Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

3 minutes ago, desboj said:

Ekipa krenula po kombinatu sa spiskovima, "zainteresovani" za miting prekosutra mogu da se potpišu a obrazloženje glasi:

 

IMG_20230523_0811152.thumb.jpg.774d0033af137849f16e1500cb1685f1.jpg

 

Stariji kažu da se ovo prvi put dešava, bar po medicinskom delu osoblja a ne administracijama i sl. 

 

Da li je frka da će biti manjak protestanata(pravda za katolike!) ili baš žele da napucaju broj ali su zašli po ljudima koji u većini uzorka kolega imaju težak slučaj zabolitisa za političku situaciju. Takvih je otprilike 60%, 30 javno protiv što iz opozicionih što iz drugih razloga, 10% mudro ćuti jer ugovor na određeno i ko zna šta još.

 

30% javno protiv je... mnogo. Realno da imamo slobodne izbore u ovom nekom trenutku Vuchic bi bio dovidjenja.

  • +1 2
Link to comment
Ekipa krenula po kombinatu sa spiskovima, "zainteresovani" za miting prekosutra mogu da se potpišu a obrazloženje glasi:
 
IMG_20230523_0811152.thumb.jpg.774d0033af137849f16e1500cb1685f1.jpg
 
Stariji kažu da se ovo prvi put dešava, bar po medicinskom delu osoblja a ne administracijama i sl. 
 
Da li je frka da će biti manjak protestanata(pravda za katolike!) ili baš žele da napucaju broj ali su zašli po ljudima koji u većini uzorka kolega imaju težak slučaj zabolitisa za političku situaciju. Takvih je otprilike 60%, 30 javno protiv što iz opozicionih što iz drugih razloga, 10% mudro ćuti jer ugovor na odreÄ'eno i ko zna Å¡ta joÅ¡.

Kakva gimnastika ovog "obrazloženja".
Oni zapravo tvrde da ako ne odete na kontra miting vi ste protiv renoviranja bolnice?
Ili je meni izgoreo mozak?



....shiit has hit the fan.
  • +1 2
Link to comment
16 minutes ago, Frank Pembleton said:



Oni zapravo tvrde da ako ne odete na kontra miting vi ste protiv renoviranja bolnice?




....shiit has hit the fan.

Pa naravno, to je metod pritiska...

 

Inače, pričam sad sa kolegama iz raznih firmi po BG, većina neće da ide na posao u petak, jer ne zna kako će da se vrate kući, a jedan saatanka smo zakazali za 9 ujtru, uz komentar, da to odradimo pa da bežimo, dok možemo, dok nas ne opkole busevima :lolol:

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Ženu u bolnici nisu stavili na spisak za petak, ali je ona ipak preventivno rekla glavnoj sestri da i ne pomišljaju na to, jer će pre da da otkaz nego da uđe u taj autobus. Jednu njenu koleginicu specijalistu su stavili na spisak, ova išla da se svađa sa direktorkom, kaže mi žena da su urlale jedna na drugu da je cela bolnica zvonila.

  • +1 4
Link to comment
25 minutes ago, Frank Pembleton said:


Kakva gimnastika ovog "obrazloženja".
Oni zapravo tvrde da ako ne odete na kontra miting vi ste protiv renoviranja bolnice?
Ili je meni izgoreo mozak?
 

 

Pa to. Ti ne ideš da podržiš Vučića. Nikako, taman posla.

Ti ideš da podržiš renoviranje! 

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

 

Pa to. Ti ne ideš da podržiš Vučića. Nikako, taman posla.

Ti ideš da podržiš renoviranje! 

 

Treba i mi u subotu da podržimo i napravimo peticiju za renoviranje zgrade na Andrićevom vencu...

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
2 hours ago, Tihajeza said:

Pa to. Ti ne ideš da podržiš Vučića. Nikako, taman posla.

Ti ideš da podržiš renoviranje! 

A ako nećeš onda “drugarce učiteljce, Vi ste protiv bratstva i jedinstva”

spacer.png

  • Haha 1
Link to comment
On 24. 5. 2023. at 9:21, desboj said:

Ekipa krenula po kombinatu sa spiskovima, "zainteresovani" za miting prekosutra mogu da se potpišu a obrazloženje glasi:

 

IMG_20230523_0811152.thumb.jpg.774d0033af137849f16e1500cb1685f1.jpg

 

Stariji kažu da se ovo prvi put dešava, bar po medicinskom delu osoblja a ne administracijama i sl. 

 

Da li je frka da će biti manjak protestanata(pravda za katolike!) ili baš žele da napucaju broj ali su zašli po ljudima koji u većini uzorka kolega imaju težak slučaj zabolitisa za političku situaciju. Takvih je otprilike 60%, 30 javno protiv što iz opozicionih što iz drugih razloga, 10% mudro ćuti jer ugovor na određeno i ko zna šta još.

 

Jedan veliki :hail: za ekipu koja je odjebala "sugestije", ali kapa dole mladim kardiohirurzima koji su ustali sa sastanka i odjebali u startu svaku priču za danas. Inače to su ljudi kojima su, bar od medicinskog dela preduzeća, jaja najdublje u procepu i koji su realno najosetljiviji na ucenu. Vraća mi se pomalo vera u hirurge, ovaj ljude.

  • +1 4
  • Tužno 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Moja majka je jutros od 7:30 do 17h džedžala na očnoj hirurgiji da joj "izvade konce" od operacije koju je imala prošle sedmice. Doktorka se bila pojavila jutros na sekund kao apericija i nestala do popodne. Kad je mama prozvana, dr se  tobože izgranjavala kako i zašto je toliko čekala i što joj sestre nisu rekle (pa već nešto) i izvinjavala se jedno 30 puta. Mami je onda rekla "ispašće Vaši konci sami, to su razgradivi, stavljajte kapi" i poslala je kući. Valjda prošle nedelje, dan posle operacije kad je isto morala da dođe na skidanje zavoja, nisu bili razgradivi, pa joj je tad rečeno da dođe da joj ih skinu. 

 

Stvarno ne znam šta je potrebno da se dogodi ovde da ljudi prestanu da budu tretirani kao stoka. 

  • +1 6
  • Tužno 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...