Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Nemam tape, ima phono 1 phono 2 AUX i to je to

 

cini mi se.

 

btw. chichi stize NAD 5120  sa Ortofon OM 5E glavom cija ce igla da prodje sve klance Baha, Griga, Rahmanjinova, bratje Milenkovic i ostalih besmrtnika

 

edit: volim vas, ljudi :heart:

Edited by Caligula
Link to comment

Nemam tape, ima phono 1 phono 2 AUX i to je to

 

cini mi se.

 

btw. chichi stize NAD 5120  sa Ortofon OM 5E glavom cija ce igla da prodje sve klance Baha, Griga, Rahmanjinova, bratje Milenkovic i ostalih besmrtnika

 

edit: volim vas, ljudi :heart:

 

 

Stvarno nema tape in, sad gledam service manual, samo Phono 1 i 2 i Aux. Čudno.

 

 

A OK je Ortofonka, ako ti se svidi zvuk, možeš da staviš i bolju iglu, OM10 ili OM20. OM30 i 40 su već preskupe.

Link to comment

Da. Prvo proba. Ima pristupačnih zvučnica raznih, mo'š se igraš kol'ko voliš.

 

Kažu za daj NAD gramofon da, iako čudnjikavo izgleda, uopšte nije loš.

 

Pozdrav za gramofondžiju.

Link to comment

Samo da prijavim da sam progledao na ushi ^_^

 

Izgleda da sam imao srece sa kombinovanjem komponenti, za smesnu lovu imam jako dobar zvuk po kuci.

 

Gramofon je btw. minimalan, ima dugme za ukljucivanje rotacije, switcher za brzinu 33/45 i to je to. Ni podizaca ni rucica ni automatike, nista, samo sjajno izbalansirana glava sa protivtegom i necujni motor :heart:

 

Srecan sam

Edited by Caligula
Link to comment

Ajde ajde, davajte adrese za sredstva za ciscenje ploca, dobre polovne&nove, igle i ostalo

 

Sa izuzetkom ozbiljnih i preskupih profi ultrasoničnih čistača ploča, jedan od najboljih, ako ne i najbolji, metoda za čišćenje ploča je lepak za drvo. 

 

Kupi baš ovaj, Moment Wood D3, namaži na ploču, sačekaj da se osuši pa odlepi.

 

Ako su ploče jako prljave, naročito ako na njima ima masnoće (lepak neće "hvatati" na masnim površinama), valja ih prvo oprati sapunicom. To je lako, staviš ploču na peškir i sundjerom sa sapunicom obrišeš ploču. ideš u i u pravcu brazda i kontra. Onda staviš ploču na nekakvu olovku, cevku, šta god (ja koristim običnu držalju za pero) tako da možeš da je zavrtiš. Staviš pod česmu i ispereš. Onda je zavrtiš par puta da otreseš što više vode. Zatim to ponoviš sa drugom stranom. 

Odmah posle toga lepkiraš™ ploču. Nema potrebe da čekaš da se osuši, niti to valja, lepak će skinuti sav mogući mineralni residue vode.

 

Ako te nešto dalje zanima, samo pitaj, Na ovaj način sam očistio više od hiljadu ploča.

Link to comment

Meni radilo samo pranje blagom sapunicom, i to ono najprostije, oribao, isprao, osušio i ćao.

 

Može pranje sapunicom, ali, to nikad neće očistiti ploču kao lepak. 

Sve te ploče su stare i dugo stoje. Vlaga iz vazduha učini da se prašina, koja je neizbežna, čak i u omotu ploče, vremenom zalepi. Ako ima masnoće, otisaka prstiju, još gore. Obično pranje skine deo štroke, ali, najveći deo samo razmaže po ploči.

Link to comment

Колико Бујодраг воли овај лепак, чудо једно. Неко злурад би могао да помисли да због лепка воли плоче, а не обрнуто. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...