Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

1800 dindzi. Cenim da sam u okviru toga mogao jos kojesta da sredim kad je vec prikljucio dijagnostiku ali sam odustao, skontao da sam od obicnih "sipaj i vozi" vozaca. Mozda sam trebao da skratim to vreme pistanja za pojas na 2 minuta ako je moguce ali osim toga se nisam setio nicega bitnog a lik mi sam nije predlozio nista, jebo sebe.

Link to comment

Presao skoro hiljadu km za dve nedelje pa evo par utisaka.

 

Auto je utegnut ko pracka, nista ne zvecka i mislim da sam naisao da dobar primerak (naravno, nije presao 149 hiljada koliko ima na satu ali nema veze). Menjao sam prednje opruge amortizera po preporuci majstora, posto je desna bila sjebana, i to sam uzeo polovne u Sapcu za 30e jer mi je tako rekao. I bez toga je sve islo lepo ali nisam hteo da se zajebavam i to je zamenjeno. Nista ne zvecka, sve funkcionise kako treba, osim sto nisam probao tempomat. Imam neke zimske gume Vredestein 205/55/16 i sa njima mi je prosecna potrosnja za sad 7.7 litara, oko 7 na otvorenom pri brzini oko 130km/h sa skoro 400 kila tezine nas cetvorice, a po gradu 8 do 8.2, tj. cesto mi je prikazivalo i dosta manje od toga pa skakalo npr. kad ostavim auto da radi upaljen 5-10 minuta dok ne uplatim tiket u kladionici ili tako nesto. Mislim da ce svakako trositi prosecno oko 8 jer vozim 80-20 grad/otvoreni put, moglo bi verovatno manje sa nekim manjim gumama ali ne planiram da se vracam na 15ice i neke uze od 205 pa je i ovo skroz ok. U voznji je tvrd kao i svaki Opel ali sam navikao pa mi je ok, a dosta bolje vuce od 1.4 koju sam imao. Ipak, danas sam vozio drugovu G ali isto 1.6 twinport 2004. godiste i mislim da ne ide nista losije od moje, mozda cak i malo bolje jer je kupe sa troje vrata i laksi je jedno stotinak kila sigurno, ima valjda maksimalni obrtni moment od 150 Nm na 3200 obrtaja a moj 150 na 3900. Ovih dana sam vozio i Alfu 159 koja je placena prosle godine skoro 7 hiljada, 1.9 jtd motor, isto 2006. kao moja Astra, i taj auto je zverka i ima svemirsku unutrasnjost tj. sve je napucano ali zato jebeno lupa i zvecka cim se predje preko neke neravnine, iako je kupljen u Svabiji pre samo godinu dana. 

 

Nedostaci su, za sad, samo neke sitnice, koje doduse nerviraju prilicno ali nista strasno, navici cu se. Prvo i glavno, sto vise smeta drugima nego meni, je to sto nema pokazivac temperature motora. Navodno ima neka lampica koja sija kad je frka panika, valjda je to dovoljno. Dalje, davanje/iskljucivanje zmigavaca i paljenje/gasenje brisaca je skroz drugacije nego kod Astre G. Rucice ne ostaju gore/dole tj. levo/desno nego se vracaju u taj neki neutralni polozaj i sve se gasi tako sto se samo uradi povlacenje u drugom smeru, za sta treba imati osecaja pa se meni jos uvek desava da nakon davanje zmigavca umeto da ga posle iskljucim stisnem prejako valjda pa dam drugi zmigavac, ali valjda cu se navici. Za kevu vec nisam siguran, zene su dosta tupavije i ona ce imati zescih problema. Veliki nedostatak u odnosu na model G je sto nema nijedna normalna pregrada gde moze da se stavi flasica za vodu ili sta vec, to mi je prosto neverovatno da su smanjili ali jebem li ga, sta da se radi. Nema ni pregrada za dokumenta i neke sitnice koja je isto postojala na proslom modelu dole kod levog kolena, i bilo je jako korisno.

 

Sve u svemu, ja prezadovoljan, jos da mi ovaj odradi farbanje onih ogrebotina i onda poliranje pa slikam i kacim. 

Link to comment

moze svasta da ti otkljuca zakljuca elektricar sa kompjuterom na tom opelu, meni je pogasio sva sranja koja piste (pojas), upalio mi je svetla sve vreme nakon paljenja auta (valjda je to komanda ingition logic on), otkljucao mi je full board computer sa svim opcijama koji je bio zakljucan u tom fabrickom paketu i tako. moze sve majstor da nasetuje. mislim da mi je to radio u sklopu neke sire opravke tako da mi nije naplatio nista (satro).

 

sto se tice nedostataka potpisujem sve plus 1, iste utiske sam imao i sam na mojoj plus sto imam neka izdrkana sportska sedista za koja treba da budes farel vilijams da ti prijaju. pokazivanje temperature motora moze da se narihta preko board computera, mnogi paranojicni vlasnici astre h imaju to setovano (vidi prvi pasus) ali mislim da je crvena lampica dovoljna. u principu komp prijavljuje sve i svasta od problema sto je i tacno i netacno ali tamo gde ne gresi su bazicne operacije tipa stanje akumulatora, temperatura motora i manjak ulja.

 

za kevu ne brini, moja zena se navikla posle prve voznje odmah sve. zapravo su ti migavci bombona kad se naviknes, posle sednes u forda i pitas se koji je kreten to tamo napravio

Edited by yolo
Link to comment

Sta mu ga ovo dodje? Uopste ne mogu da provalim ni sa slika ni iz opisa u naslovima :D Neki novcici, nesto...

 

 

Gazo, to za pojaseve meni kao vozacu i ne smeta jer sam se naplacao dosta puta kazni za pojas, a za mesto suvozaca sam zaplenio od druga ono lazno malo sranje sto se utakne pa ko nece da se vezuje, ne mora. Mada, cenim da moze preko dijagnostike da se iskljuci da suvozacu ne pisti za pojas ali neka ostane za sad ovako. Sto se tice temperature motora, ima ono kad se drzi dugme Settings na radiju dok se ne cuje da zapisti, pa se stiska dugme BC i tu izbacuje te razne parametre ali to Coolant valjda nije temperatura motora nego ulja u motoru ili tako nesto, tako bas pise po ovim domacim Opel forumima. Ima i ona fora kad je auto ugasen da se stisnu do kraja gas i kocnica pa se onda da kontakt i tamo gde je kilometraza izlaze eventualne greske. Ocitava valjda 6 cifara ali su prve 4 bitne. Meni konkretno izlaze samo 1614 i 1616, to je nesto vezano za imobilajzer i nije mnogo bitno i strasno. A podsetio si me da mi akumulator otprilike nije bas sjajan (neki Varta od 55ah), verglao je par puta po 4-5 sekundi onako tuzno i kilavo, mada je palio svaki put. Moracu da probam da dopunim negde, da izgura makar ovu zimu.

 

 

Da li je ovo najduzi sastav u tvom zivotu?

 

U ovom podforumu verovatno da, a imao sam i mali milion mnogo duzih u vezi kladjenja.

Link to comment

taj kod greske za imobilajzer je sistemska greska na opelu, ako te smara da ides kod elektricara da ti to cisti, mozes da to pobrises sam da otkacis klemu sa akumulatora pa da je vratis. ne znam da li to uvek sljaka ali su mi se nedavno bile bas nakupile silne neke greske uglavnom bezveze pa kada sam se jebo sa akumulatorom video sam da su nestale.

 

ako menjas akumulator niposto ne kupuj vartu ponovo, niti su neki akumulatori a uvoznik je govno, meni su u 36 mesecu garancije od 40 meseci odbili da zamene mrtav nego su ga na silu reformatirali, desulfatirali i jos mi naplatili 600 kinti za to. ima na forumima sta da se uzme (neki japanac koji se pravi u maleziji) ali me ubi da se setim ime, nesto na y.

Link to comment

Ne smetaju mi te dve greske, sve je ok dok god nema problema u voznji a nema. Kad budem menjao akumulator, uzecu verovatno neki Exide ili Topla, njih sam probao i provereni su mada verujem da ima jos dobrih.

 

Inace, zaboravio sam da pomenem da mi je par puta bilo nekog odvratnog vonja na par minuta kad sam palio hladjenje. Ono, bas grozan smrad od par minuta, koji je svaki put nestajao kad sam palio recimo sa dvojke ili trojke na sedmicu, valjda mu je trebalo da izduva to. Sad vise nema a nije bilo ni kad je paljena klima par puta, samo hladjenje. Nadam se da je to bilo nesto prolazno.

 

Petere, skontao sam posle sta je ali em me mrzi da se cimam oko toga trenutno, em sam svakako pre za neku jeftinu kinesku varijantu nego ovo od 30 dolara plus postarina :D

Link to comment

Na aliju ima sve zivo za par dolara :D A kad si vec pomenuo ali, imam pitanje - jel izvodljivo da narucim kuciste kljuca kao moje, ubacim ovo secivo sa rezervnog, koje je identicno kao glavni kljuc, i onda posle da mi neko sa dijagnostikom ubaci kodove ili sta vec treba?

 

Ovako nesto, recimo 

Edited by Zli Gli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...