Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

@jimi, kabl sa ovom kombinacijom konektora će prenijeti signal u pojačalo i gruvaće na kraju na zvučnicima bez problema.

 

To što Lusya ima headphone out znači samo da ćeš imati kontrolu jačine i eq zvuka i na računaru i na pojačalu koje to šalje dalje na zvučnike. Kad bi bio čisti line out iz Lusyje, imao bi kontrolu jačine i eq samo na pojačalu, ne i na računaru.

 

Signal je valjda isti, zar ne?

 

edit: naravno, ovo je dvostruka amplifikacija i svaki kršten audiofil će pasti u nesvijest pred ovakvim rješenjem, ali će da svira, garantovano

 

Edited by autsajder
Link to comment

Gruvace ali distorzirano. Line-out nije pojacan, ovaj jeste tako da nije isto.

 

Line-out je standardizovan i napona je 150mV osim kod gramofonskih glava kod kojih je 2-5 mV za MM ili oko desetinu toga za MC. Zato se posebno naglasavaju neko MC glave koje imau high output tj. rade na MM ulazima.

 

Ovaj predlog je je kao da se ubode CD plejer/kasetofon/radio u gramofonski ulaz. 

 

Svaka pai najjeftinija zvucna karta, ima posebno izlaz za slusalice a posebno line-out i to nije zato sto proizvodjac casti kupce jos jedan dzek.

Edited by jimi
  • Haha 1
Link to comment

Godinama koristim isti onakav kabl za kačenje eksternih uređaja na onaj Yamahin risiver/pojačalo, od malih Sansa mp3 plejera, preko mobilnih telefona i TV-a, do laptopova.. Jasno mi je da signal sa dvostrukom amplifikacijom nije "čist", ali nikada nisam čuo distorziju u muzici, niti vidim da uređajima smeta. Doduše, ne odvrćem jačinu do kraja, ni blizu, na mojim nivoima zvuči OK.

 

Opet da ponovim, ovo nije hi-fi rješenje, ali je jednostavno, ne košta ništa, a na kraju svira muzika iz zvučnika.

 

 

Link to comment

Nisam ja pravio. Palo u ruke takvo.
Nekakav dupli stoni subwoofer, sa dva odvojena drajvera, istih skretnica, duplih dostupnih kontakata, orijentisanihh da " biju dole u pod' sa razmakom od 1cm. Rezna fr. je bila 80Hz, kolko sam uspeo da sračunam i izmerim, gornja bila na 200Hz plus nešto.
Koristi sam kao pasivni sub mesec dana i odlučio da rasturim ....
Mogli da se vezuju redno, paralelno, opozitno, jedan mogao da glumi pasivnu memb... svašta moglo, ali nisam uspeo ništa posebno oz zvuka da dobijem .... videćemo za mesec dana šta će ispasti od njih plus svašta-nešto što sam pronašao po ostavi smile.png

Link to comment
29 minutes ago, zmanic said:

https://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/33018-bolji-zvuk-sa-računara/

PS
- prva neintegrisana sound kartica mi je bila neka Asus sa 2W pojačalom u sebi, slušao sam na pasivnim malim zvučnicima i bila je odlična i kasnije,
- najkvalitetniji zvuk sada u kući mi daje neki Denon CD sa burrborow dekoderom deklarisanim na 2V RMS .
 

 

Na netu obicno o hi-fi tehnici najaktivnije diskutuju i najvise imaju da kazu oni koji o tome najmanje znaju. To pravilo nikad nije prekrseno.

Link to comment
1 minute ago, jimi said:

 

Na netu obicno o hi-fi tehnici najaktivnije diskutuju i najvise imaju da kazu oni koji o tome najmanje znaju. To pravilo nikad nije prekrseno.

 

to naravno nije tacno, sve zavisi od foruma.

ovo je daleko najbolji forum za sve moguce tehnikalije, vazi za sve, od vintage do moderne hi-fi tehnike:

audiokarma.org

Link to comment
14 hours ago, autsajder said:

 

Jbt, 2385 RSD i free shipping, da li je realno? 

 

Da li zaista svira bolje od crnog AudioQuest DragonFly-a? 

 

Btw, imam i ja par Sony WF-1000XM4 bubica. Stvarno su sjajne, osim što sam imao prevelika očekivanja u pogledu Noise Cancelling-a, pošto su mi to prve ANC slušalice. 

Edited by Willow
Link to comment
  • 4 weeks later...

Kupio bih pojacalo i dva zvucnika za oko 300€. Moze polovno. Dajte neke predloge laiku i gluvacu. Povezao bi ih na tv i komp u dnevnoj.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk

Link to comment
48 minutes ago, Moća said:

Kupio bih pojacalo i dva zvucnika za oko 300€. Moze polovno. Dajte neke predloge laiku i gluvacu. Povezao bi ih na tv i komp u dnevnoj.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 


imas 3-4 coveka oko beograda sa fantasticnim polovnim stvarima, za male pare odlicno pojacalo i zvucnici, pogotovo ako ne juris 70s vintage stvari.

pogledaj oglase, naci ces ih lako.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...