Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

jolo, na cemu vrtis ploce i na cemu ti sviraju?

Garrard 301, rucka Fidelity Research FR64fx, glave Ortofon SPU Spirit, Koetsu Black, Ortofon Jubilee... ostatak sistema lampe i horne...

 

Ne kurcim se, pisem iz svog iskustva. U nizoj klasi cene dobro odabrana digitalija sije lose skockani (najveci broj slucajeva) vinil setup, ali se stvari dramaticno menjaju kada se recimo udje u zonu 2000e +++ i pazljivo upare i podese baza, rucka i glava.... naravno convenience uvek ostaje na digitalnoj strani. Medjutim, mislim da ce DSD konverteri dramaticno dici kvalitet digitalne reprodukcije u pravcu ugodjaja koji daje dobar vinilni playback, ono sto sam slusao od tih novih sprava je izvanredno.

 

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk

Link to comment

A šta je bilo sa Kuzmom?

Nije valjda da je taj idleraš ispao bolji?

pa Garrard 301 je jedan od najboljih gramofona svih vremena. I dalje imam oba Kuzmina gramofona ali su oba njegov entry level, za zvuk koji zelim morao bi da se otvaram za njegovu ultra skupu rucku 4P a to me smara....
Link to comment

Nisam ga nikad čuo. Jedan ćaletov prijatelj je imao neki od tih starih Garrarda, mislim da je bio u kao nekoj konzoli, za radio stanice. On ga je baš hvalio. Umro je pre dosta godina, ko zna šta je rodbina uradila s gramofonom.

Link to comment

da, garrard 301 i 401 su bili njihovi broadcast modeli, vrsnjaci EMT 930, preteca SP10. ako mozes da nadjes to na tavanu kod rodbine, ne casi casa.

 

evo 401 u dobrim rukama...

 

tumblr_ncmgahpSrq1qzbwq1o1_1280.jpg

Link to comment

jedino da te rokne za to sto si napisao. o vinilu vs bilo sta sem DSD reprodukcije (R2R excluded) javi se kad si u bgd da dodjes na slusanje...

 

OK, OK, predajem se, ali uz digresiju da ću uvek radije slušati magnetofone.

Link to comment

DSD

 

Ajde kad se vratiš da mi razjasniš ovo. Ja sam, po prirodi stvari upućen na PCM.

 

Koja je stvarna razlika? Ovo me kopka duže vreme.

 

When comparing a DSD and PCM recording of the same origin, the same number of channels and similar bandwidth/SNR, some still think that there are differences. A study conducted at the Erich-Thienhaus Institute in Detmold, Germany, seems to contradict this, concluding that in double-blind tests "hardly any of the subjects could make a reproducible distinction between the two encoding systems. Hence it may be concluded that no significant differences are audible." Listeners involved in this test noted their great difficulty in hearing any difference between the two formats.[39]
Edited by Anonymous
Link to comment

Bilo bi zanimljivo doznati koliko je napredovala digitalizacija tonskog arhiva Radio Beograda, čini mi se da su iz EU ili EBU svojevremeno namenski odrešili kesu baš za to. Boli glava od toga čega sve tamo ima...

Nabacio sam na Google drive jedan CD pod nazivom "Trajni snimci RTB" sa 226 pesama.

Jeste da je u svega 128kbps, nije baš audiofilski, ali je sasvim OK odrađeno.

Teško je dobiti bolje snimke, na to ćemo još malo počekati. Računaju na njih.

Ako je neko zainteresovan, email  na PP.

Link to comment

Jbg, ja ostao na 1210 mk2 sa Ortofon 2m red kao zakucan, msm, meni to sasvim ok...

 

 Pa to  jeste sasvim OK, ako ne i više od toga.

 

A može lako da se unapredi. Na mom SL 1200 mk2 je promenjeno ožičenje u ručici, to je, praktično, obavezan tweak. Promenjen je i RCA kabl, ali ni stock kabl nije loš.

Nije bez značaja ni to što sam gram postavio na dasku sa šiljcima koja stoji na masivmoj i stabilnoj zidnoj polici. 

 

Ali, ubedljivo najbolja stvarčica koju sam dodao gramofonu je KAB TD 1200 Tonearm Damper, kadica za uljano dampiranje ručice. To je podiglo zvuk gramofona bar za klasu. Morao bih da potrošim baš  mnogo para ako bih hteo bolje.

(nešto im baguje sajt, potraži ih kasnije pod KAB Electronics)

Link to comment

Ne mora  biti igranka bez prestanka. Mnogi rade baš svašta, dampiraju ručku iznutra, spolja je oblažu termo bužirom, izbacuju lampicu i pitch control, koriste eksterno napajanje (takvo napajanje je obično skupo a pitanje je koliko je efektno).

 

No, dovoljno je zameniti ožičenje, naročito u ručki i postaviti gram na neku dobru podlogu. Ja još preporučujem kadicu i to je sve. Tako se dobija vrlo korektan gramofon koji se neće stideti ni nekih ozbiljnijih zvučnica. Na mom sam jedno vreme slušao i Supex SDX1000 a to je, Yolo će me ispraviti, skoro pa Koetsu Black. Radilo kao zmaj.

 

Već dugo koristim Ortofon Salsu, ovo mi je drugi komad. Sad nema gde da se kupi a bila je baš dobra za svoju cenu.

 

2M Red je korektna glava, slušao sam je, ali Technics zaslužuje bolju. :)

Edited by Bujodrag
Link to comment

Znam, odlučio sam se jedared za nju pošto sam dobio po popularnoj ceni, uzeo tri komada pa ih još rabim...razmišljao u tom trenutku i o blue ili black (za koji mislim da nije imalo smisla u tom trenutku) pogotovu što im je cena bila normalna pa rekoh bolje tri crvene...

Aj predloži drugu glavu koja trenutno može da se nađe, da bude napredak, ali bez "izuvanja"...na fabričkoj postavci za sada.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...