Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Vidjao sam takve. Često su iznenadjujuće dobri.

 

Ja sam imao HiFI Box 706b Compact. Dao sam ih ćaletu i on je skroz zadovoljan, otpanji ih noću i divlja, sluša čak i neke metal radio emisije. rock-on-smiley-emoticon.gif

 

Inače, Grundig se odlično  uparuje sa starim  Harman Kardon pojačalima iz osamdesetih.

 

Imaš ovde dobar tred o Grundžama

 

http://audiokarma.org/forums/index.php?threads/grundig-hifi-box.570967/

Edited by Bujodrag
Link to comment

Ja inace imam neko staro Technics pojacalo koje je sve zurke prezivelo ali je sada ispod kesa jer krecim stan tako da ne znam model napamet. Inace tv sam povezao na pojacalo i kad pustim ton na zvucnike tako je mocno da se osecas kao da si na stadionu u Londonu npr. i gledas atletiku. A tek akcioni filmovi...

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Link to comment

Ma, da, ima tih starih sprava za male pare a zvuče odlično. Jedino treba imati sreće pa ubosti neko po kojima nisu vršljali kojekvi priučeni majstori.

Link to comment

Treba da podesim i rucku od gramofona, takodje Grundig. Anti skejt i kontrateg... doneo sam kuci kutiju sa plocama koje sam arhivirao pre 15ak godina.

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Link to comment

ako su spojeni sa obrnutim plus i minus, bitno je da oba zvucnika budu isto spojena jer je to kod zvucnika relativna faza. jedino ako je jedan vezan plus minus a drugi minus plus izaziva kontrafazu i promenu u zvucnoj slici (manje basa, veci osecaj prostornosti)

Link to comment

ako su spojeni sa obrnutim plus i minus, bitno je da oba zvucnika budu isto spojena jer je to kod zvucnika relativna faza. jedino ako je jedan vezan plus minus a drugi minus plus izaziva kontrafazu i promenu u zvucnoj slici (manje basa, veci osecaj prostornosti)

 

 

Pa, nije baš tako. Kad je jedan spojen obrnuto čuće se dizbalans u kanalima. A kad su oba spojena obrnuto, neće biti centra, naizgled će izgledati da je zvučna slika veća, šira, a ustvari će biti dvodimenzionalna, razvučena i razmrljana.

Igrao sam se sa tim, baš sa starim Grundinzima. Tad sam i saznao za trik sa baterijom jer Grundže nisu imale konektore nego su kablovi izlazili direktno iz zvučnika.

Link to comment

Pa, nije baš tako. Kad je jedan spojen obrnuto čuće se dizbalans u kanalima. A kad su oba spojena obrnuto, neće biti centra, naizgled će izgledati da je zvučna slika veća, šira, a ustvari će biti dvodimenzionalna, razvučena i razmrljana..

За побијање ове тврдње довољна је мрвица физике из основне школе..

Наградно питање је какав сигнал иде кроз жицу, односно да ли је аудио сигнал једносмерна или наизменична струја..

Апсолутно је свеједно да ли ће се повезати плус на плус или минус, докле год је то исто на оба канала.. то што неки мисли да чује разлику искључиво има везе са називом форума..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...