Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

Jel se kod Oriona nesto instalira?Moram sutra na NBG kod tetke da vidim sto joj ne radi net.Cujem da je neki "strucnjak" pricao sa jos vecim strucnjakom iz njihove podrske i da je zapelo kod mrezne karte i da je taj strucnjak predlozio reinstalaciju win-a.Imam neku mreznu kartu pa cu je poneti. Kabl od telefona mi je isto sumnjiv pa cu poneti i to i mrezni kabl.Bilo kakve drajvere mi ne vredi da nosim kad zena pojma nema sta ima od hardvera. Vec vidim da cu da lovim komsija.net po komsiluku da bih skinuo drajvere :)

Edited by katamaran
Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sredio za 5 minuta :)najcuvenijom metodomhttp://www.youtube.com/watch?v=p85xwZ_OLX0eventualno je neki kontakt kod kablova bio jer sam i njih malo cacnuo. U sustini je cela mudrost bila iskljuciti i ukljuciti ruter.Jesu li tp linkovi + orion poznati po zaglupljivanju?Najludje je sto je juce bio covek koji kao radi sa kompjuterima i on je dva sata pricao sa zenom iz tehnicke podrske pa su na kraju odustali. Njegov predlozeni lek je bio da se formatira hard i ubaci novi win. Da nije tuzno bilo bi smesno.

Link to comment

Citam stalno kako kukate na Orion. Da savetujem zenu da predje na Ikom?Koliko kapiram ruter se stalno zaglupjuje al to moze da bude i do kompa jer je neka stara masina sa xp-om koji ocigledno nije u savrsenom stanju.

Edited by katamaran
Link to comment
Citam stalno kako kukate na Orion. Da savetujem zenu da predje na Ikom?Koliko kapiram ruter se stalno zaglupjuje al to moze da bude i do kompa jer je neka stara masina sa xp-om koji ocigledno nije u savrsenom stanju.
dok sam bio kod oriona ruter sam resetovao bar jednom nedeljno, cesto i na dnevnoj bazi, evo sad dvadesetak dana od kada nisam ni jednom. ista masinada ne pricam o stucanjima, kod kojih nije trebalo resetovati ruter posto bi se veza sama brzo uspostavila .ako nije pod ugovorom nek bezi.
Link to comment

Zavisi sta ima od opcija da uzme, kojeg provajdera...Ja imam Orion na staroj lokaciji gde mi je keva sad i to pravi sranja samo tako, cekam da istekne ugovor i da se odjavim, mnogo su propali...

Link to comment
  • Alternativa je IKOM koji je skroz OK koliko ja znam. Treba da vidim sa njenim sinom koji je sad u Kanadi kakva je tu situacija sa ugovorom. Ona zena naravno nema pojma :)

Link to comment
Zavisi sta ima od opcija da uzme, kojeg provajdera...Ja imam Orion na staroj lokaciji gde mi je keva sad i to pravi sranja samo tako, cekam da istekne ugovor i da se odjavim, mnogo su propali...
ja prešao na telekom, duplo brži net za manje para. Pokušali su da me zadrže sa "imate telefoniranje ka inostranstvu, sms,..." samo što samo to iskoristio možda dvaput.Zadovoljan sam ali jedino što sad nešto duže treba da se otvore sajtovi, često dobijem "this page is not available"... možda treba neki dodatni tweak, deluje mi da je nešto DNS resolution u problemu Edited by Kelt
Link to comment

Imam Telekomov ADSL. Router je Huawei HG520c. Postoji sledeći problem: ne mogu nikako preko wireless-da da povežem više od dva uređaja istovremeno! Npr. poveže se jedan laptop i telefon, imaju pristup netu. Onda probam sa drugim laptomom, on se prikači na wireless, ali kaže: no internet access. I tako svaki sledeći uređaj. Nije do samih uređaja, jer ako ih sve isključim, povežu se na internet prva dva koje uključim. Ostali jok, uvek ta poruka: no internet access (a kao nakačio se na LAN, signal dobar, bla bla).Čačkao sam podešavanja, ništa mi ne ukazuje na taj problem, DHCP client pool je 32 adrese, dakle 3 ili 4 uređaja ne bi trebalo da budu problem. I čini mi se da je problem samo do wireless-a, jer šta god da utaknem direktno u router kablom (jedan uređaj uvek stoji povezan, a tu je i IPTV) - radi bez problema.Help?

Link to comment

Jel si probao da povezez drugi laptop a da ne povezujes fon? ja imam problem sto burazerov lap top ne mogu nikako da povezem isto mi to javlja i nisam uspeo da resim problem.Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Imam Telekomov ADSL. Router je Huawei HG520c. Postoji sledeći problem: ne mogu nikako preko wireless-da da povežem više od dva uređaja istovremeno! Npr. poveže se jedan laptop i telefon, imaju pristup netu. Onda probam sa drugim laptomom, on se prikači na wireless, ali kaže: no internet access. I tako svaki sledeći uređaj. Nije do samih uređaja, jer ako ih sve isključim, povežu se na internet prva dva koje uključim. Ostali jok, uvek ta poruka: no internet access (a kao nakačio se na LAN, signal dobar, bla bla).Čačkao sam podešavanja, ništa mi ne ukazuje na taj problem, DHCP client pool je 32 adrese, dakle 3 ili 4 uređaja ne bi trebalo da budu problem. I čini mi se da je problem samo do wireless-a, jer šta god da utaknem direktno u router kablom (jedan uređaj uvek stoji povezan, a tu je i IPTV) - radi bez problema.Help?
Jebe te DHCP. Imao sam isti problem, iz nekog razloga ne radi dobro, i dodeljuje stalno iste adrese iz pool-a. Bar je meni tako bilo. ONda dolazi do IP konflikta i onaj ko je uzeo adresu prvi nema problema, onaj ko je zaksnio, jbg.Rešenje je bilo da stavim sve uređaje koji se standardno kače (laptopove koji su stalno u kući, moje i ženine telefone...) na fiksne adrese, van poola. Onda oni nisu imali problem konekcije. A nikad mi nije bilo potrebno više od dve gostujuće konekcije, pa sam tako nekako rešio.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...