Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Ma gde nece vise, zakazao sam mali servis za sredu ali sam rekao liku da pregleda sve zivo i iskreno mi kaze sta treba da se radi u skorije vreme... ima da me zakolje samo tako :D

 

Za pocetak, rezervni kljuc ne moze da pali i gasi auto, samo da otkljucava i zakljucava. Pitao sam na Opel team Srbija forumu nekog lika koji je maher za to, cekam da mi kaze koja je najjeftinija varijanta da imam i drugi kljuc jer se nije zajebavati s tim stvarima.

Edited by Zli Gli
Link to comment

Ma gde nece vise, zakazao sam mali servis za sredu ali sam rekao liku da pregleda sve zivo i iskreno mi kaze sta treba da se radi u skorije vreme... ima da me zakolje samo tako :D

 

Za pocetak, rezervni kljuc ne moze da pali i gasi auto, samo da otkljucava i zakljucava. Pitao sam na Opel team Srbija forumu nekog lika koji je maher za to, cekam da mi kaze koja je najjeftinija varijanta da imam i drugi kljuc jer se nije zajebavati s tim stvarima.

Otvori ključ ako ima ampulu onda se javi rešimo problem za dž što bi rekli.

Link to comment

kakvo je neko opste misljenje o Fiat Bravo 2010god? ili sta bi moglo da se gleda jos u tom cenovnom rangu a slicno god da bude? 

Fiat Bravo bilo koje godište je za izbegavanje u širokom luku.

Link to comment

3250 platio tako nesredjenu, zadnji branik mora ceo da se farba a prednji po sredini puko i tu ne mora ceo nego samo taj mali deo, plus zadnja vrata i desni retrovizor da se ofarbaju. Nista nije duboko i zesce sjebano, poliranje bi odradilo dobar deo posla ali ipak mora da se radi da bi bilo kako treba. Sa registracijom i novom saobracajnom i tablicama treba da me izadje ispod 4 svakako, sto opet nije malo uopste za auto od 10 godina ali nema se za mladji auto a nisam hteo neki manji a mladji, jbg.

Gazo, aj dizel jos i nekako ali karavan nije bio opcija, nemamo potrebe za tim a samo bi kevi otezalo parkiranje :D

Inace, za 2006. godiste a da valja, da je bez ulaganja i sa pravom kilometrazom, nevezano da li dizel ili benzinac, treba 4000+, ko hoce bas u fullu sa 8 guma i sa dobrom opremom onda i 4500+, a to je prilicno tuzno jer Astra nije neka visoka klasa. 

nisi loše prošao, nimalo. ajde, neka te služi dobro u zdravlju i veselju!

biće ispod 4,000 sigurno.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Prosao sam korektno, ni preterano dobro ali ni lose. Recimo, na autu su 4 dosta dobre Vredestein Snowtrac 3 zimske gume, doduse sa ratkapnama ali makar su originalne i jako tesko se skidaju (i vracaju). Diskovi dobri, plocice dobre, tu nece biti ulaganja neko vreme. Akumulator Varta 55 ampera skoro nov, izgleda da je veliki servis uradjen u aprilu stvarno jer su kaisevi i ostale zajebancije skoro novo.

 

Opet, za mene je full kupovina kao u Svajcarskoj kad uz auto dobijes 8 guma i 8 felni, obicno 4 alu i 4 celicne, minimum 2 skroz funkcionalna kljuca i jos mnogo tako nekih sitnica koje zivot znace. Ovako cu za polovne gume i alu felne pred leto morati da dam 200-250e, za kljuc ne znam koliko, itd itd...

Link to comment

Otvori ključ ako ima ampulu onda se javi rešimo problem za dž što bi rekli.

 

 

Zaboravih da repliciram na ovo. Evo uspeo sam da ga (jedva) malo otvorim i nemam pojma sta je ampula, iskreno. Cim sam otvorio ovaj donji deo, ispala je baterija koja je sva izgrebana i deluje prilicno mrtvo, a danas sam primetio da kljuc zapravo ne moze ni da otkljucava i zakljucava nego samo daje kontakt, ako sam dobro zapamtio od juce kad sam probao. Ono gore je narezano potpuno isto kao ovaj sto radi, dakle problem je verovatno u kodu koji je mozda ispao, kao sto nam se desilo i na prosloj Astri.

 

Ako ima neka fora da se to osposobi sto jeftinije, prosvetli me. Za sad sam zakljucio da u ovlascenim servisima kosta milion novaca a sem toga ima nekih fora sa ucitavanjem koda preko nekih zajebancija Tech2 ili Op-Com, tako nesto, neki dijagnosticki alati i programi.

 

14455694_10209666886141281_59701560_o.jp

 

Ovoliko sam uspeo da otvorim, dalje mi deluje da ce nesto puci ako nastavim da sirim ili rucno ili srafcigerom.

Link to comment

ako kupujete akumulator, zaobidjite srebrnu vartu sa garancijom 40 meseci. mene prosle nedelje prodala u 38 mesecu garancije, odbili da je zamene, na silu je formirali i napunili u nadi da ce izdrzati do sredine novembra kada istice. ciganija samo takva a nisam jedini koji ima takvo iskustvo sa ovdasnjim klosarima. majstor koji radi u firmi na prijemu akumulatora mi je face 2 face rekao da je po njemu akumulator za trenutnu zamenu ali da on ne odlucuje.

Link to comment

Zaboravih da repliciram na ovo. Evo uspeo sam da ga (jedva) malo otvorim i nemam pojma sta je ampula, iskreno. Cim sam otvorio ovaj donji deo, ispala je baterija koja je sva izgrebana i deluje prilicno mrtvo, a danas sam primetio da kljuc zapravo ne moze ni da otkljucava i zakljucava nego samo daje kontakt, ako sam dobro zapamtio od juce kad sam probao. Ono gore je narezano potpuno isto kao ovaj sto radi, dakle problem je verovatno u kodu koji je mozda ispao, kao sto nam se desilo i na prosloj Astri.

 

Ako ima neka fora da se to osposobi sto jeftinije, prosvetli me. Za sad sam zakljucio da u ovlascenim servisima kosta milion novaca a sem toga ima nekih fora sa ucitavanjem koda preko nekih zajebancija Tech2 ili Op-Com, tako nesto, neki dijagnosticki alati i programi.

 

14455694_10209666886141281_59701560_o.jp

 

Ovoliko sam uspeo da otvorim, dalje mi deluje da ce nesto puci ako nastavim da sirim ili rucno ili srafcigerom.

Kad daš kontak jel prepozna kod?ampula ti je cip gde je zapisan kod.

 

Postoji aparatura koja kopira kod sa glavnog kljuca na ostale ima moj drugar tako da možemo da probamo pod uslovom da ima ampulu u sebi,tj da ima na šta da presnimi kod,a ne košta ništa.

Link to comment

Kad dam kontakt sa tim sjebanim kljucem, pojavi se sve normalno kao i sa ovim ispravnim. Znaci, sija sve sto treba na instrument tabli ali se na okretanje kljuca nista ne desava, ne moze da upali. 

 

Imam onaj neki car pass, onu knjigu gde su valjda kodovi, mozda bi to moglo da pomogne.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...