Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

:ziga:

ti si vasa pelagic za hajfaj!

Taj rad, samo intuicija i kucne namirnice. Btw pojacalo ne da se ne greje nego je jedva mlako. Ne nosim kod lekara za sada
Link to comment

Drugari, treba mi preporuka za audio sistem, neka srednja klasa, ali da ispunjava sledeće uslove: prvo da ima odličan zvuk za te pare, da može da se poveže sa TV-om (HDMI) ipad-om ili iphone-om (dock ili neka druga tehnologijia). Ne mora da ima FM tjuner, ništa cd. Od lokalnog dobavljača audio opreme dobio sam preporuku za Focal Bird 2.1 ali ga prodaje po 700-750 evra dok je na Amazonu samo 400 dolara

 

Dakle, nešto tako, ali da može da se nabavi u Srb. Ali pre svega, preporuka.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Imam samo jedan AUX ulaz u staaaro pojacalo koji koristim za laptop output (Youtube, flac i mp3 sa harddiska)

 

E sad, hteo bih da povezem i CD a nemam gde da ga ubodem. Smem li da stavim i komp i CD u isti ulaz uz pomoc ovakve dve stvarcice (Y spliter) ili ce nesto da eksplodira:

 

Gold-plated-RCA-Male-to-Dual-RCA-Female-

Edited by Caligula
Link to comment

Možeš.

Ja koristim, ali su nekog lošeg kvaliteta i ti spliteri posle nekoliko stavljanja-vađenja konektora u njega izgube kontakt, nekao nisu elastični i dugotrajni (bar kolko sam ja nalazio). Sreća pa su jeftini.

Link to comment

Uobičajeno ne, soim ako nemaš neke sa spec. osetljivim izlazima, mada je red veiličine ispov 2V.

Imao sam i neku Yamaha sound karticu sa 3 - 5W izlazom, kvarila je zvuk na pojačalu ali nije oštetila ništa na CD-u.

Link to comment

Možeš, ako hoćeš da na jednom kanalu imaš komp a na drugom CD.

 

Treba ti nekakav switcher 

http://www.amazon.co.uk/HQ-Sources-Output-Manual-2-Port-Black/dp/B000XT8XHU

 

No, to su sprave koje uglavnom kvare zvuk, manje ili više. Zavisi i od sistema da li će se to kvarenje uopšte čuti.

 

Kako povezuješ komp sa pojačalom, koristiš li neki DAC ili direkno rokaš audio izlaz iz kompa iz kompa u pojačalo?

Link to comment

pa sta si uradio sonim tvojim poznatim pojacalom? spalio? :(

 

jok more, o njemu goworim

 

 

Kako povezuješ komp sa pojačalom, koristiš li neki DAC ili direkno rokaš audio izlaz iz kompa iz kompa u pojačalo?

 

 

direkt pa sta bude.

 

btw. radi super ovaj Y spliter, isprobavam

Link to comment

Ako nemaš tape deck, onda možeš koristiti tape in ulaz. Na prednjoj ploči imaš dugme Tape monitor ili sličnog naziva, njega aktiviraš da slušaš tape in ulaz.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...