Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

35 minutes ago, Biohemija said:

Nije se lako odupreti zlu zvanom spority. Barem iz ugla korisnika. Ja u principu rotiram Spotify i Apple music, u zavisnosti ko nudi bolju promociju u tom trenutku, ali Spotify ima mnogo bolji algoritam ako pustim neki tematski radio kad ne znam sta bih slusao. Tu i Prime vreba iza coska sa 3 meseca free, ali to tek ne verujem da bi radilo sa Amazon all-in-one pristupom

 

Ja nikako da se navikne, na Spotifyove izbore, pokušavao stotinu puta i vračam se na sopstene kolekcije, koje se sada mere u TB, a od portala idem na:

https://www.jango.com/

https://radio.garden

2, 3 program https://www.rts.rs/lat/radio/live.html

 

nikakako ni da predjem na neki striming uredjaj. Nekako sa godinama sustigla me više nostalgija nego što poželim da čujem ŠTA TO IMA NOVO? 

Imam neke albume koje sam čuo još pre 30+ godina u po desetak reizdanja, remastersa, bootleg, recode, rebite. re..... sranja i još uvek se nadje neki novi raylog da se puste još koji put...

Link to comment
2 hours ago, ToniAdams said:

po mom skromnom spotifaj je mnogo manje zlo nego recimo netfliks

Spotify je bolji za korisnike, zlo za autore, kod Netflixa je obrnuto :D

Spotifaj rabim za slušanje novih albuma, eventualno istraživanje nekih starih. Ono što mi svidi kupim na plastici ili u mp3 formatu. Iskreno, voleo bih da crknu jer je tako mizerna zarada za autore. 

 

  • +1 1
Link to comment

Ajde da pitam, nadam se da nije zabranjeno ovde.

Da li bi neko razmenio kataloge svojih HiFi pokretnih medijuma ovde preko PP, moji su u WInCatalog formatu?

 

PS

Preferiram lossless formate, a mp3 polako smanjujem do ukidanja.

 

Edited by zmanic
Link to comment

Pricali smo o tome vec, sto se mene tice Tidal je apsolutni bog. Najmanji su lopovi, tj. najvise od kolaca ide muzicarima u odnosu na druge (jbg, jeste to sve zrnevlje), a kvalitet zvuka je najbolji, i na normal i high paketu, a posebno na lossless paketu (na kom sam ja), bukvalno se ne bih vracao ni na sta nizeg kvaliteta. Milina. 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Tidal je meni super, jedino što im je baza muzike manja od Spotifyeve. Ima i dosta primera nepotpunih diskografija. Kvalitet zvuka svakako najbolji.

Link to comment

kod spotifaja se jako razlikuju opcija za android i za desktop glede kvaliteta zvuka, nisam tacno siguran zasto, al svakako 90 posto vremena slusam na miniliniji koja podrzava striming u vecoj  'rezoluciji'.

nije mi najjasnije sto isti ogranicavaju na mobitelu.

Link to comment
On 21.6.2023. at 4:13, ragasto said:

Tidal je meni super, jedino što im je baza muzike manja od Spotifyeve. Ima i dosta primera nepotpunih diskografija. Kvalitet zvuka svakako najbolji.

 

Da, fale poneke stvari, ali cini mi se da se i to popravlja u kontinuitetu. Ne fale krupne stvari, ali eto bude nekih rupica u diskografijama, posebno nekih starijih albuma, prvi album i tako to. Steta sto nemaju bolji marketing, vecu probojnost, neke jace veze, sta god. Retko kad imaju one satro ekskluzive kao spotifaj, vrlo cesto kad neki bend izbaciuje nesto novo na sajtu benda ili drustvenim mrezama (i to cak kod velikih i popularnih/poznatih bendova koji rade kod velikih i jakih izdavaca) na onom spisku gde moze da se cuje novi album ili pesma stoje svi zivi, i spotifaj i youtube i deezer, apple, a ne bude tidala iako uredno albuma ili pesme ima na tidalu. 

 

Ko ce ga znati, ugl kvalitet najbolji, od kad sam kupio onaj DAC uredjaj jos je to dodatno bolje. 

 

Edited by Sludge Factory
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

 

kupio sam ga stvarno magicna stvarcica

  • +1 1
Link to comment
CA imaš u Srbiji: CD PLEJERI (impulsehifiaudio.rs)
 
Sima, vlasnik Impuls Audio je prisutan i na KP: Svi oglasi korisnika - KupujemProdajem
 

...I dok se ja smislim nestade model [emoji30]
Zvao juče i odgovor je:
"Otišlo, imam mnogo robe već, a da uvozim taj jedan komad, ne isplati mi se...
Imam "cd transport" model ali tu je cena jača za 20 000 i ne može u sve da se "ubode" "

"Ništa onda hvala lepo..."



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...