Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

ha, cuvena Toska, ja sam imao Traviatu sa ugradjenim pojacalom i 2 mala zvucnika.

cepao sam Deep Purple, Made in Japan po ceo dan.

 

btw, ako iko ima EI Nis, HSR-48 za prodaju, nije bitno da li je ispravan ili pokvaren, ja sam zainteresovan.

Edited by 3opge
Link to comment
On 19.4.2023. at 10:49, Ras said:

@Svarognisi ni spomenuo koliko para i za koju kolekciju vinila, pa da predlozi budu smisleni?

 

All-in-one plastikanere tipa Denver, Crosley, .... ne treba ni razmatrati.

Ukoliko se razmatra kupovina takvog uređaja, treba se zapitati da li uopšte postoji potreba za gramofonom? Po definiciji ti "uređaji" su krš, a svaka ploča vrednija od njih samih.

 

Najozbiljniji gramofoni malih dimenzija koji se još uvek mogu tu i tamo naći po pristojnim cenama su Technics tangencijalni gramofoni poput SL5, ili SL7 (i još neki drugi).

SL5 i SL7 su praktično dimenzija LP ploče, nezahtevni su za pozicioniranje i ne zahtevaju nikakvo cinculiranje oko podešavanja. Možeš da uzmeš gramofon u ruke i premeštaš ga po sobi i on će i dalje da svira kao da se ništa ne događa. Nisu predviđeni da se koriste vertikalno na zidu, iako sviraju i u tom položaju . Ovde se može videti na koji način se gramofon može postaviti u kosi položaj, čime se stvara mogućnost da se ispod postavi gramofonsko pojačalo npr: Technics SL-10, SL-15, SL-7 stand replacement- Vinyl Engine

 

Ograničenje kod ovih gramofona (mada se i ono može prevazići adapterima), je sužen izbor zvučnica, obzirom da zahtevaju P tip montaže, odnosno T4P, kako ih je Technics označavao.

Kvalitetnih i ne skupih rešenja još uvek ima: Audio-Technica 81 i 85

Adapter koji omogućava da se montira praktično bilo koja zvučnica: THAKKER Adapter for cartridge/ T4P to 1/2 inch | THAKKER 

 

Na KP pronalazim samo jedan Technics SL7.

 

Na tržištu s/h uređaja postoje i gramofoni koji su integrisani sa pojačalom/resiverom, pri čemu preporučujem Dual.

Na KP postoji čak i jedan all-in-one Dual sistem po zaista pristojnoj ceni: Gramofon Dual HS39 sa zvucnicima - KupujemProdajem

Odrastao sam uz Dual HS11, sad vidim da je koštao neverovatnih 512 DM kada ga je ćale kupio 1969. 

Link to comment
6 minutes ago, ajgor said:

Odrastao sam uz Dual HS11, sad vidim da je koštao neverovatnih 512 DM kada ga je ćale kupio 1969. 

512 DM u ondašnjem novcu je poprilično para.

Dual gramofoni (iz prošlosti, ne govorim o današnjim) često prolaze ispod radara, a generalno se radi o jako dobrim uređajima koji se i dalje mogu naći po pristojnim cenama.

Neki od Duala uživaju i (polu) kultni status: gramofoni na pogon idlerom poput 1219/1229, ili neki od DD modela poput 701.

Link to comment

Kada već ćaskamo o gramofonima, da podelim (možda su drugi znali ranije) da Mascom ima solidnu ponudu Audio Anatomy pribora.

Ne znam puno o firmi, niti su mi poznanici bili od koristi, ali planiram da pazarim unutrašnje omote. Cene ovde su uporedive sa onima koje nalazim na Amazonu, a visoki troškovi dostave ionako su obesmislili onlajn kupovinu od preko.

Edited by Ras
  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
On 19. 4. 2023. at 0:33, Svarog said:

 

dajte neki predlog za kupovinu pristojnog gramofona sa ugrađenim zvučnicima.

 

 

 

 

Neki dan u Aldiju, setio sam se ovog pitanja... Pa, evo... cijena - prava sitnica!:) (OK, zvučnici nisu "ugrađeni", ali idu u kompletu.) (To je oko 43 eu).

 

20230505-134614.jpg

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

 

 

neverovatno koristan video za sve koji zele da svoj vintage receiver, amplifier ili turntable dijagnosticiraju ili cak poprave ili naprosto treba da odluce da li da ga nose kod majstora.

jako preporucujem!!!

 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Nije se lako odupreti zlu zvanom spority. Barem iz ugla korisnika. Ja u principu rotiram Spotify i Apple music, u zavisnosti ko nudi bolju promociju u tom trenutku, ali Spotify ima mnogo bolji algoritam ako pustim neki tematski radio kad ne znam sta bih slusao. Tu i Prime vreba iza coska sa 3 meseca free, ali to tek ne verujem da bi radilo sa Amazon all-in-one pristupom

Link to comment
56 minutes ago, maheem said:

It’s simple - ne daj svoju muziku na spotify :D


Pa nije baš tako simple, nažalost. Jeste ako si Iron Maiden i već imaš milionsko glasačko telotm, ali ako si neki noviji i manji bend, nećeš se probiti bez Spotifyja, neće ljudi čuti za tebe pa stoga ti neće ni doći na svirku. A od svirke se živi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...