Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

On 19. 6. 2023. at 13:28, cartman said:

Trenutno je najveći problem naći termin za pregled specijaliste (mojoj pacijentkinji sa MSom nisam 5 meseci uspevao da nadjem termin kod neurologa a bukvalno sam svakodnevno proveravao dostupnost termina). 

 

 

Dok je sa druge strane moja žena, koja je neurolog, bukvalno zatrpana terminama za ambulante, mislim da ih ima barem 50 nedeljno. Šalju joj sa primarnog nivoa i kuso i repato, kaže da barem pola pacijenata koji joj dođu i nema ozbiljnu indikaciju za neurološki pregled, već ih šetaju po sistemu "muko moja pređi na drugoga", što joj troši silno vreme sa pacijenata kojima zaista treba pomoć. Na sve to joj šefica ide u penziju od decembra, pa će ostati njih dvoje neurologa u celom regionu, i za ambulante i za ležeće pacijente u bolnici, sve dok se ne vrate lekari za specijalizacije za 2-3 godine.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Meni rođaka na specijalizaciji za pedijatriju... Prestao sam i ono kurtoazno da je pitam : kako ide?
Od kada mi je ispričala da su njih 5 u jednoj bolnici dodelili jednom da ih "vodi", on ih postrojio i rekao:
Ja nemam ni vremena ni snage da se bavim vama imam osnovnog posla preko glave, gledajte, skapirajte ako možete to vam je to...



....shiit has hit the fan.

  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

 

Dok je sa druge strane moja žena, koja je neurolog, bukvalno zatrpana terminama za ambulante, mislim da ih ima barem 50 nedeljno. Šalju joj sa primarnog nivoa i kuso i repato, kaže da barem pola pacijenata koji joj dođu i nema ozbiljnu indikaciju za neurološki pregled, već ih šetaju po sistemu "muko moja pređi na drugoga", što joj troši silno vreme sa pacijenata kojima zaista treba pomoć. Na sve to joj šefica ide u penziju od decembra, pa će ostati njih dvoje neurologa u celom regionu, i za ambulante i za ležeće pacijente u bolnici, sve dok se ne vrate lekari za specijalizacije za 2-3 godine.

Problem je što mi nemamo ustanovu sekundarno nivoa već se zakazuje u Kliničkom Centru gde neurolog ima jednu ambulantu nedeljno sa 5 termina. 

A slažem se da se šalje vrlo nekritički sa primarnog nivoa.

Link to comment
18 minutes ago, cartman said:

A slažem se da se šalje vrlo nekritički sa primarnog nivoa

 

Dedinjski novootvoreni centar za strukturne bolesti srca ima gomilu pregleda koje opšti lekar zakaže pre operacije zuba, jer ima termina😁

 

Ekipa koja se oštri da radi stotine TAVI, ASD, PFO, FOA godišnje odradila do sad kile pregleda i dala mišljenja koji ne da nemaju veze sa materijom nego svemir.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Prijateljima klinac od 8 godina treba da se operise na IMD i evo cekaju prjem vec 3 sata i ne nazire se kraj. :fur:

u prostoriji od 30m2 30-oro dece i jos toliko roditelja.

Samo cekaju kad ce deca da se unervoze i eto belaja...

  • Tužno 4
Link to comment

Ovo što sam gore pričao...
Mali je operisan, majka je ostala sa njim, ali da spava sa njim u krevetu.
U sobi je četvoro pacijenata sa roditeljima.
Ona je još i dobro prošla.
Druga žena čije dete je u "krevetcu" pa ona ne može da legne pored njega dobila je -- stolicu!
Ali eto "utešno" da su im rekli da će za tri-četiri dana da se "oslobodi" jedan krevet. [emoji35]
Kaže mi da su sestre i doktori super i da se izlomiše ali, sestre pogotovo, su u manjku za duplo.
Gde je jedna trebalo bi dve, gde ima dve u smeni trebalo bi četiri...



....shiit has hit the fan.

  • Tužno 1
Link to comment
8 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ovo što sam gore pričao...
Mali je operisan, majka je ostala sa njim, ali da spava sa njim u krevetu.
U sobi je četvoro pacijenata sa roditeljima.
Ona je još i dobro prošla.
Druga žena čije dete je u "krevetcu" pa ona ne može da legne pored njega dobila je -- stolicu!
Ali eto "utešno" da su im rekli da će za tri-četiri dana da se "oslobodi" jedan krevet. emoji35.png
Kaže mi da su sestre i doktori super i da se izlomiše ali, sestre pogotovo, su u manjku za duplo.
Gde je jedna trebalo bi dve, gde ima dve u smeni trebalo bi četiri...



....shiit has hit the fan.

 

Drugarica je bila dvaput po barem pet dana tako na stolici sa sisancetom u krevecu tamo. Do drugog puta i raznih peripetija je izgubila mleko, tj. nije bilo dovoljno pa je morala da hrani bebu i na flasicu a to je tek onda bio haos. Doneli su joj njeni kuvalo i svakog dana donosili/odnosili flasice. Zar je moguce da jedna bolnica za decu nema osmisljeno kako zadovoljiti potrebe te male dece?

Najvece je ludilo bilo kada je tog drugog puta mali imao neku virusnu infekciju a oni ih stavili sa drugom zdravom decom u sobu. Nesto se ona bunila, ne znam tacne detalje pa su ih na kraju izolovali negde.

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Ovo što sam gore pričao...
Mali je operisan, majka je ostala sa njim, ali da spava sa njim u krevetu.
U sobi je četvoro pacijenata sa roditeljima.
Ona je još i dobro prošla.
Druga žena čije dete je u "krevetcu" pa ona ne može da legne pored njega dobila je -- stolicu!
Ali eto "utešno" da su im rekli da će za tri-četiri dana da se "oslobodi" jedan krevet. emoji35.png
Kaže mi da su sestre i doktori super i da se izlomiše ali, sestre pogotovo, su u manjku za duplo.
Gde je jedna trebalo bi dve, gde ima dve u smeni trebalo bi četiri...



....shiit has hit the fan.

 

Tako sam i ja dobila u EU kad mi je beba lezala u bolnici. Da sedim na stolici dok ne skapam, prvih par dana na onoj okrugloj sto se vrti pa mi je posle nekoliko dana jedna sestra udelila drvenjachu sa naslonom. Vise sam stajala pored kreveca nego sto sam sedela.

Link to comment
 
Tako sam i ja dobila u EU kad mi je beba lezala u bolnici. Da sedim na stolici dok ne skapam, prvih par dana na onoj okrugloj sto se vrti pa mi je posle nekoliko dana jedna sestra udelila drvenjachu sa naslonom. Vise sam stajala pored kreveca nego sto sam sedela.

Ja živim u Srbiji, zašto uvodiš EU u priču?
"Tako je svugde u svetu"?



....shiit has hit the fan.
Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:


Ja živim u Srbiji, zašto uvodiš EU u priču?
"Tako je svugde u svetu"?

....shiit has hit the fan.

 

Nije svuda verovatno, a kad u Srbiji budes zamenio ovaj deo o OK osoblju time kako su i seste i lekari nestruchni onda cu moci da iskomentarishem da je i to slichno mom iskustvu, ovako ne mogu.

Link to comment

Mel, gde si ti imala tako (i iskljucivo, koliko mi se cini na osnovu pisanja na forumu) losa iskustva sa zdravstvom i detetom? :(

Link to comment
 
Nije svuda verovatno, a kad u Srbiji budes zamenio ovaj deo o OK osoblju time kako su i seste i lekari nestruchni onda cu moci da iskomentarishem da je i to slichno mom iskustvu, ovako ne mogu.

Njih ima malo zato što su njihove kolege "zapalile" u EU.
Ali ponavljam, ne razumem kakve veze priča o stanju na IMD može da ima sa tvojim iskustvom u EU?
Nisam nigde ni spomenuo "da bi bolje prošli u EU". Ne znam da li bi.
I ne zanima me.
Zanima me sada i ovde.



....shiit has hit the fan.
Link to comment
2 minutes ago, Frank Pembleton said:


Njih ima malo zato što su njihove kolege "zapalile" u EU.
Ali ponavljam, ne razumem kakve veze priča o stanju na IMD može da ima sa tvojim iskustvom u EU?
Nisam nigde ni spomenuo "da bi bolje prošli u EU". Ne znam da li bi.
I ne zanima me.
Zanima me sada i ovde.



....shiit has hit the fan.

 

Pa tebe ne, nekog drugog ko to chita mozda i zanima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...