Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

9 minutes ago, Tihajeza said:

A plaijativni centar ne postoji nigde. 

A ako je 950+500 kreveta za tu svrhu previše, najbolje je da nemamo nijedan, jasno.

 

Nece da se obavezuju, ne vide korist od toga nego kroz 'privatluk'...

  • +1 1
Link to comment

Kragujevac - Krusevac ...  isto je to

 

Na stranu sto je bilo logicnije da se ta bolnica pravi u Nisu i da nakon pandemije bude reorganizovana u opstu bolnicu gde bi pacijenti iz južne i istočne Srbije obavljali kontrolne i konsultativne preglede.

 

 

Link to comment

Ovo za palijativne centre bi joj bukvalno lupao šamare ceo dan dok ne poplave ili moje šake ili njena faca...
O jbte...



....shiit has hit the fan.

  • +1 9
Link to comment

cinik u meni kaze "A koliko smatrate dam treba kreveta za palijativnu negu?"

Pa sledece pitanje "i kad ce to da bude", ali Frankov metod bi bio jedini ispravan...

Link to comment

Čak i da Srbiji ne treba ni jedan krevet za palijativnu negu (a treba), ta bolnica u Batajnici bi mogla da se lako pretvori u novu Kliniku za infektivne i tropske bolesti, čemu je i do sada manje-više služila, a da se konačno sruši ono ruglo od sadašnje Klinike iz 19. veka sa ubuđalim i polusrušenim zidovima. Ovo bi manje-više trebao biti no brainer.

  • +1 2
Link to comment
Čak i da Srbiji ne treba ni jedan krevet za palijativnu negu (a treba), ta bolnica u Batajnici bi mogla da se lako pretvori u novu Kliniku za infektivne i tropske bolesti, čemu je i do sada manje-više služila, a da se konačno sruši ono ruglo od sadašnje Klinike iz 19. veka sa ubuđalim i polusrušenim zidovima. Ovo bi manje-više trebao biti no brainer.

Ono što sam ja video i čuo u nekoliko poseta Batajnici i razgovora sa raznim doktorima i "upravnicima" tamo, ta bolnica brdo problema.
Oni su to "budžili" preko svake mere samo da otvore.
Jeste za ostatak sistema,nakrkano je dosta nove opreme. Ali to je stvorilo situaciju da je to tamo usko upotrebljivo, verovatno za ovo što ti kažeš.
Ali ja mislim da je ovom ološu na vrhu sada bitno da pokrije taj javašluk od ranije.
Bila je priča da će to da zavale ovim Turcima Acibadem, no izgleda da su ovi kad su uradoli "skeniranje" odustali ili tražili da se spusti cena pa je to propalo...



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Meni je lokacija bolnice u Batajnici neuporedivo bolja od lokacije npr Klinickog centra.

Relativno blizu autoputa, nema guzve, parkinga i prostora koliko hoces.

Sve suprotno od KC.

 

Edited by brusli
Link to comment

Jeste blize, ali autoput oko Mostara je prilicno zagusen, takodje Kneza MIlosa i ona mala ulica sto ide uzbrdo, pa onda ona raskrnica ispred ulaza u KC, gde se ne zna ko pije ko placa.

Ali glavni problem je parking, ona mala garaza je kao klopka za glodare, mozes da udjes ali ne mozes da izadjes.

 

Mogu da zamislim kakav stres dozivljava nako ko dolazi iz unutrasnjosti.

 

Da dodje do Batajnice, ne mora ni da ulazi u grad, obilaznicom, Novosadski AP, ukljuci se na Batajnicki put, i bez ikakvog stresa i guzve dolazi do bolnice, gde ga ceka ogroman parking.

 

Link to comment

To kad neko ide jednom u sto godina na neki pregled pa može lagano do Batajnice, ja imam u vidu em Urgentni centar em redovne kontrole koje moraju da obavljaju npr trudnice u GAKu, em posete porodice ležećem pacijentu ili makar donošenje potrepština koje nekad moraju da budu i na dnevnoj bazi. Svim tim ljudima je lakše da dođu gradskim prevozom ili taksijem do bolnice u centru, kojoj možeš prići sa više strana, nego da se mlate svaki čas do Batajnice. Idem relativno često na tu stranu i čak meni sa NBg je smor, zamisli tek nekome iz turskog dela.

  • +1 1
Link to comment

Sve je u oku posmatraca, ko dolazi autobusom ili taksijem bolji je KC.

Ko dolazi autom, njemu je bitno da ima dobar pristup i da ima ljudski parking, ne mora Batajnica, to je samo primer.

 

Edited by brusli
Link to comment

starija zena (70 g) zivi na 7. spratu, u zgradi gde se pokvario lift. posle 1,5 godine cekanja, nepokretna, sa bolovima koje treba samo zamisliti, preko x veza stize na red za operaciju kukova u gradskoj bolnici. cerka jedva nadje ko ce i plati boga oca da je snesu i dovezu.

bude primljena, konzilijum pred operaciju pregleda s mukom i troskom skupljene nalaze i neurolog kaze: ne svidja mi se ovo. treba novi nalaz neurohirurga. takvog u gb nemaju. nemaju ni protokol da je bolnickim sanitetom prebace do kcb na pregled, ni da porodica plati sanitetsko vozilo, nego: otpust. donesite nalaz pa se vratite u bolnicu.

hajte, caskom, na dve lake noge, iza coska, trknite i donesite.

epilog: cerka prihvati cuteci jer nece da talasa u bolnici da ne napravi problem "vezama"; evo je sad kod rodjaka, u prizemnoj kuci, ceka pregled, ceka novi prijem, ceka.

nije problem u oprezu doktora, da ne bude nesporazuma. problem je u ko zna kom po redu bezosecajnom, neljudskom, okrutnom postupku.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 1
  • Tužno 6
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ekipa krenula po kombinatu sa spiskovima, "zainteresovani" za miting prekosutra mogu da se potpišu a obrazloženje glasi:

 

IMG_20230523_0811152.thumb.jpg.774d0033af137849f16e1500cb1685f1.jpg

 

Stariji kažu da se ovo prvi put dešava, bar po medicinskom delu osoblja a ne administracijama i sl. 

 

Da li je frka da će biti manjak protestanata(pravda za katolike!) ili baš žele da napucaju broj ali su zašli po ljudima koji u većini uzorka kolega imaju težak slučaj zabolitisa za političku situaciju. Takvih je otprilike 60%, 30 javno protiv što iz opozicionih što iz drugih razloga, 10% mudro ćuti jer ugovor na određeno i ko zna šta još.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...