Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Дозволите ми да се сложим, после много размишљања.

Вoрфеидел као firmu више поштујем, али је много теже решити тросистемску skretnicu него двосистемску, најање 1оо X!

У овом ценовном рангу, да су нове кутије, не бих ни гледао тросистемске.

 

Боверс је уложио много труда у те сићушне елементе на површини бас звучника, иако је, да будемо искрени, само козметички.

Шта год да изабере, следећа ставка ће бити вуфер, па ДАЦ, па за неколико месеци још један АВР...

... док не дође до "провођења" каблова и промене ЕПС стуба испред куће/зграде...

дакле све од почетка:)

Edited by zmanic
  • Wub 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
33 minutes ago, jms_uk said:

Pazario danas ovo, kao 'projekat' za popravku:

 

00pq4tI.png

 

Ne mogu da repliciram kvar uopste - radi sve kako treba...

 

 

 

 

 

koji cartridge ima?

Link to comment

Uzeh polovne Logitech X-230 2.1 zvucnike da imam u kancelariji, medjutim zvuk je nekako cudan u dosta pesama. Kao da je iz tunela. Bas sam stavila na najnize, a sama kutija mi je ispod stola, dok su zvucnici na stolu. Mislite li da su prosto zvucnici losi ili da ja ne vidim neku caku? Nema drugih podesavanja osim tog jednog na kutiji za subwoofer (kako mi ovo zovemo?). Ili je nesto do mog kompa (lap top), kako bih to proverila?

Covek od koga sam ih uzela se ne seca takvog zvuka ali je u fazonu da mu vratim ako je tako lose.

 

 

Procitah malo komentare na ovaj video snimak, pa izvukoh kutiju malo (tj. nije vise bas u cosku) i stavih taj bas da bude na oko 1/3 i jos turih i carape :D Cini mi se da je zvuk bolji. Da li to implicira da moram da nadjem podesnije mesto za tu kutiju?

 

Link to comment

Za stereo sliku je položaj vufera nebitan, ali itekako može da utiče na reprodukciju bas područja do neslušljivosti. Slobodno premeštaj, ukoliko će to rešti problem.

Vidi i da ti u podešavanjima zvuka na računaru, u softveru koji koristiš nisu ošišani visoki tonovi.

Link to comment
54 minutes ago, I*m with the pilots said:

Mislite li da su prosto zvucnici losi ili da ja ne vidim neku caku?

Zvučnici se povezuju na sub na pomalo neobičan način (izvini ako ti je sve povezano kako treba, ali obično je pogrešno povezivanje ili nepotpuno utaknuti džekovi uzrok problema sa zvukom).

 

Test bi mogao da bude ako imaš neki stariji mobilni telefon ili tablet (koji ima standardan mini priključak za slušalice) da to priključiš na audio džek - ako i to jednako loše zvuči, onda skoro sigurno sa zvučnicima nešto ne valja.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, I*m with the pilots said:

 ...  zvuk je nekako cudan u dosta pesama. Kao da je iz tunela. ...

 

Kao da opisuješ sotuaciju gde radi jedino vufer, bez satelita.

Verovatno je to i slučaj.

Ili je nešto od kablova u prekidu ili, što je verovatnije - crklo pojačanje za satelite.

Link to comment

Mozes i obrnut test da uradis, uzmi neke sluske i ustekaj u istu rupu gde ide zeleni konektor u komp. Ako cujes sve lepo znaci da je do zvucnika, sve na kompu i u podesavanjima je ok.

 

Pricam ovo zato sto je meni na starom kompu bio ukljucen neki akvarijum-efekat, i to na nekih 20%, pa kad god sam gledao film ljudi su malo cudno pricali, kao da su nagutani helijumom. Mnogo je uvrnuto, jer non stop preispitujes sebe sta ja to cujem. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...