Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

imao sam adsl od prvog dana u telekomu, a od pre tri meseca sbb zbog te cene i onog digitalnog risivera bez pretplate. za 5 godina telekom mi nije radio ukupno 5 sati, a sbb za tri meseca 5 dana. veliko govno kod sbb-a je sto skoro nista ne mogu da rese daljinski, vec dolaze u kucu, ali nikada odmah, vec imaju rok do 48 sati. naravno uvek dodju pred kraj tog roka. ljubazni su terenski radnici i sve to, ali dzabe kad crkne petkom, onda se sutam u dupe do ponedeljka. ono sto mi se desava sa sbb-om je i da nekada brzina jednostavno padne na 1, i to sve tako dok ne resetujem modem i tplink. oni kazu da je do bezicnog rutera, ali on je ispravan i dobro radi, i niko se ne kaci sa strane.

Link to comment
Veoma cesto mozete naleteti na neku akciju bar kod nekog provajdera. Samo treba da pratite. Telekom gotovo redovno ima neke akcije na prolece koje su uglavnom povoljnije od ovih koje budu na jesen i zimu.
Sve je to lepo ali te akcije vaze samo za nove korisnike. Ako si vec pod ugovorom, da li regularnim ili nekim u okviru neke akcije, mozes da dobijes samo crnacki penis.Sto se tice samog kvaliteta veze, ja sam sasvim zadovoljan sa ova lazna 4 megabita i aploudom od laznih 512 kilobita ili koliko vec.
Link to comment

i akcije su često šura. ja sbb uzeo pod "akcijom" za 1300 din, odma sledeći mesec digli cenu na 1500. dodatno potencijalno sranje kod sbb-a su kablovi i instalacije koje investitori postavljaju u zgrade, jer su uglavnom loši.

Link to comment

Mi u Mitrovici i nemamo SBB. Vecina ljudi ima ADSL a nesto malo Kopernikus kablovski (koji ima dobru brzinu ali primecujem da mnogo cesce od ADSL ima neke neplanirane prekide) i wireless. Da ima SBB, uzeo bih to iskljucivo zbog cene jer vidim da su otprilike najpovoljniji.

Link to comment
imao sam adsl od prvog dana u telekomu, a od pre tri meseca sbb zbog te cene i onog digitalnog risivera bez pretplate. za 5 godina telekom mi nije radio ukupno 5 sati, a sbb za tri meseca 5 dana. veliko govno kod sbb-a je sto skoro nista ne mogu da rese daljinski, vec dolaze u kucu, ali nikada odmah, vec imaju rok do 48 sati. naravno uvek dodju pred kraj tog roka. ljubazni su terenski radnici i sve to, ali dzabe kad crkne petkom, onda se sutam u dupe do ponedeljka. ono sto mi se desava sa sbb-om je i da nekada brzina jednostavno padne na 1, i to sve tako dok ne resetujem modem i tplink. oni kazu da je do bezicnog rutera, ali on je ispravan i dobro radi, i niko se ne kaci sa strane.
Žao mi je što imaš takvo iskustvo, meni SBB godinama uglavnom normalno radi, par puta je bilo nekih kvarova i uglavnom su rešavani u roku od par sati.
Link to comment

SBB se uglavnom pokazao kao lutrija, ili ti radi sve kako valja il' ne radi :) Ja sam njihov net koristio nekih 5-6 godina i uglavnom nisam imao vecih problema (najcesci problemi su bili ako udari neko nevreme krene signal da brljavi). Najbolje je pre prelaska kod njih proveriti kod komsija kako radi ako za to postoji mogucnost.

Link to comment
Sve je to lepo ali te akcije vaze samo za nove korisnike. Ako si vec pod ugovorom, da li regularnim ili nekim u okviru neke akcije, mozes da dobijes samo crnacki penis.Sto se tice samog kvaliteta veze, ja sam sasvim zadovoljan sa ova lazna 4 megabita i aploudom od laznih 512 kilobita ili koliko vec.
Procitaj pazljivo onaj moj samokvot. Pre ovog sadasnjeg ugovora sam imao takodje kod njih ugovor na 12 meseci(placao 1Mb/s, a dobijao 4Mb/s). Kad mi je istekao, onda sam potpisao novi i to opet na 12 meseci(placam 50% cene i to mi je cak i povoljnije). Dakle bio sam stari korisnik. Ako nisi pod ugovornom obavezom(kad ovo kazem mislim na neki odredjeni period), tj. placas regularnu cenu mesec za mesec, za svaku novu akciju ti imas status kao i da si novi korisnik.
Link to comment
  • 4 weeks later...

Svaki ADSL "gubi" na brzini oko 10% od "propisane", Na 16mbps to neces osetiti, a da li ce ti torent ici 1.6 ili 1.3mb/s mislim da je zanemarljivo. Ako imas mrezu, pa vise korisnika, to je vec druga prica. Generalno bi trebalo dobro da radi.Ja imam 8, placam 6mbps :D , a download na torentu mi baca do 780, retko preko 800kb/s. Youtube, streamovi i slicno rade dobro, osim ako nije Real - Barsa :D kad serveri padaju kao prosle godine, cini mi se.

Link to comment
da li neko koristi orion adsl max paket, i ako koristi do koje brzine dobacuje? oni kazu da treba da bude do 16Mb
ADSL ponajvise zavisi od kvaliteta linije i udaljenosti od centrale. Ako si relativno blizu centrale, trebalo bi da radi ok, nema tu mnogo do internet provajdera.
Link to comment

Nema cak ni sbb, kod njih je 1.5mbps, a kod ADSL je 1mbps. Mozda eventualno D@H, ali moras da imas Orion opremu u svojoj zgradi, tako da je to na dugackom stapu.Kod SBB imas kao dodatnu uslugu UPLOAD BOOSTER +512 - 450 dinara mesečno UPLOAD BOOSTER +512 obezbeđuje dodavanje +512 Kb/s propusne moći u uploadu na tekućem paketu. Upload Booster primenjiv je na S, M, L i XL pakete. Može se koristi neograničeno, a najmanje 10 dana u kontinuitetu. Njegova primena moguća je u postpaid varijanti plaćanja, a aktivira i deaktivira se jednostavnim zahtevom preko Home strane. UPLOAD BOOSTER +1024 - 900 dinara mesečno

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...