Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Ma gde nece vise, zakazao sam mali servis za sredu ali sam rekao liku da pregleda sve zivo i iskreno mi kaze sta treba da se radi u skorije vreme... ima da me zakolje samo tako :D

 

Za pocetak, rezervni kljuc ne moze da pali i gasi auto, samo da otkljucava i zakljucava. Pitao sam na Opel team Srbija forumu nekog lika koji je maher za to, cekam da mi kaze koja je najjeftinija varijanta da imam i drugi kljuc jer se nije zajebavati s tim stvarima.

Silka SM

Adresa: Puškinova bb , 22000 Sremska Mitrovica

Telefon: 069/627-698

Email: igorradic@rocketmail.com

 

odes i vidis sta kosta

Link to comment

Ali kako hoce da me zavrne bivsi vlasnik auta. Kada sam sredinom jula uzeo auto uz njega je isao kasko. Posto auto nisam odmah preneo na mene jer u tom trenutku nisam imao para da odradim svu administraciju nastavio sam da placam kasko u njegovo ime. A auto vozio na ovlascenje. I pre nekih tri nedelje ogrebe me neko na parkingu, ja pozovem bivseg vlasnika da prijavimo stetu i odemo i odradimo to. Rekli nam da dodjemo za dva dana da podignemo procenu stete. Medjutim ja nesto nisam mogao tad pa ga zvao posle nedelju dana da idemo ali on kao imao neke obaveze i u tom razgovoru mi pomene kako on treba sad da osigura novi auto sto kupio ali da mu je osiguranje vece za 10 hiljada jer je Pezo imao dve isplate stete sto znaci da je imao cukanje pre prodaje ali mi to nije pomenuo. Meni cudno jer koliko znam osiguranje prati auto. Medjutim zovem ga danas i on kaze da ce se cujemo da odemo po izvestaj ali sad mi kaze kako mu je osiguranje vece za 17000 zbog dva cukanja. Ja ne budem lenj nego odem u Dunav i jedna sefica mi kaze da je steta procenjena na 29000 i da je on podigao pare jos pre nedelju dana. Ja sam ga pozvao i on dosao kod mene u kancelariju i poceo opet da me ubedjuje da mu je osiguranje za novi auto povecano sa 36 na 53 soma i da mora da dobije deo para da pokrije to, ja mu kazem da to nije u redu jer je on podigao pare za prvu stetu koja je bila njegova i da tu nismo delili pa da tako ni ovu ne treba, videcemo sutra sta ce biti. E sad raspitah se u medjuvremenu i rekose mi da je osiguranje poskupelo ove godine i da je to ta razlika jel to istina? I da li ovo za novi auto moza da bude povecano zbog starog?

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment

U pravu je covek, mada mozda i nije :fantom:

U principu premijski stepen prati vlasnika vozila, mada ako se dobro secam ima neki izuzetak ako neko ima dva, ili vise vozila, onda ostaje na vozilu koje je pretrpelo stetu.

Verovatno te ne laze i imace znacajno skuplje osiguranje na novom autu zbog prijavljene stete.

Link to comment

U pravu je covek, mada mozda i nije :fantom:

U principu premijski stepen prati vlasnika vozila, mada ako se dobro secam ima neki izuzetak ako neko ima dva, ili vise vozila, onda ostaje na vozilu koje je pretrpelo stetu.

Verovatno te ne laze i imace znacajno skuplje osiguranje na novom autu zbog prijavljene stete.

Pa sad uzmimo to ovako:

On ima čukanje

Ja imam čukanje

On prouzrokuje povećanje

Ja prouzrokujem povećanje

On naplati štetu

Ja moju moram da delim

 

Ne deluje mi baš fer zar ne?

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment

Pa sad uzmimo to ovako:

On ima čukanje

Ja imam čukanje

On prouzrokuje povećanje

Ja prouzrokujem povećanje

On naplati štetu

Ja moju moram da delim

 

Ne deluje mi baš fer zar ne?

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

On ima čukanje - njegova krivica, njemu se poveca premija

Ja imam čukanje - tvoja krivica, njemu se poveca premija

On prouzrokuje povećanje - sam sebi

Ja prouzrokujem povećanje - ti njemu

On naplati štetu - njemu se poveca premija

Ja moju moram da delim - ne moras da delis troskove povecane premije

 

Ljudi koji imaju kasko dobro razmisle da li ce neke sitne stete da naplate iz osiuranja. Trebalo je pogledati u polisi kakvi su uslovi i koliko steta mozes da naplatis u nekom periodu, a da ti se ne menja premija.

Jbg, ne deluje fer ni da ti i napravis i naplatis stetu, a on da zbog toga ima uvecanu premiju par godina.

Sa druge strane on jeste nekorektno postupio jer se nije dogovorio sa tobom, pa zbog toga zasluzuje da se ti o njegovom trosku parkiras u narednom periodu :naughty:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...