Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

18 minutes ago, napadaj said:

 

Slično je i sa mojom majkom - bole je leđa, a oni ni posle dve godine ne znaju šta joj je tačno i kako da se reši problem, niti su nešto mnogo posvećeni. Boli te? Trpi, navikni se, šta da radiš.

 

 

Jasno mi je to, nego kažem da lekare bol pacijenata ne tangira previše.

Oni su uglavnom u "modu" to je posledica nečega, simptom, signal. Što obično i jeste. Naravno ima doktora raznih...

  • +1 1
Link to comment

Citam na IG:

zena ima bolove u stomaku (ispostavice se - napad slepog creva) i odlazi u Euromedik. Kao, nema vremena za gubljenje, ide kod privatnika.

urade joj prvi UZ, kazu nista se ne vidi, mora drugi UZ. Urede joj i drugi, “jao nista se ne vidi, morate na skener, tamo se sve vidi”). Posle skenera joj kazu “jao pa sto niste rekli, pa ne treba abdomen da se snima, nego karlica, idite uplatite joj jedan skener pa se vratite”. Pogadjate, ni drugi skener nista nije pokazao, kazu joj da dodje sutra ujutro “kod hirurga da je pogleda”. 
svo to vreme ona umire od bolova. To sve traje 12 sati, od ujutro do uvece. Zena je platila 2 UZ i 2 skenera, previjajuci se od bolova, trazeci pomoc i jebenu dijagnozu.

 

nakon svega odlazi na VMA - tamo joj je lekar opipao stomak, rekao “slepo crevo”i oni je odmah stavljaju na operacioni stol.

  • +1 2
  • Tužno 3
Link to comment

Kolegin otac se pola godine potucao po najskupljim domaćim privatnim klinikama i bolnicama zbog bolova u stomaku. Na kraju otišao u Klinički centar i tamo mu odmah našli tumor pankreasa.

 

Meni je pre dve godine pozlilo, u Medigroupu mi za 3 pregleda, od toga jedan UZ abdomena, ostalo vizuelno, i laboratoriju uzeli oko 30k dinara. U Bel Medicu mi uradili ultrazvuk srca i preporučili da odležim kod njih nekoliko dana za oko 120k dinara, uz dodatno plaćanje lekova i ne sećam se čega još.

 

U Kliničkom centru mi za dva sata uradili sve moguće analize, čak i veliki skener i rekli da nije ništa, imao sam miks streptokoke u grlu i pad pritiska, pa je to dovelo do skoka troponina i to je bio alarm, ali u stvari ništa strašno se nije desilo i nikakvih posledica nema. Problem je u tome što sam na Klinički otišao preko veze, pa sam zato tako brzo i detaljno pregledan, inače bih se razvlačio verovatno danima, a za skener i nedeljama.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Jednom me u jednoj ulici u centru presrela porodica iz unutrasnjosti i pitaju za broj 4 u toj ulici. Vrlo jasno se vidi da je broj 4 stambena zgrada preko puta. Kazu, vidimo mi da pise broj 4, ali nama to izgleda kao zgrada, a mi imamo zakazano u klinici na toj adresi. 
 

Link to comment

Mene su u kliničkom (a bez ikakve veze) ispretresali uzduž i popreko i nisu me pustili dok se nije razjasnilo zašto sam se obandačila.

Na kraju sam stigla do neke super specijalne magnetne, koju očitava cela ekipa, različitih stručnjaka. To nigde kod privatnika ne bi bilo moguće.

Link to comment
  • 2 weeks later...
3 hours ago, Svemir Zeka said:

Baš sam htela onomad da tagujem tebe i kažem "neću da generalizujem"

 

Pa pazi, uvek je loše kad ti je nekritička lojalnost ispred kritike i pravednosti. 

 

 

Čak i kada neko npr lekar, pa i pukovnik sa 40 godina radnog iskustva 1000 puta spase život(ove godine na primer), i 1001. put pogreši, i neko ko nema pojma o situaciji krene da sere? Da mu se sudi za ubistvo? Da bude osuđen i da više nikad ne radi taj posao ili završi u zatvoru? Ok, usereš mu se u život, gledaj dalje, kakvu poruku šalješ njegovim kolegama? Mladim doktorima? Da ni ne pokušavaju? 

Izvini ali ja biram slepu i nekritičku lojalnost. Ali to sam ja. 

Link to comment

A šta sa pacijentom koji je izgubio život/sjeban doživotno? 

Ili je to nebitna stavka, još jedan broj u statistici?

 

 

esid; valjda postoji neka jebena odgovornost za grešku u poslu, pogotovo za tako odgovoran posao kao što je lekarski?

 

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
Link to comment

Ma dobro, bio je primer na onom topiku, ako si čitao, jasno ti je gde je problem. Napada me neka osoba na forumu jer me neki lekar maltretirao, govoreći mi praktično da izmišljam. Mislim, šta dalje da pričam.

 

@dezmond

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Desmond Bojčinski said:

Čak i kada neko npr lekar, pa i pukovnik sa 40 godina radnog iskustva 1000 puta spase život(ove godine na primer), i 1001. put pogreši, i neko ko nema pojma o situaciji krene da sere? Da mu se sudi za ubistvo? Da bude osuđen i da više nikad ne radi taj posao ili završi u zatvoru? Ok, usereš mu se u život, gledaj dalje, kakvu poruku šalješ njegovim kolegama? Mladim doktorima? Da ni ne pokušavaju? 

Izvini ali ja biram slepu i nekritičku lojalnost. Ali to sam ja. 

 

Nisi to samo ti, moju drugaricu sa medicinskog su tako uchili na predavanjima, profesor kaze "samo pishtolj u glavu pa da svedochim protiv kolege". Ceo amfiteatar slusha.

Makar si iskren, jbg.

 

Link to comment

Svojevremeno zaglavim na Urgentnom odeljenju KCS u Beogradu, a tamo dežurni hirurg uroljan od koksa, i to svi znaju, od glavne sestre do instrumentarke.

Verujem da bi ga svi esnafski branili da je nekom sjebao život u tom stanju.

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, Filozof manijak said:

A šta sa pacijentom koji je izgubio život/sjeban doživotno? 

Ili je to nebitna stavka, još jedan broj u statistici?

 

 

esid; valjda postoji neka jebena odgovornost za grešku u poslu, pogotovo za tako odgovoran posao kao što je lekarski?

 

 

Potpuno nebitna.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...