Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

Da je SBB internet bolji i pouzdaniji od ADSL-a to je ocigledno.Koji totrrent kijent koristis? Koji modem su ti dali? Meni se to nije do sada desavalo sa utorrentom. Doduse koristim ga svaki treci mesec.
Pre nego sto sam se preselio sam koristio SBB i nisam imao nikakvih problema, mozda sam 2 puta mesecno morao da resetujem modem brzina je bila +-/ 5% od nominalne .Sto se modema tice imam P.DG A4010GADB-P-DG-A4010G-Wi-Fi-Pirelli_slika_O_2899931.jpgs tim da ja koristim utorrent i to svakodnevno (zena i ja gledamo gomilu serija :) ).
Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Malko je nefer porediti IPTV (koja je digitalna) sa analognom kablovskom kod SBB-a, koju si verovatno imao.SBB-ov D3 (digitalna televizija) i IPTV su praktično jednakog kvaliteta i teško je primetiti razliku. Isto važi i za digitalne ponude ostalih kablovskih operatera.
Komsija ima D3, nosili moj tv kod njega, nema pojma da se poredi da IPTV. Mozda u BG-u gde je konkurencija jaka sve to izgleda mnogo bolje, mi sa periferije smo druga liga. Pitao sam momke iz SBB-a kako putuje signal i objasnili su mi da od BG-a do korisnika ima nekoliko konverzija iz digitalnog u analogni signal, tako da se prilikom konverzija gubi na kvalitetu.@Tinman - prvi put vidim ovaj modem. Video i radio sa 5-6 telekomovih modema, ali ovaj nisam do sada video. Kada si ga dobio? Da li si odradio port forwarding?Ne znam da li neko ima Pirelli modem koji je Telekom u jednom trenutku davao?30_450xNULL.jpgJedan od komsija ga je dobio i signal mu dobacuje dalekoooo. Nisam proveravao da li ima opciju smanjenja jacine signala.
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Meni upravo montiraju targo optiku. 10/5mb net, 70 digitalnih kanala, 1HD za 2400.Do sada plaćao 2300 4mb telekoma i 1050 kopernikus cable koji prodaje total tv signal. Malo je reći da sam radostan.

Link to comment
quote_icon.png Citiram korisnika: Mitsuru viewpost-right.pngEvo proverenih informacija iz prve ruke (sa novog cenovnika Telekoma) dobijenih od direktora u mom gradu:Svi postojeci paketi i brzine ostaju nepromenjeni a dodaju se sledeci PROMO paketi:Do 5/1 za cenu od 1499 dinaraDo 10/1 za cenu od 1899 dinaraDo 20/1 za cenu od 2799 dinaraEDIT: Cene su sa PDV-omPonuda vazi za sve stare korisnike kojima je istekla ugovorna obaveza kao i za nove korisnike a kampanja traje do 30.11.2012 godine. Novi korisnici mogu da se odluce samo za jedan od 3 nova paketa dok im stari paketi nece biti omoguceni.Jedina pozitivna stvar je to sto se nigde ne pominje ugovorna obaveza, sve ostalo je i dalje 2-4 pputa slabije od konkurencije tako da sada i definitivno zbogom Lelekome, upravo krecem u Kopernikus da sa njima sklopim ugovor - 8/768 za 1400 dinara.
Link to comment

Da, vidim da ima citava tema na Benchu. Moco, javi kad odes sta ce promeniti u ponudi za box. Ne verujem da ce sniziti cenu, verovatno ce podici net na 10mbit, umesto sadasnjih 6.

Link to comment
Meni upravo montiraju targo optiku. 10/5mb net, 70 digitalnih kanala, 1HD za 2400.Do sada plaćao 2300 4mb telekoma i 1050 kopernikus cable koji prodaje total tv signal.Malo je reći da sam radostan.
Pa čuj, ti si mogao i dial-up da koristiš do sad, pa da kažeš al sam dobro prošo!Imao si najskuplji 4mb adsl iz razloga kog?Imaš kopernikus kabl, a vidim da i oni nude net dosta povoljno.
Link to comment

box je trenutno najbolja opcija, a ako kreneš da se kaješ na svaku novu akciju ... jbg. dok nam istekne ugovor biće još mnogo povoljnijih opcija. poenta je da je ovo bilo najpovoljnije u trenutku potpisivanja ugovora. ne gledaj reklame naredne dve godine :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...