Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

jel ima neko ma kakvu najavu da ce u ovom eonu Telekom povecavati brzinu? 2.200 dina 4mbps, pa mnogo je rodjaci, drzite to od oktobra 2010.
+1Mene juče zvali iz SBB-a, da pitaju da li hoću da pređem kod njih i za internet, kad već imam kablovsku...Otkačio sam ih sad, ali ako telekom nešto ne uradi uskoro, odoh ja kod ovih...
Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uzmeš MIK i pređeš kod Beocityja na *16/1mbit za 1899 mesečno...*16mbit ako si blizu centrale kao ja, u protivnom 8/1 za 1699 ili 6/1 za 1599.
Aha, samo što to u mom selu nema... :)
Link to comment

a kakav paket ti nudi SBB? Ja plaćam 2400 digitalnu tv i 6mbps net. Kad god sam imao problem (citaj problem s kablovoma) ekspresno su izlazili da ga otklonesent from planet Saturn

Link to comment
a kakav paket ti nudi SBB? Ja plaćam 2400 digitalnu tv i 6mbps net. Kad god sam imao problem (citaj problem s kablovoma) ekspresno su izlazili da ga otklonesent from planet Saturn
Tako nešto, nisam ih ni pažljivo slušao, jer sam radio nešto, pa sam žurio da ih otkačim...SBB je ok, nego, sam uzeo ADSL kad još nismo imali kablovsku, a sad me mrzi da se smaram sa menjanjem, vraćanjem modema i tim stvarima... Mada za 1000 din mesečno ću i da razmislim, ako ovi ne podignu ovih 4 skoro...Komšija pored ima neki nenormalan paket, tipa 12 ili 18 Mbps ili tako nešto i prezadovoljan je... Merili su mu kad su dolazili da uvedu i rekli su da bi mogao da ide negde oko 30, kakav je signal...
Link to comment

Ja imam 4 megabita za ~1500din, iskoristio svojevremeno neku promociju i to mi traje do jula ili avgusta valjda. Bilo bi dobro da do tad 4 megabita postane najmanja brzina i da ostanem na istom, ako vec ne dobijem neki popust. Megabit i po bi mi sad bio malo dry.gif

Link to comment
Aha, samo što to u mom selu nema... :)
Šta nema, adsl? Ako imaš Telekonj, možeš da imaš bilo koji.Uplatnice ti šalju poštom, platiš gde ti je najbliže, u banci ili pošti i teraš...
Link to comment
Šta nema, adsl? Ako imaš Telekonj, možeš da imaš bilo koji.Uplatnice ti šalju poštom, platiš gde ti je najbliže, u banci ili pošti i teraš...
Ma imam ADSL, ali nisam siguran da to baš tako radi...No, ako bi i menjao provajdera, svakako bi išao na SBB... Veći je protok i jeftinije je, pošto već plaćam TV...
Link to comment
SBB je ok, nego, sam uzeo ADSL kad još nismo imali kablovsku, a sad me mrzi da se smaram sa menjanjem, vraćanjem modema i tim stvarima... Mada za 1000 din mesečno ću i da razmislim, ako ovi ne podignu ovih 4 skoro...
sad.gifNemoj da te mrzi. Ne moze da se poredi adsl sa kablom
Link to comment

SBBov kabl je bolji jer isporucuje brzinu priblzno istu onoj koju prodaju. Kod ADSLa su odstupanja stvarne od reklamirane brzine mnogo veca, tako da ako su cene iste, uzeo bih SBB. Bio sam kod njih do letos (4-5 godina, ni jedan jedini problem nisam imao) kada sam presao na ADSL zbog akcije 50% popusta.

Link to comment
Ja sam tamo negde u aprilu maju iskoristio neku Telekomu ponudu da placam 50% ako potpisem ugovor na 12 meseci. Dakle za 4Mbita mesecno 1061 dinar. Cesto ima tih nekih akcija. Sacekas mesec dva u najgorem slucaju i uvek kod nekog provajder iskoci ovakva neka ponuda. I pre ovog ugovora sam imao neki zesci popust jer sam potpisao ugovor na 12 meseci. Posle toga platio jednom regularnu cenu dok nisam provalio da imaju novu akciju. edit: ipak je bilo pocetkom juna
Previse placate. Veoma cesto mozete naleteti na neku akciju bar kod nekog provajdera. Samo treba da pratite. Telekom gotovo redovno ima neke akcije na prolece koje su uglavnom povoljnije od ovih koje budu na jesen i zimu. edit:@ExicPL Upravu si sto se tice razlike ADSL-a i kabla, ali realno meni ni ne treba vise od 80-85% te brzine od 4Mb/s koliko se dobija na ADSL-u. Serije i filmove mozes da skines brze nego sto mozes da pogledas, jos nisam naleteo na video stream veci od 3Mb/s, a to dvoje je prakticno najkriticnije sto se tice brzine bar za moje potrebe. Ako mi je to dvoje ispunjeno onda prvi i jedini faktor u odlucivanju je cena. Da mi neko nudi sada 8Mb/s(dakle duplo) za svega 200 dinara vise ne bih uzeo jer mi realno ne treba. Edited by deeps
Link to comment

Sa kabla beže ljudi najčešće jer je lokalna mreža tog distributera u tom kraju lošija nego što bi trebala ili je gaming u pitanju. Za ostale potrebe je kablovski u prednosti.Ovo pišem, onako u proseku, na nekom manjem uzorku ljudi koje znam, inače lično drljam ADSL.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...