Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

biće kod sbb-a od 1 marta:- konkretno l - paket za 2840 dinkića 24/2 Mb/s- stanje u regionu i kod nas

SBB od sada nudi prosek brzina interneta veći nego bilo gde u nekadašnjem Yu regionu i brzine iznad evropskog proseka koji iznosi 13,36Mb/s.nw_tabela.jpgProseci su iz februara 2012. godine.
Edited by gone fishing
Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

crkao mi je ruter danas kada je nestajala struja. da stvar bude jos gora nisam platio decembarski racun pa su mi iskljucili adsl (platio sam januarski, verovatno su neki klinci izvukli racun iz sanduceta), bas u isto vreme kada je nestala struja. sutra moram da platim racun i da odnesem to ju telekom da mi aktiviraju adsl, pa da onda podnesem zahtev da dodje tehnicka sluzba i zameni mi ruter (valjda ce da ga zamene o ne da ga odnesu na popravku). ko zna koliko ta procedura moze da traje. jel zna neko kako da ubrzam ovo? da budem konkretniji, jel radi neko u telekomu, da pomogne bratu u nevolji? :D

Link to comment
Sta ce ti tehnicka sluzba da menja ruter? Trazi da ti odmah zamene, pa ako se bas ne snadjes trazi i uputstvo.
ma nije meni problem da instaliram nego oni kazu da je takva procedura. pitao sam da im odnesem stari i da zamenim za novi, ali lik iz call centra kaze da to ne moze.
Link to comment
Uzmeš MIK i pređeš kod Beocityja na *16/1mbit za 1899 mesečno...*16mbit ako si blizu centrale kao ja, u protivnom 8/1 za 1699 ili 6/1 za 1599.
ja uzeh gold 16/1 kod beocityja, fercera ko blesav al ima zvrcka, imaju garantovani i negarantovani saobracaj (p2p je naravno negarantovani) tako da kad su im linkovi optereceni mogu da zaboravim torrente(upravo svlacim brzinom dialupa od celih 5kbs sa sajta sa kojeg dl uvek fercera maksimalno)naravno nisam citao sitna slova.toga kod telekoma nije bilo, sad ocu da se ujedem za bulju a potpisao na godinu dana :isuse:
Link to comment
ma nije meni problem da instaliram nego oni kazu da je takva procedura. pitao sam da im odnesem stari i da zamenim za novi, ali lik iz call centra kaze da to ne moze.
Ne znam da li si već rešio problem, ali ako ti crkne ruter ono što je neophodno je da se kvar evidentira preko call centra kako bi bio iniciran radni nalog. Ako si to već odradio, treba samo da odneseš stari modem u poslovnicu gde si uzeo i dobiješ nov. As simple as that. Za ostale informacije, ako ti nisi završio posao, PM.edit: inače, call centar mislim da i dalje radi Comtrade pa može biti da čovek ne zna proceduru u Telekomu. Edited by Spirit
Link to comment
  • 2 weeks later...

da li postoji mogucnost da u telekom u telefonskoj centrali ogranici protok na nekom portu? konkretno, ruter mi pokazuje max rate 14000-16000kbps, a stvarno ne prelazi 6144.

Link to comment
  • 4 weeks later...

samo da i ovde javim da mi je Orion ponudio povoljnije cene. uzela sam dl 11mb za 1900 din.dogovorismo se da mogu bez problema da pređem na njihov d@h čim stigne u moju zgradu.a propos toga, ovih dana su bušili asfalt i razvlačili neke kablove po kraju. malopre dođe neki momak i dade mi kovertu, rade promociju nekog TARGO telekoma. raspituju se za predsednika/cu kućnog saveta, koliko mi se čini imaju optički kabl i traže dozvolu da se infiltriraju u zgradu.on pomenuo samo kablovsku tv ali vidim da imaju i fix tel i internet. zna li neko išta o ovima, ja prvi put čujem?

Link to comment

istekao mi je još pre pola godine ali su se setili da mi ponude novi ''loyalty'' povoljniji tek nakon što sam im nešto negodovala nedavno i najavila da sam ''u potrazi za povoljnijim provajderom''. ja ovde u stanu imam Orion (pre toga Sezam) 29 meseci. Kod roditelja 61 mesec tako da sam tamo za njih dobila još povoljnije uslove. pošto njima ne treba nešto prebrzo, uzela sam im 5mb za 1300rsd (do sad su plaćali 1.5mb 1500 din pa ti vidi)nego, ad gledam o ovom targo fiber sistemu.. majku mu, valjda se nisam zajebala sa produživanjem ugovora sa orionom :huh:

Edited by Valkyrie
Link to comment

heh, tako su i meni ponudili 4mb za 900 dinara kad sam hteo da predjem kod telekoma... ugovor na godinu dana, istice mi u oktobru, valjda ce opet ponuditi nesto povoljno. vec 5 godina sam kod njih...

Edited by monstrum
Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...