Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Svaka čast vinilu, ali meni digitalizovanje ima smisla prvenstveno sa mastera. Ima da se nađe i dosta vinil ripova koji vrede, ali ne vidim razlog da to budu zvanična izdanja.

 

Recimo, ko je deigitalizovao Carevca zaslužio je nacionalnu penziju, realno. To je ozbiljan doprinos nacionalnoj kulturi.

 

Bilo bi zanimljivo doznati koliko je napredovala digitalizacija tonskog arhiva Radio Beograda, čini mi se da su iz EU ili EBU svojevremeno namenski odrešili kesu baš za to. Boli glava od toga čega sve tamo ima...

Edited by ajgor
Link to comment

Bilo bi zanimljivo doznati koliko je napredovala digitalizacija tonskog arhiva Radio Beograda, čini mi se da su iz EU ili EBU svojevremeno namenski odrešili kesu baš za to. Boli glava od toga čega sve tamo ima...

 

Uuu da!

 

Nažalost, mislim da PPP nema insajdera na Radio Beogradu.

Link to comment

jedino da te rokne za to sto si napisao. o vinilu vs bilo sta sem DSD reprodukcije (R2R excluded) javi se kad si u bgd da dodjes na slusanje...

 

jesi nekada probao slepi test?

Link to comment

Bilo bi zanimljivo doznati koliko je napredovala digitalizacija tonskog arhiva Radio Beograda, čini mi se da su iz EU ili EBU svojevremeno namenski odrešili kesu baš za to. Boli glava od toga čega sve tamo ima...

 

Dobio sam ja odavno na razmenu jedan CD narodne muzike, doduše mp3 perfektno kompresovan, od strane jednog muzičkog urednika RTB, naslovljen je sa "Trajna arhiva RBg" - otkida kako je odrađeno :)

Edited by zmanic
Link to comment

probao i slepi i svaki drugi. prosto svira drugacije....

jedina digitalija koja je konkrencija za dobar vinilni setup je DSD.

 

Sa naglaskom na "dobar".

 

Siroti hipsteri se jebavaju sa kojekakvim kršinama od gramofona i vrte traljava vinilna izdanja misleći da je to "praaavi" zvuk.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...