Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

23 hours ago, Ras said:

Za stereo sliku je položaj vufera nebitan, ali itekako može da utiče na reprodukciju bas područja do neslušljivosti. Slobodno premeštaj, ukoliko će to rešti problem.

Vidi i da ti u podešavanjima zvuka na računaru, u softveru koji koristiš nisu ošišani visoki tonovi.

Izgleda da ni nema neki krsten softver, mada se mozda i ne snazalzim dobro na novom radnom kompu. Imas li neki za preporuku?

 

23 hours ago, Indy said:

Zvučnici se povezuju na sub na pomalo neobičan način (izvini ako ti je sve povezano kako treba, ali obično je pogrešno povezivanje ili nepotpuno utaknuti džekovi uzrok problema sa zvukom).

 

Test bi mogao da bude ako imaš neki stariji mobilni telefon ili tablet (koji ima standardan mini priključak za slušalice) da to priključiš na audio džek - ako i to jednako loše zvuči, onda skoro sigurno sa zvučnicima nešto ne valja.

Jeste, i ja se zacudih kada videh taj kabl :D

Imam ja i noviji telefon koji ima normalni dzek, probacu to!

 

Javim sta sam uradila sutra, danas nece biti vremena za igru sa tim. Hvala svima na predlozima!

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, I*m with the pilots said:

Izgleda da ni nema neki krsten softver, mada se mozda i ne snazalzim dobro na novom radnom kompu. Imas li neki za preporuku?

 

Imaš već Win Media Player.

Link to comment
1 minute ago, Ras said:

Imaš već Win Media Player.

Ah, mislis na plejer? Ja reko' ti mislis nesto sto sistemki sredjuje zvuk.

Koristim Foobar na svim kompovima, na kucnom kompu ista ta muzika dobro zvuci, ali ovo mi je dakle novi komp na poslu, lap top. Zvuk nije idealan generalno ovako na prvi pogled, ali mi je lap top uvek preklopljen pa verovatno ima veze i sa tim. Zato sam uostalom i htela da uzmem zvucnike da mogu da slusam normalno mjuz.

Link to comment
17 hours ago, 3opge said:

ako ti vufer zvuci lose jednostavno ga iscupaj osim ako ne patis za basovima

Bez vufera ne radi. Izgleda da napajanje moze da dobije samo odatle.

 

On 24. 10. 2023. at 19:15, goofs said:

Pricam ovo zato sto je meni na starom kompu bio ukljucen neki akvarijum-efekat, i to na nekih 20%, pa kad god sam gledao film ljudi su malo cudno pricali, kao da su nagutani helijumom. Mnogo je uvrnuto, jer non stop preispitujes sebe sta ja to cujem. 

Gde si nasao ovo na kompu?

 

Elem, izvukla sam sve kablove (well, to su dva :D ) i ponovo spojila. Testirala uporedo isti album na kompu i na dva mobitela, i ipak se na kompu nesto cudnije cuje, ima dakle taj blagi poremecaj. Mislim u startu nije to toliko lose da je neslusljivo, ali za moje fine usi je dovoljno drugacije. Od kako sam stavila tu carapu u vufer je definitivno malo bolje.

 

U samom plejeru (foobar) ne vidim da mogu nesto da menjam od podesavanja, verovatno mi treba neki plug-in. Sta bi trebalo da potrazim, dajte mi neku kljucnu rec? Ovo je sta imam za sad, mogu da prikazem sledece opcije (ali nista ne mogu da radim tu) i imam ove neke dostupne komponente koje mogu da ukljucim. Ali na sajtu svakako ima mnogo vise toga.

foobar1.png

foobar2.png

 

 

Ovo su sama podesavanja kada prikljucim zvucnike. Pre toga mogu da izaberem da li su zvucnici "mali/srednji/veliki" i mozda se sad tripujem, ali sad kad sam odabrala "veliki" po prvi put, taj tunel efekat je jos manji. Poslednje podesavanje dole je neki "zvuk sobe" (odaberite imersivno audio iskustvo koje simulira realisticno okruzenje, 3D zvuk) koji je iskljucen a u padajucem meniju imam samo jos opciju "Windows sonic za slusalice"

zvuk.png

 

*Nisam rekla da od pocetka u nekim pesmama nije bilo osetno drugacijeg zvuka, i sad naravno ne mogu da ubodem te konkretne pesme u kojima je taj efekat dosao do najveceg izrazaja.

 

U principu mogu da zivim sa ovim, ako naletim opet na nesto gde je izrazeniji taj efekat, preskocicu.

Link to comment
21 minutes ago, I*m with the pilots said:

Gde si nasao ovo na kompu?

 

Kod mene je bilo u nekom Realtek programcetu, vidi se dole kod onih system tray ikonica. Taj program je automatski instaliran uz drivere za plocu valjda, i tu si mogao da podesavas neke sitnice oko zvuka - left/right balance, pozicije vufera i zvucnika, glasnoca itd, i izmedju ostalog je bio taj glupi filter. Pa vidi da slucajno nemas nesto slicno .

Link to comment

@I*m with the pilots Vidi ako imaš ovo (ili nešto slično) na kompjuteru. Možda radi u pozadini, a da ni ne znaš. Ukoliko se odabere Movie efekt zvuk zaista postaje "kao da dolazi kroz tunel" (što je dosta poželjno za gledanje filma, ali ne i za muziku.) To je dosta kvalitetan mali programčić za doterivanje "Hi-Fi" (hehehe Eleniko) zvuka, ali nije na svakom Windows 10/11 PCu.

 

Ako odeš na Start meni i počneš da kucaš "Dolby" možda se pojavi ovo (ili možeš da ga nađeš među instaliranim programima u Settings - Apps, ili kako se to već zove na švapskom.)

 

daudio.jpg

  • Haha 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Ima li neko iskustva sa WHARFEDALE Diamond 12.3 i JBL Stage A170 zvučnicima? Budžet je ograničen a rešio sam da obnovim malo muzički deo kuće, pa reko da iskoristim popust.

Link to comment

Ne mogu ni na koji način da ti pomognem, osim da kažem da sam već neko vrem radoznao da čujem JBL-ove iz te i sličnih serija. Plus lepo izgledaju. Javi šta si pazario i po kojoj ceni (SRB ili napolju?).

Link to comment
On 24. 11. 2023. at 19:16, Ras said:

Ne mogu ni na koji način da ti pomognem, osim da kažem da sam već neko vrem radoznao da čujem JBL-ove iz te i sličnih serija. Plus lepo izgledaju. Javi šta si pazario i po kojoj ceni (SRB ili napolju?).

Pazario JBL A170, platio oko 53.000,00 RSD. Razmeštanje stvari po kući je u toku, čim ih prikačim pišem utiske.

  • +1 1
Link to comment

U vreme kada si postavio svoj post, uoči crnog petka, cena za A170 ali samo u crnom finišu na JBL sajtu bila je 99 umesto 200 dolara! Pretpostavljam za komad.

Zato sam i pitao da li kupuješ ovde ili van.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...