dablina.Dablinski aerodrom ima jos neke karakteristike koje mali broj aerdroma ima a to je kontrola za Britaniju i SAD. Kada prodjete kontrolu i pasosku proveru u Dablinu, kada slecete u Britaniju i SAD, vodite se kao unutrasnji let bez pasoske kontrole.Inace je Ryanair hteo nekoliko puta da kupi Aer Lingus ali je odbijen.Aer Lingus je sa irskog aerloingeas, sto znaci "vazdusna flota"Beograd ima vecu tradiciju avio saobracaja od Irske i Dablina ali Aeroput, kao originalni naziv za srpskog(jugoslovenskog) avio prevoznika, nije uzimano u razmatranje. Edited November 20, 2025Nov 20 by Emerald
November 20, 2025Nov 20 Inace je veliki broj ljudi sirom Evrope koje rade kao osoblje u Ryanair-u, puno ih se moze videti u uniformi Ryanair-a po Dablinu, kako jure sa ili na dablinski aerodrom.Ryanair ima cistu zaradu od oko 5 miliardi eur godisnje. Kako su dosli do toga je drugo pitanje ali imaju veliki uticak na irsku privredu.
November 20, 2025Nov 20 Nema pasoške kontrole kada se leti iz Dablina za UK. Tretira se kao domaći let zbog CTA dogovora, a isto važi i po sletanju u UK.Aer Lingus nije državna kompanija, već je deo grupe IAG, kojoj pripada i British Airways, i još nekoliko kompanija. Inače su spas za Sirsku i konekcijama iz BHD do GB, a bez njih bi jednostavno sve stalo i pored easyJet (BHD i BFS) i Ryanair (BFS).P
November 20, 2025Nov 20 Video sam da dosta ljudi iz Sev. Irske ide preko DUB i ima dosta autobuskih linija, skoro svaka koja ide za-iz Dablina prema Sev. Irskoj ide preko DUB. Kako Dublin Express, Aircoach do britanskog Translink-a, koji vozi po Sev. Irskoj.Ali moram reci da nisam dovoljno upoznat, samo sam video i putovao sa npr. Translink-om prema Deriju, i oni staju na DUB.Pa nije bas vremenski lose, nekih sat vremena od DUB do Belfasta. Da zivis na jugu Dablina, pa da prodjes kroz grad od severa na jug, narocito u spicu, nije mnoga razlika. Ili u Londonu do Stensteda iz centra, mozda i vise treba.
November 20, 2025Nov 20 Oko £10 je jednosmerna iz Belfasta za Dablinski aerodrom. A iz Belfasta do Belfast International (BFS) je £9! Doduše, za Belfast City George Best (BHD) važi obična gradska karta i tu si za 10 minuta, dok je onaj drugi oko 30-40 minuta vožnje. Do DUB aerodroma treba sat i kusur.
November 24, 2025Nov 24 On 12. 11. 2025. at 23:04, jms_uk said:Garaza je nekih 5-6 minuta hoda od aerodromske zgrade (original dela, T1?).Malo je smor ako se ima puno prtljaga, pogotovo sto je Sixt na nivou 4/5.bilo je very easy. prodje se kroz parking, pa preko ulice. mada je najsigurnije pored Waltera, pa onda preko jer zebre. sixt me prvo "obavestio" da im se fucka moja rezervacija preko booking.com i da more direktno kod njih, pa se sad vitlam sa bookingom da mi vrnu pare. pa me poslali do auta koji je, navodno, na nivou 4, a bio na nivou 5. ali sve u svemu nije neki problem. i pri vracanju easy, izbacio dame iz auta, odvezao auto na 4 nivo, vratio kljuceve i laganica do terminala
November 24, 2025Nov 24 I oni i AVIS su se prosirili, zato napisah 4/5 sprat, posto se i meni desilo prosli put da me posalju na pogresan sprat.
November 24, 2025Nov 24 Kako da nađem više informacija o ovom letu?Kasnio je polazak iz Beča nekih 2h i sad je kružio oko Niša i vidim samo da leti za Sofiju.Unervozio sam se jako, roditelji su mi tu, prvi put lete sami avionom. Nisu baš vešti sa stranim jezicima... Edited November 24, 2025Nov 24 by Have_Fun
November 24, 2025Nov 24 Trebalo bi da im ponude transport do Niša busom ili avionom (pošto vidim da je avion postavljen da se vraća za Niš u 11:45).Nadam se da si uspeo da se čuješ sa njima nakon što su sleteli u Sofiju... Edited November 24, 2025Nov 24 by smooth.Op Edit vremenska zona
November 24, 2025Nov 24 15 minutes ago, smooth.Op said:Trebalo bi da im ponude transport do Niša busom ili avionom (pošto vidim da je avion postavljen da se vraća za Niš u 11:45).Nadam se da si uspeo da se čuješ sa njima nakon što su sleteli u Sofiju...Hvala smooth!Čuli smo se pre par minuta.Još su u avionu ali nikakve informacije ne dobijaju.Navodno se razmišlja da li da ih vrate istim avionom za Niš.Kažu mi da je razlog sletanja u Sofiju - magla u Nišu.
November 24, 2025Nov 24 23 minutes ago, smooth.Op said:Trebalo bi da im ponude transport do Niša busom ili avionom (pošto vidim da je avion postavljen da se vraća za Niš u 11:45).Nadam se da si uspeo da se čuješ sa njima nakon što su sleteli u Sofiju...Nađoh sad i ja isti avion i vidim da piše da je planiran za Nis.Svaka čast na ideji smooth :)Hvala!
November 24, 2025Nov 24 2 hours ago, jms_uk said:Eto, za cenu prvog leta dobili su dva Nadam se da ih nije mnogo smorilo.Sve je OK bilo jer su se istim avionom vratili za Niš malo su odsedeli u avionu i krenuli nazad.Jedino je malo frke bilo dok su skontali šta se zbiva i dok su im saopštili kako dalje. Ja sam se malo uznemirio jer su prvi put putovali sami avionom pa sam se zabrinuo kako će se snaći ako bi morali da ostanu ili traže prevoz nazad ili šta ja znam
November 24, 2025Nov 24 On 21. 11. 2025. at 0:09, dragance said:Nema pasoške kontrole kada se leti iz Dablina za UK. Tretira se kao domaći let zbog CTA dogovora, a isto važi i po sletanju u UK.A obratno? Imam UK vizu i hteo sam da odem do Dablina, ali bih mogao prvo u London da se ne drkam sa irskom vizom jer je komplikovana.
Create an account or sign in to comment