Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

11 minutes ago, napadaj said:

A koji su najbolji servisi po gradu? Hoću da sredim ono šuštanje pojačala.

 

imas voltmetar?

ako imas ukljuci pojacalo, stavi selektor ulaza na aux bez icega prikljucenog, otkaci zvucnike, volume na minimum i izmeri DC napon na oba zvucnicka izlaza.

Ako je veci od nekih 30 mV ne prikljucuj na njega zvucnike.

 

Edited by 3opge
Link to comment
2 hours ago, 3opge said:


imas 3-4 coveka oko beograda sa fantasticnim polovnim stvarima, za male pare odlicno pojacalo i zvucnici, pogotovo ako ne juris 70s vintage stvari.

pogledaj oglase, naci ces ih lako.

 

 

Oglase na KP?

Ma tražim nešto normalno mislim pošto sam ja čove gluv po malo nikakve finese ja ne provaljujem oko zvuka :lolol:

Link to comment
3 hours ago, Moća said:

Kupio bih pojacalo i dva zvucnika za oko 300€. Moze polovno. Dajte neke predloge laiku i gluvacu. Povezao bi ih na tv i komp u dnevnoj.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 

Imaš onog jagodinca na kp .Ne znam kako mu je ime, ali ima gomilu Hifi i pouzdan je prodavac ,tako sam čuo 

Idi kod njega ,da čuješ na licu mesta i taman da odrediš da li hoćeš floorstand ili bookshelf ,sa subwooferom ili bez 

 

Link to comment
4 hours ago, Moća said:

Kupio bih pojacalo i dva zvucnika za oko 300€. Moze polovno. Dajte neke predloge laiku i gluvacu. Povezao bi ih na tv i komp u dnevnoj.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 

 

Ima svega, Smederevo, možeš sve da isprobaš:

 

https://zero.kpizlog.rs/audio/pojacala/grupa/1/117/1

 

https://zero.kpizlog.rs/audio/pojacala/grupa/1/117/search.php?action=list&data[order]=posted+desc&data[page]=1&data[per_page]=24&data[price_from]=&data[price_to]=&data[currency]=&data[no_price]=&data[keywords]=&data[category_id]=1&data[group_id]=48&submit[search]=Traži

 

Link to comment

Za te pare nabaviće dva polovna kompleta boljeg zvuka.

Ne vredi to više od 200e.

Otkako je Microlab digo cene svašta, ali baš sve i svašta je nakačilo HFi značke na svoju opremu.

Link to comment
5 hours ago, Moća said:

Kupio bih pojacalo i dva zvucnika za oko 300€. Moze polovno. Dajte neke predloge laiku i gluvacu. Povezao bi ih na tv i komp u dnevnoj.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 

Kolika je prostorija u kojoj ces da ga teraš? 

I moj je savet da se uzme nešto polovno jer u tom rangu može sasvim fin setup da se napravi . 

 

Ja sam za te pare uzeo zvucnike Dali Concept 2 i Rotel Ra820 pojačalo i super me služi i dalje kao setup na rezervnoj lokaciji. 

 

Edited by cartman
Link to comment

P

5 hours ago, ToniAdams said:

motjo ako je za na konp sto ne uzmes aktivne zvucnjake?

za te novce mozes bas dojaja da ispazaris.

 

4 hours ago, Fakundo Sava said:

Ako neće mnogo da filozofiraš a treba ti dobar bas ,evo na snizenju 

https://gigatron.rs/zvucnici-za-racunar/edifier-zvucnici-za-racunar-s350db-403070

 

Ako naručiš online,a ne dopadne ti se može da ih vratiš

Hocu stereo sistem jer ce stojati kod televizora a komp mi je na zidu desno ali sam kroz zid sproveo kabl da mogu da povezem kada budem kupio.

3 hours ago, cartman said:

Kolika je prostorija u kojoj ces da ga teraš? 

I moj je savet da se uzme nešto polovno jer u tom rangu može sasvim fin setup da se napravi . 

 

Ja sam za te pare uzeo zvucnike Dali Concept 2 i Rotel Ra820 pojačalo i super me služi i dalje kao setup na rezervnoj lokaciji. 

 

Oko 25m2 dnevna soba sa trpezarijom spojenom. Pa i hocu polovno. E sada zbog namestaja kakav ima zelim da uzmem one samostojece ili kako se vec kaze.

A pojacalo bi neko koje ima i hdmi i opticke izlaze da bi mogao tv da povezem kako treba.

Edited by Moća
Link to comment
2 hours ago, Moća said:

P

 

Hocu stereo sistem jer ce stojati kod televizora a komp mi je na zidu desno ali sam kroz zid sproveo kabl da mogu da povezem kada budem kupio.

Oko 25m2 dnevna soba sa trpezarijom spojenom. Pa i hocu polovno. E sada zbog namestaja kakav ima zelim da uzmem one samostojece ili kako se vec kaze.

A pojacalo bi neko koje ima i hdmi i opticke izlaze da bi mogao tv da povezem kako treba.

Kupi aktivne multimedija zvucnike sa bezicnom vezom i lomi sa fona i kompa. Za tv vec ne znam kako ce zvucati na takvom ili starom hifi sistemu sa dva zvucnika. Kod mene je zvucalo grozno na starom hifi sistemu.

  • +1 1
Link to comment

A pojacalo bi neko koje ima i hdmi i opticke izlaze da bi mogao tv da povezem kako treba.


To bi onda bio receiver (koliko se ja ne razumem).


Sent from my iTelephone using Tapatalk
  • +1 1
Link to comment

U sustini tebi treba risiver kao sto rece jms

Mozes i neki 5.1 da uzmes pa na njega da nakacis 2 zvucnika i to ce da radi stereo. Ako nisi previse zahtevan to ce sasvim ok da zvuci narocito sto su ces reprodukcija da bude sa digitalnih izvora.

 

e sad ne znam da li je bas neophodan HDMI jer ako izvlačiš samo zvuk to može da se optičkim audio kablom uradi

 

recimo ovako nesto na papiru deluje kao da bi ti završavalo posao a možeš posle i da dodaš ostatak zvučnika za 5.1 sistem ako ti dune

 

https://novi.kupujemprodajem.com/audio/risiveri-surround/denon-avr-1713-network-usb-internet-radio/oglas/149679228?filterId=2140220811

 

a zvučnika imaš gomilu na oglasima, podnostojeći su meni uvek favoriti u odnosu na bookshelf ako imaš gde da ih smestiš (naročito ako imaš malu decu koja trčkaju po stanu)

 

ja sam veliki fan DALI zvučnika (imam nekoliko modela i definitivno ih preporučujem svima koji ulaze u hi-fi svet jer nude puno za ne mnogo para)

 

recimo ova 2 modela ti se uklapaju cenovno

 

https://novi.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/dali-104/oglas/135392627?filterId=2140489771

https://novi.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/dali-4b/oglas/146630181?filterId=2144778579

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Obavezno proveriti za starije Denon risivere da li moze zvuk kroz HDMI (npr. definitivno znam da za 1709 ne moze, mora dodatno, kroz optical).


Sent from my iTelephone using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, Moća said:

P

 

Hocu stereo sistem jer ce stojati kod televizora a komp mi je na zidu desno ali sam kroz zid sproveo kabl da mogu da povezem kada budem kupio.

Oko 25m2 dnevna soba sa trpezarijom spojenom. Pa i hocu polovno. E sada zbog namestaja kakav ima zelim da uzmem one samostojece ili kako se vec kaze.

A pojacalo bi neko koje ima i hdmi i opticke izlaze da bi mogao tv da povezem kako treba.

kakve veze ima de ti stoje zvucnici sa time da li su aktivni ili koristis pojacalo?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...