Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Toni, problem sa aktivnim zvučnicima je taj što obično nude samo jedan ulaz. Čim je potreban veći broj ulaza, moraš da razmišljaš o pretpojačalu, ili bar o pasivnom selektoru ulaza, pa se naizgled jednostavno rešenje zakomplikuje.

Link to comment

Ma jok, pa umalo nisam kupio par aktivnih pre koju godinu, ali sam se na kraju odlučio za nešto drugo, imali su minimum 2 ulaza plus HDMI plus USB plus bluetooth 

  • +1 1
Link to comment

1+ za aktivne BT zvucnike. Ja sam se nesto zanosio da uzmem malo ozbiljniju opremu, ali postoje dva problema:

 

1. Stajali bi u dnevnoj sobi gde klinjo uglavnom provodi vreme

2. Verovatno mi se smese selidbe tipa jednom godisnje, tako da gledam da hordujem sto manje stvari

 

I onda naletih na oglasima polovne, ali neotpakovane, Klipsch Promedia 2.1 BT za $80 (na Amazonu su $150). Vrlo su basic i nemaju nikakav interfens niti dodatne ulaze pored 3.5mm. Preko BT povezujem po potrebi racunar, telefon ili TV i to funkcionise perfektno. Zvuk lepo ispunjava prostoriju, pogotovo od kako sam subwoofer stavio na stalak, iako sam to prvenstveno uradio da manje traumiram komsije ispod. Jedino sto mi je ukljuceno na 3.5mm ulaz je MP3 player kojim hvatam lokalni radio, jer imam vrhunsku radio stanicu u lokalu (neverovatno da tako nesto danas postoji).

Link to comment

Kad sam vec ovde da pitam.

Postoji li danas neko jednostavno, ali pismeno resenje za slusanje FM radija? Dakle FM receiver koji nema amplifier jer bih ga priklucio na aktivne zvucnike. Sve sto uspevam da nadjem su neke kineske budalastine koje ne ulivaju poverenje. Bas mi je nesto trulo da strimujem stanicu kad je vec imam u lokalu.

 

Link to comment
2 minutes ago, Biohemija said:

Cek, nece nista da crkne ako ubodem aktivne zvucnike umesto pasivnih u pojacalo?

tjuner nema pojacalo snage samo ubodes

izlaz iz tjunera u aktivne zvucnike i super

  • +1 1
Link to comment

Video u nekoj radnji neki Pioneer SX 300, sredjen na max, ugradjen bluetooth, garancija godinu dana. O receiverima ne znam previse, da se ne lazemo privukao me estetski aspekat. Izlozena cena je 350 evra, ali mozda bi moglo i da padne cenkanje. Koja bi bila realna cena?

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Kampokei said:

Video u nekoj radnji neki Pioneer SX 300, sredjen na max, ugradjen bluetooth, garancija godinu dana. O receiverima ne znam previse, da se ne lazemo privukao me estetski aspekat. Izlozena cena je 350 evra, ali mozda bi moglo i da padne cenkanje. Koja bi bila realna cena?

 

 

 

https://www.hifiengine.com/manual_library/pioneer/sx-300.shtml

 

mala mu je snaga 2x7 W ne bih dao vise od 250 za njega i to samo ako ti bluetooth znaci nesto.

  • Hvala 1
Link to comment

Imam onaj jedan old-school system (ovakav), vucem ga od srednje skole jos, volem ga ko da mi je mladji burazer. Crko mi je mehanizam za promenu CDa, a uz njega i mehanizam koji spusta CD u citac tako da je trenutno beskoristan. Pokusavao sam nesto kao da cackam tu, ali ne snalazim se, a niko nece da popravlja to jer nije isplativo.

 

Otuda sam poceo da trazim zamenu slicnog tipa, recimo ovaj, svidja mi se i sto ima BT opciju, no CD mi je primaran, a kasete sam negde pobacao i izgubio. Elem, danas ga pogledah uzivo, majko mila koji je to krs, ona bedna kineska i sjajna plastika, nula duha, nula shiny-disco-balls. I koliko vidim svi slicni modeli su isti takvi. Retro ubrzano izumire :( 

Link to comment

Pa ako ćeš da furaš old-school, onda najbolje da uzmeš neki polovni CD plejer, pojačalo i zvučnike. Za par stotina evrića verovatno možeš da skockaš super old-school sistem. 

  • +1 1
Link to comment

@goofs Koliko su ti tražili za popravku? Ili je samo bilo "To više niko ne popravlja, aj ćao"?

 

Opcija može da bude i da kupiš CD plejer pa ga preko auxa povežeš, ali to i sam znaš...

Link to comment

Pa to, nisu mi rekli cenu, generalno vidim da izbegavaju i da prihvate uredjaj, jer je kvar vise u mehanickim delovima nego elektronika, a ovaj stub ima besmisleno komplikovanu tu mehaniku sa pet slotova za diskove (taj deo je crko odavno, ja sam koristio samo jedan).

 

Da, znam i to, ali to mi je jos jedan steker, a ovde gde mi sad stoji ga nemam, nit prostora za dodatni uredjaj. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...