Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Mis'im, lepak je stvarno dobar za čišćenje. Redovno su mi kojekakve gramofondžije govorile: lako je tebi sa gramofonom, kad imaš dobre ploče koje dobro zvuče. Neke nisam uspeo da ubedim da je stvar velikim delom u čišćenju.

Link to comment

Колико Бујодраг воли овај лепак, чудо једно. Неко злурад би могао да помисли да због лепка воли плоче, а не обрнуто. :)

 

 

Nažalost, ovaj lepak ne može da se duva.

 

Nije se jedan od mojih ranih bendova džabe zvao Sintelan.

Link to comment

@ Caligula, napravi ovakvo nešto. Onda možeš da namažeš jednu stranu, okreneš, namažeš drugu i ploču ostaviš na neku čašu ili slično, da se suši.

 

upload_-1.jpg

 

upload_-1.jpg

 

 

Ja ploče stavljam na kolutove od potrošenog velikog selotejpa. Pa odozgo stavim drugi kolut, na njega drugu ploču i tako jedno pet, šest komada. Ostavim preko noći da se osuše pa ujutru, uz kafu, ljuštim i preslušavam.

Link to comment

Šta znam, mnogo mi je to corksniffing. Kapiram da na period od 20 godina utiče na iglu ta nevidljiva prljavština, ali i igle su tu da se menjaju ponekad.

 

 

Kako god voliš, mada ti savetujem da probaš, za početak sa nekom koja dosta pucketa i/ili ima distorzije/krljanje u visokim frekvencijama. Štrokava ploča po tom aspektu zvuči skoro isto kao ploča kojoj su brazde trajno izdrljane lošom iglom.

Link to comment

E, da. Iglu čistim ovim:

 

upload_-1.jpg

 

 

To je komad Vileda Miraclean sundjera i odličan metod čišćenja igle. Prosto spustim ručicu tako da igla ide pravo u sundjer. Samo pokret gore dole, u stranu ili napred nazad bi mogao da otkine iglu. Uglavnom je dovoljno spustiti ručku liftom pet šest puta. Ja ponekad spustim rukom, uz blag pritisak, ali, to je zato što sam ja nindža i gospodar u vinil svetu pa mi se može. -_- 

Link to comment

+1 za lepak za drvo. Nisam baš tretirao lepkom 1000 ploča kao Buja, ali jesam jedno stotinak. Rezultati umeju da budu neverovatni, puno puta sam se baš obradovao. Lepkiranje je u stanju da vrati u život ploče koje su se prividno činile beznadežnim slučajevima, i bivale otpisane zbog šuštanja i kračanja usled zapekle prljavšine, prašine itd. 

Link to comment

Ima i drugi proizvodjač, isto poznat u toj branši, valjda onaj sa onim debilnim reklamama gde se kao magija pojavljuje neki lik što sve očisti i reši problem. 

Pravi corksnifferi kažu da je taj sundjer još bolji.

Link to comment

Kupindo, Kupujem Prodajem.

 

Najbolja radnja za kupovinu polovnih ploča je Borkov Yugovinil. Nije jeftin ali je car.

 

Levče drži radnjicu u prolazu kod Doma Omladine. 

 

Leyla je više za wannabe hipstere nego za gramofondžije.

 

Berza ploča ne znam gde se i kad sada održava ali može se naći na netu, verujem. 

Takodje i Audio berza u Mikseru bude puna ploča

Link to comment

Има и Triumvirate у Његошевој 53, мада ако прођеш тим крајем недељом пре подне већи избор уме да буде на тезгама на Каленићу.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...