Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Ne samo što izbijaju pare nego što su ismejali ministarstvo na taj način, sećam se pretećih poruka "videćemo, istražićemo" itd uz suptilne optužbe da valjda to rade za mito a koriste državne resurse (sale, opremu, ljudstvo itd)

Link to comment
17 hours ago, Valkyrie said:

Da nema veze sa onim što su očistili listu čekanja za srčane operacije tako što su radili i vikendima i prekovremeno pa pokazali da može da se ne umire u redu za hirurško sto?

 

Zato sam i pomenuo Grujicicku, jer su se s njom popi***li oko toga. To mi izgleda kao najrealnija opcija, neki njihov sukob, a ovo sto im se stavlja na teret moze da bude i tacno, ali svakako da tuzilastvo ne bi mrdnulo prstom da nije dobilo neki signal.

 

Inace, zanimljiva inicijativa iz Nisa.

 

https://www.espreso.co.rs/vesti/drustvo/1426165/advokat-nudi-besplatnu-pravnu-pomoc-zenama-koje-su-pretrpele-akusersko-nasilje

 

Ovog decka znam, skroz je na mestu.

 

  • +1 2
Link to comment

Ovo može i na Doom.

Kvantna medicina i homeopatija su ovde priznati kao "metodi komplementarne medicine".  

 

Član 4

Metodi komplementarne medicine su sledeći:

I. Metodi prevencije, dijagnostičke procene, lečenja i rehabilitacije:

1. Akupunktura;

2. Metode stimulacije akupunkturinih mikrosistema;

3. Kvantna medicina;

4. Homeopatija;

5. Tradicionalna kineska medicina;

6. Ajurveda - tradicionalna indijska medicina;

7. Hiropraksa;

8. Osteopatija;

II. Metodi očuvanja i unapređenja zdravlja:

9. Aromaterapija;

10. Reiki;

11. Antropozofska medicina;

12. Ći gong (dao jin), joga, taj či čuan vežbe u medicinske svrhe.

https://www.paragraf.rs/propisi/pravilnik-o-blizim-uslovima-i-nacinu-obavljanja-metoda-i-postupaka-komplementarne-medicine.html

Link to comment

Jes, jos nam fali da nam se @Milošica ovde sepuri kako je doktorirao nesto.

 

Nego..sta bi sa onim slusanjem muzike koji su preporucili u Ribnikaru..Meni to deluje super, kilo rakije i youtube..i do sutra si puska.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Jbmti mater smrdljivu govno jedno smrdljivo!

https://n1info.rs/posts/danica-grujicic-o-listama-cekanja-na-operacije-kukova-i-kolena

„Normalno funkcionišete i osećate bol – popijte diklofenak“: Grujičić o dugačkoj listi čekanja na operacije kuka

„Osnovni problem ovde jeste to što se svi pacijenti stavljaju na liste, a trebalo bi da se stavljaju onda kada više ne mogu da funkcionišu. Kada mogu, a osećaju bol, mogu da popiju lek, ali liste se namerno prave da bi ljudi koji ne mogu da hodaju morali da plaćaju privatne operacije“, rekla dr Danica Grujičić gostujući na TV Pink.

  • Tužno 1
Link to comment

a do kad treba da boli, zna li se shta, mora da se pada po ulici? :blink:

 

jebote jebote. da li je ona dovedena samo da bulazni ili ima josh neku svrhu? 

Edited by gospa buba
Link to comment

Istini za volju, meni su nešto slično govorili lekari. Čovek ima strašne bolove zbog kičme, ali nije mu ugrožen život i lekari zbog toga ne smatraju da je za operaciju. Zvuči sumanuto, ali izgleda da su im pravila postupanja takva.

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Jbmti mater smrdljivu govno jedno smrdljivo!

https://n1info.rs/posts/danica-grujicic-o-listama-cekanja-na-operacije-kukova-i-kolena

„Normalno funkcionišete i osećate bol – popijte diklofenak“: Grujičić o dugačkoj listi čekanja na operacije kuka

„Osnovni problem ovde jeste to što se svi pacijenti stavljaju na liste, a trebalo bi da se stavljaju onda kada više ne mogu da funkcionišu. Kada mogu, a osećaju bol, mogu da popiju lek, ali liste se namerno prave da bi ljudi koji ne mogu da hodaju morali da plaćaju privatne operacije“, rekla dr Danica Grujičić gostujući na TV Pink.

 

fali nastavak

" Ako ne mozete da funkcioisite - crknite ( ali posle glasanja ) "

Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Istini za volju, meni su nešto slično govorili lekari. Čovek ima strašne bolove zbog kičme, ali nije mu ugrožen život i lekari zbog toga ne smatraju da je za operaciju. Zvuči sumanuto, ali izgleda da su im pravila postupanja takva.

Istini za volju i lekari pucaju kao kokice.

Nakon 3 nedelje u bolnici dođem na kontrolu kako je-isto, jel uzimate terapiju-koju terapiju?

Pa jesmo™ li vam dali terapiju-niste-au svašta. 

KCS, svi neki prof.dr... 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

Istini za volju, meni su nešto slično govorili lekari. Čovek ima strašne bolove zbog kičme, ali nije mu ugrožen život i lekari zbog toga ne smatraju da je za operaciju. Zvuči sumanuto, ali izgleda da su im pravila postupanja takva.

pravila postupanja su im takva zato shto im bol nije stavka. moja majka ima nereshiv problem koji joj ne ugrozava zivot ali boli i posledichno ogranichava kretanje. terapija je bukvalno nishta (ruku na srce chitave serije stvari protiv bolova ne sme zbog jedne druge stvari). boli te? pa shta cesh (i to doktorka koja je ful posvecena reshavanju problema, sistem nije orijentisan protiv bola, tako da se bojim da kod nas i inache bol uopshte nije stavka za mnoge stvari, a posebno kod starijih osoba. to ti je shto ti je)

Edited by gospa buba
Link to comment
3 hours ago, napadaj said:

Istini za volju, meni su nešto slično govorili lekari. Čovek ima strašne bolove zbog kičme, ali nije mu ugrožen život i lekari zbog toga ne smatraju da je za operaciju. Zvuči sumanuto, ali izgleda da su im pravila postupanja takva.

Ona priča o listama za operaciju kuka.

Sigurno da se svi vrlo dobro "ispitaju" pre nego što ih stave na listu za operaciju kuka.

Kod kuka se vrlo dobro vidi kad je "istrošen" i za operaciju je. Bar su meni tako rekli.

Ova govnarka nije govorila "uopšteno" već vrlo ciljano. Jer nju boli jer u svakoj priči neko izvuče taj podatak sa listom za operaciju kuka...

Link to comment
27 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ona priča o listama za operaciju kuka.

Sigurno da se svi vrlo dobro "ispitaju" pre nego što ih stave na listu za operaciju kuka.

Kod kuka se vrlo dobro vidi kad je "istrošen" i za operaciju je. Bar su meni tako rekli.

Ova govnarka nije govorila "uopšteno" već vrlo ciljano. Jer nju boli jer u svakoj priči neko izvuče taj podatak sa listom za operaciju kuka...

sad smo skoro zbabom proshli kroz to. kukala kukala i pre peshes godina je stavili na spisak. i trpela do pre 4 meseca. mi nismo mogli da procenimo nishta, ali neko je na banjici rekao da da, ne levi, ne oba, ne mozda, nego desni, i uradili i eno ide i ne boli je. bol ne chini zivot upotrebljivim. po pravilu i nikad :dry:

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

pravila postupanja su im takva zato shto im bol nije stavka. moja majka ima nereshiv problem koji joj ne ugrozava zivot ali boli i posledichno ogranichava kretanje. terapija je bukvalno nishta (ruku na srce chitave serije stvari protiv bolova ne sme zbog jedne druge stvari). boli te? pa shta cesh (i to doktorka koja je ful posvecena reshavanju problema, sistem nije orijentisan protiv bola, tako da se bojim da kod nas i inache bol uopshte nije stavka za mnoge stvari, a posebno kod starijih osoba. to ti je shto ti je)

 

Slično je i sa mojom majkom - bole je leđa, a oni ni posle dve godine ne znaju šta joj je tačno i kako da se reši problem, niti su nešto mnogo posvećeni. Boli te? Trpi, navikni se, šta da radiš.

 

37 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ona priča o listama za operaciju kuka.

Sigurno da se svi vrlo dobro "ispitaju" pre nego što ih stave na listu za operaciju kuka.

Kod kuka se vrlo dobro vidi kad je "istrošen" i za operaciju je. Bar su meni tako rekli.

Ova govnarka nije govorila "uopšteno" već vrlo ciljano. Jer nju boli jer u svakoj priči neko izvuče taj podatak sa listom za operaciju kuka...

 

Jasno mi je to, nego kažem da lekare bol pacijenata ne tangira previše.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...