Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

Problem je sa glupim Huawei-jem što ne možeš na njemu direktno da odrediš statičke adrese. Većina routera ima taj fazon, da po MAC adresi odrediš fiksni IP, ovaj jok. Kažu ljudi da ,,pomerim'' adresu sa koje kreće DHCP sa ...1.2 na tipa ...1.5, pa da adrese 1.2, 1.3, 1.4 dodelim direktno na računaru (u windowsu to može naravno, sa telefone ne znam)...pokušaću tako...

Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Problem je sa glupim Huawei-jem što ne možeš na njemu direktno da odrediš statičke adrese. Većina routera ima taj fazon, da po MAC adresi odrediš fiksni IP, ovaj jok. Kažu ljudi da ,,pomerim'' adresu sa koje kreće DHCP sa ...1.2 na tipa ...1.5, pa da adrese 1.2, 1.3, 1.4 dodelim direktno na računaru (u windowsu to može naravno, sa telefone ne znam)...pokušaću tako...
Pa da to, ja redovno DHCP dignem na 100, a ostalo ufiksiram.
Link to comment
  • 4 weeks later...

Beotel mi nudi 10/1 Mbit za 1.490 dinara mesečno, sa ugovornom obavezom od 24 meseca. Meni se to čini prilično povoljno, zar ne? Trenutno sam na 4 Mbit za 1.200 din, što mi jeste dovoljno manje-više ali ovo mi deluje vrlo primamljivo.

Link to comment

To mu dodje skoro isto kao sto i Telekom sad nudi. Mislim na akciju o kojoj smo pisali pre oko mesec dana.Kod njih, za nekih 350d vise, imas 20mbit. Ali to je to, cini mi se. Ne znam da li kod nekoga moze da se uzme brzi & jeftiniji adsl.

Link to comment
  • 2 months later...

Orion ima rok od 30 dana za prekid korišćenja njihovih usluga, kažu da nekakva služba razmatra zahteve. OK, preživeću tih mesec dana torture, ali ću o njima pričati okolo još grđe nego što sad radim.Srećom Beotelova akcija traje do 15-tog januara.

Link to comment
Orion ima rok od 30 dana za prekid korišćenja njihovih usluga, kažu da nekakva služba razmatra zahteve. OK, preživeću tih mesec dana torture, ali ću o njima pričati okolo još grđe nego što sad radim.Srećom Beotelova akcija traje do 15-tog januara.
zar nije beotel riknuo?
Link to comment
ja rabim orion odnosno sezampro pre njega već punih 5 godina bez ijednog jedinog problema :mellow:
nije da nije bilo problema, samo izlistaj par stranica ranije. a i cene su im ubedljivo najskuplje.
Link to comment
Orion ima rok od 30 dana za prekid korišćenja njihovih usluga, kažu da nekakva služba razmatra zahteve. OK, preživeću tih mesec dana torture, ali ću o njima pričati okolo još grđe nego što sad radim.Srećom Beotelova akcija traje do 15-tog januara.
Cak ni kad "odobre" raskid ugovora ne obavestavaju te o tome. Istina, ne salju ni racune vise ali to ne znaci da nece opet poceti da ih salju tako da je najbolje potruditi se da ti dostave neki dokaz o raskidu ugovora.
Link to comment

ja imam ovaj 5Mbps/2Mbps 1499nema nikakvih prekida kod mene, niti kod matorih u pančevual nisam imala pojma da je beotel toliko brži za iste pare..mada je meni i ovo sasvim dovoljna brzina.skroz mi čudno da postoje takve drastične razlike

Edited by funk soul sister
Link to comment

Saznao sam danas u poslovnici Oriona (koja zvrji prazna) da su mi nedavno povećali protok na teoretskih 5Mbps, da su to uradili pre godinu dana ne bih se sad odjavljivao.Too little, too late.

Link to comment
...al nisam imala pojma da je beotel toliko brži za iste pare..mada je meni i ovo sasvim dovoljna brzina.skroz mi čudno da postoje takve drastične razlike
Vidi, svi oni gledaju da privuku nove korisnike i nude sjajne ponude u početku, pa tako i Beotel, ali vremenom te odjebu u korist novih korisnika. To sam, samo biranim rečima rekao devojci u Orionu zašto se odande odjavljujem.Oko 2000-te godine sam se učlanio u Neobee, koji je Orion kasnije kupio, trebalo bi to da makar malo respektuju, a ne da me za svako povećanje brzine gnjave da potpišem ugovor na dve godine.edit: ranije su imali foru da pogledaju od kad si njihov korisnik, pa ukoliko vide da si stari ne insistiraju na ugovoru, ali toga već nekoliko godina nema, a nema više ni tih zaposlenih, sad su tamo neki roboti. Edited by Anonymous
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...