Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

Pa jesam, cekam iz centrale da poshalju LG Optimus HUB (nema u mojoj poslovnici pa je i za to trebala urgencija mog brata iz centrale :ss1: ). Sutra parafiram ugovor ;) .

Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Javi kako je sve proslo posto i meni istice u decembru ugovor.A ne moze sad odmah da se uzme da se prekine stari ugovor?

Edited by Moća
Link to comment

Ja uzimam sutra Box 4+ ili kako vec, skontao sam da mi se najvise isplati. Nego, jel ima negde da se vidi za tih 300 besplatnih impulsa u okviru fiksne pretplate, na koliko to otkucava u jeftinoj/skupoj tarifi i tako to? Necu da mi keva zaglavljuje u dugim trac partijama pa da placamo ko zna koliko umesto 3 hiljade i nesto.

Link to comment
Ja uzimam sutra Box 4+ ili kako vec, skontao sam da mi se najvise isplati. Nego, jel ima negde da se vidi za tih 300 besplatnih impulsa u okviru fiksne pretplate, na koliko to otkucava u jeftinoj/skupoj tarifi i tako to? Necu da mi keva zaglavljuje u dugim trac partijama pa da placamo ko zna koliko umesto 3 hiljade i nesto.
imas foru da platis mislim 120 ili 130 dinara dodatak za free razgovore posle 21h za fiksni.vazi za celu Srbijumeni je to kao dodatak box4 super jer su se svi besmisleni dugi razgovori ostalih ukucana pomerili posle 21h pa i dalje imam fiksni racun aprica se do mile volje :D
Link to comment
Pa isto ti je kao sto si imao do sada, bez boxa. Placao si zasebno pretplatu, koja je ukljucivala tih 300 impulsa, a sada ti je to deo paketa.
Ma jasno mi je to nego ja vec jako dugo ne koristim fiksni, nego pitam zbog keve jer cemo da delimo racun pa da znam sta da joj kazem za eventualne manijacke razgovore. Dakle, zanima me konkretno koliko moze da se prica za tih 300 impulsa. A videcu i za ovaj dodatak.
Link to comment

300 impulsa je otprilike:264 minuta za pozive u lokalu u jeftinoj tarifi (valjda od 21h do 6h ujutru i od 15h do 17h)132 minuta za pozive u lokalu u skupoj tarifi172 minuta za pozive na ostale fiksne mreže u Srbiji u jeftinoj tarifi86 minuta za pozive na ostale fiksne mreže u Srbiji u skupoj tarifi20 minuta za pozive mobilnih mreža u Srbiji u jeftinoj tarifi13 minuta za pozive mobilnih mreža u Srbiji u skupoj tarifiZnači, 300 impulsa baš i nije nešto mnogo.

Link to comment

evo tačno za impuls: http://www.open.tele...&sid=126&id=693jak saobraćaj - pozivi u periodu od 07 do 21 h radnim danima i subotom,slab saobraćaj - pozivi u periodu od 21 do 07 h radnim danima i subotom od 21h sve do ponedeljka do 07h, kao i pozivi tokom celog dana u vreme državnih praznika.Podela na jak i slab saobraćaj ne odnosi se na međunarodni saobraćaj i neke slučajeve negeografskih kodova.

Link to comment
I mene su posle 4mb za 1400din oshurili sa istim protokom ali za skoro soma dinara vise. Odem u poslovnicu i kazu da imaju paket 2700din u sta ulazi 6mb neta, 300impusla za fixni i paket za mob od 500min, 500sms i 1GB neta + mob za dinar. Skroz dobra ponuda obzirom da je od monopolisticko-drzavne bagre.
To govoris o Box 3 paketu sa ugovorom na godinu dana? To je bolji dil nego ugovor na 2 godine jer je razlika u ceni jako mala, a posle godinu dana si slobodan.Potpisao sam pre par nedelja ugovor na Box 4. Posto su IPTV i ADSL bili pod ugovorom do oktobra sledece godine morali smo da raskinemo ugovor i da sklopimo novi da se sve objedini. Posto sam potpisao na pocetku meseca, ADSL su prebacili sa 4 na 6 mb istog trenutka, ali paket za mobilni krece od 1. septembra. U medjuvremenu mi je objasnjavala kako ce mi dati popust na ovo i ono i da cu manje platiti, o.k. daj da potpisem i odlazim.Imam problem sa uploadom. Download na ADSL speed testu i prebacuje 6 mb, ali upload je negde oko 0,6 mb. Prilikom potpisivanja ugovora receno mi je da ne mogu da garantuju brzinu 6mb i da to zavisi od infrastrukture u objektu. Dl je odlican, a da li jos neko ima problem sa uploadom?Cini mi se da je Box trenutno najisplativija opcija.
Link to comment

Upravo pisem sa novog LG e500 hub ;). Nisam jos proverio brzinu neta ali vidim da je i upload dupliran,to za 300 impulsa je takodje nesto sto vise zanima moju kevu posto fixni ne znam ni gde stoji. Gledajuci da sam do sad, pre dizanja cene,placao 4soma fixni sa adsl(oko 2500) i mob(1200 koje uvek prekoracim) sad za iste pare imam bolji net i nov android mob koji placam 1350 mesecno godinu dana. Usput su mi ponudili i IPTV ali Arene imam preko web tv (250 mesecno) isto kod njih, a sbb uzimam od strica pa mi je fraj.

Link to comment

CestitkeSlepci vise nemaju u ponudi OT995 :isuse:Sinoc sam smanjio preko sajta brzinu na 1.5. Nije da mi treba brze, ali gledam flajer iz Targa i pitam se "koji ja kurac placam 1500 dinara mesecno?". Ako do jeseni ne ubace neki fon koji me zanima u ponudu, neka se nose u tri lepe pizde materine.

Link to comment
. Dl je odlican, a da li jos neko ima problem sa uploadom?
Koristim Box 4 od marta i vrednosti UL/DL su uglavnom iste Dl oko 5.5 mbit/s dok je UL 0.85 mbit/s.Potpisao sam ugovor na godinu dana i za sad nemam nekih ozbiljnijih primedbi, jedino sto ponekad kad pustim torrent moram da resetujem modem posle par minuta.Fiksni telefon gotovo i ne koristimo tako da nam tih 300 impulsa ostane neiskorisceno, zena je prebacila mob u paket i isto ne potrosi ono sto je u paketu, jedino bih IPTV menjao za SBB... no mozes imati sve
Link to comment
Koristim Box 4 od marta i vrednosti UL/DL su uglavnom iste Dl oko 5.5 mbit/s dok je UL 0.85 mbit/s.Potpisao sam ugovor na godinu dana i za sad nemam nekih ozbiljnijih primedbi, jedino sto ponekad kad pustim torrent moram da resetujem modem posle par minuta.Fiksni telefon gotovo i ne koristimo tako da nam tih 300 impulsa ostane neiskorisceno, zena je prebacila mob u paket i isto ne potrosi ono sto je u paketu, jedino bih IPTV menjao za SBB... no mozes imati sve
Moracu da kukam za upload. Za dl me bas briga jer 15 min gore-dole za velike fajlove, ali kada uploadujem nesto ima razlike ...Meni je na IPTV-u slika dosta bolja nego na SBB-u. SBB sam odjavio kada je uveden IPTV u ove krajeve, ali od tada ga nisu iskljucili pa mogu da uporedim. Moze biti da je u Beogradu SBB infrastruktura drugacija i da je slika bolja os IPTV-a. Da je SBB internet bolji i pouzdaniji od ADSL-a to je ocigledno.Koji totrrent kijent koristis? Koji modem su ti dali? Meni se to nije do sada desavalo sa utorrentom. Doduse koristim ga svaki treci mesec.
Link to comment

Malko je nefer porediti IPTV (koja je digitalna) sa analognom kablovskom kod SBB-a, koju si verovatno imao.SBB-ov D3 (digitalna televizija) i IPTV su praktično jednakog kvaliteta i teško je primetiti razliku. Isto važi i za digitalne ponude ostalih kablovskih operatera.Takođe, što se tiče problema sa internetom, oni zavise od raznih faktora, a pre svega od kvaliteta mreže od provajdera do korisnika. Po mom iskustvu, u poslednjih par godina, vrlo malo ljudi ima problema sa internetom, bilo na kablu, bilo na ADSL-u, nevezano od provajdera. I brzine su uglavnom one koje su deklarisane.Naravno, uvek treba obratiti pažnju da su brzine za ADSL 80-85% od onih pod kojim se prodaju, ali to je jednostavno ograničenje te tehnologije.Meni je konkretno na ADSL-u brzina 5,05/0,82 MBits, a zvanično se vodi kao 6/1 Mbits.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...