Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Ja nikako ne bih isao vise od 200. E sada, da li je 2.1 bolji od 2.0 generalno? I jel u tom rangu (100-200) Microlab najbolji?

Mislim da nećeš pogrešiti sa bilo kojim modelom iz te Solo serije Microlab zvučnika.

Ima ih raznih veličina i jačina. Ako ti nije prevelika prostorija, radiće posao i manji i jeftiniji modeli.

Posedujem njihov 5.1 sistem (AH-500). Koristim ga 6-7 godina  i veoma sam zadovoljan kvalitetom izrade i zvukom.

Jedino me smara taj prejaki vufer, pa ga uvek smanjujem u startu.

 Kada bih danas kupovao, odlučio bih se za neku stereo varijantu iz Solo serije.

Link to comment

Nije zez u smislu da će se nešto oštetiti al' to prosto znači da je zvuk "van faze tj, zvuči bez veze.

Spoji zvučnike kako treba i zvučaće bolje.

Ako nisi siguran gde je + a gde - na zvučnicima, imaš jenostavan test. Poveži kablove sa zvučnikom i uzmi običnu bateriju od 1,5 volta. Onda spoji kablove sa + i - stranom baterije i posmatraj membranu bas zvučnika. Ako se membrana pomeri napred, onaj konektor zvučnika koji je spojen sa + stranom baterije je + konektor zvučnika (drugi konektor je, naravno, -. Ako se membrana pomeri unazad, samo obrni konekciju.

Sredjeno, fercera prva liga!

 

Ostao sam duzan za model pojacala, Technics SU-Z400.

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Link to comment
  • 4 months later...

Imam jedan stereo ulaz na aktivnom 5.1 sistemu zvučnika, a želim da ubodem dva različita izvora zvuka u isti (PC i kablovsku tv), pa mi treba ono nešto što ne znam kako se zove (tražio sam kao spliter pa mi izbacuje nešto što mi ne odgovara).

Dakle, naprava treba da ima 2 x levi i desni činč na ulazu, 1 levi i 1 desni činč na izlazu + neko dugmence/preklopnik da selektujem koji izvor hoću.

Kako se zove takvo sokoćalo?

Link to comment

Vidim da ignorisete pitanje u vezi zvucnika, pretpostavljam da treba da iscitam temu od pocetka... U medjuvremenu sam kupio JBL ES20 kao privremeno resenje...Kasnije ce ostati kao "B" par...

Edited by Mimix
Link to comment

@Host

Hvala na misljenju, ne bih nista polovno,to mi je uvek nekako macka u dzaku,radije bih se otvorio malo vise od planiranog pa pazario JBL Studio 280, valjda sa nima ne mogu da pogresim... Prostorija nesto manja od 20 kvadrata, stajace na parketu,sto blize zidu...Basovi mi nisu prioritet,mada ponekad umem da odvrnem Vibrasphere ili Fluke...

Cekam Novu Godinu, bice nekih snizenja tada...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Imam Mordaunt Short 914 i prezadovoljan sam. Pre njih sam promenio desetak razno raznih modela za tridesetak godina. Ovo ne menjam već sedmu godinu.

Pre njih sam mrzeo tzv. engleske zvučnike.

Edited by zmanic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...