Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Kad bi im se razlika u zaradama merila procentima a ne redovima veličina, pa i nekako da se porede. Sve dok junior programer od 25 godina zarađuje više nego lekar opšte prakse sa 25 godina staža, niđe veze.

Edited by desboj
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Paul Gompitz said:

Odluci se da li su naprosto pohlepna stoka ili su plate u drzavnim ustanovama preniske.

Za ovakvo inputiranje da kolege smatram pohlepnom stokom ne zaslužuješ da odgovorim. 

Ali da ne bude da izbegavam odgovor...

Plate su preniske a jedan deo njih koristi poziciju u državnoj ustanovi da autsorsuje posao u privatnu ordinaciju gde ima dodatni prihod. 

 

  • +1 2
Link to comment

Ne kažem da treba da zadrže samo "državni posao" pod niskom platom.
Ali u 80% slučajeva se se "vata krivina" u državnim službama na uštrb privatnih.
Dešavalo mi se da čekam specijalistu satima u državnoj klinici i od dosade krenem da vrljam po telefonu i vidim da je "na smeni" u Euromedik-u tamo u bul. Umetnosti ?!?



....shiit has hit the fan.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, cartman said:

Za ovakvo inputiranje da kolege smatram pohlepnom stokom ne zaslužuješ da odgovorim. 

Ali da ne bude da izbegavam odgovor...

Plate su preniske a jedan deo njih koristi poziciju u državnoj ustanovi da autsorsuje posao u privatnu ordinaciju gde ima dodatni prihod. 

 

Ja bas imam iskustvo da me dr koji me vidio prvi put u zivotu iz svoje privatne ordinacije autsorsovao u drzavnu ustanovu u kojoj radi.

Link to comment
Gdje se vidi kad koji specijalista radi u Euromediku?

Na sajtu ima i chat za zakazivanje i forma...



....shiit has hit the fan.
Link to comment
10 minutes ago, Paul Gompitz said:

Ja bas imam iskustvo da me dr koji me vidio prvi put u zivotu iz svoje privatne ordinacije autsorsovao u drzavnu ustanovu u kojoj radi.

To je za svaku pohvalu. Drago mi je da si naleteo na korektnog doktora. 

Link to comment
32 minutes ago, Paul Gompitz said:

Ja bas imam iskustvo da me dr koji me vidio prvi put u zivotu iz svoje privatne ordinacije autsorsovao u drzavnu ustanovu u kojoj radi.

Isti slučaj i sa mnom. I sredio mi sve što treba i time mi možda i bukvalno spasio život. Bez ijednog dodatnog dinara.

 

Pre toga sam bio na pregledu kod megazvezde srpske gastroenterologije u jednoj od 146 privatnih klinika gde radi. Na "pregledu" koji je trajao ca. 5 minuta postavio mi je smehotresnu nigde veze dijagnozu iako su simptomi doslovno vrištali iz mene.

Ali makar sam dobio popust od 500 dinara jer sam čekao sat vremena da se uvaženi doktor pojavi.

Link to comment
55 minutes ago, Paul Gompitz said:

Ja bas imam iskustvo da me dr koji me vidio prvi put u zivotu iz svoje privatne ordinacije autsorsovao u drzavnu ustanovu u kojoj radi.

I mene isto. I to za ozbiljnu operaciju. Sad idem kod njega na preglede privatno, bukvalno posto imam para da platim neću da ga opterećujem kad je na hirurškoj. A išao sam i tamo neposredno posle operacije. 

Link to comment

Obavio u razmaku od manje od godinu dana 2 temeljna pregleda oka, identicna, 1 kod privatnika, 1 u drzavnoj ustanovi: osim modernije opreme, apsolutno nista u prilog privatnom.

Nadrndano profesionalni :isuse: odnos, otaljan pregled koji se zaustavio na urucenju papira sa rezultatima bez cak i kurtoaznog komentara, preporuku, savet za dalje postupanje da ne pominjemo, uvid, makar i usmeni u predistoriju takodje......

Interesantno, obe doktorke mladje, skoro istih godina, drzavnotm vremenski neograniceno razgledanje med. dokumentacije, usmeno obavestavanje o predistoriji, ljubaznost, obaska bonus o mogucnostima i perspektivama, sa sve savetima preskacem, opsiran odgovor na svako moje pitanje takodje...

Ni pomena o primeni neke veze, bilo cega slicnog... :fantom: 

Nisu kafu ponudili, sto jes'- jes' popise je same, al' to sestre stipse... :sleep:

Euromedic vs neki depandans nekog DZ u Nehruovoj, NBg, jebemliga, sumnjam da bih uspeo ponovo da ga nadjem...

 

 

Edited by namenski
Link to comment
Obavio u razmaku od manje od godinu dana 2 temeljna pregleda oka, identicna, 1 kod privatnika, 1 u drzavnoj ustanovi: osim modernije opreme, apsolutno nista u prilog privatnom.
Nadrndano profesionalni isuse.gif odnos, otaljan pregled koji se zaustavio na urucenju papira sa rezultatima bez cak i kurtoaznog komentara, preporuku, savet za dalje postupanje da ne pominjemo, uvid, makar i usmeni u predistoriju takodje......
Interesantno, obe doktorke mladje, skoro istih godina, drzavnotm vremenski neograniceno razgledanje med. dokumentacije, usmeno obavestavanje o predistoriji, ljubaznost, obaska bonus o mogucnostima i perspektivama, sa sve savetima preskacem, opsiran odgovor na svako moje pitanje takodje...
Ni pomena o primeni neke veze, bilo cega slicnog... fantom.gif 
Nisu kafu ponudili, sto jes'- jes' popise je same, al' to sestre stipse... sleep.gif
Euromedic vs neki depandans nekog DZ u Nehruovoj, NBg, jebemliga, sumnjam da bih uspeo ponovo da ga nadjem...
 
 

Jel ti ova u DZ bila opšte prakse?
Ako jeste da li se sećaš prezimena?
Rođaka prebacuje karton, pa me pita za preporuku.
Ova moja je prepuna pa jurim da nađem neku što ima "manje kartona"...



....shiit has hit the fan.
Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Jel ti ova u DZ bila opšte prakse?

Nije, obe su bile oftalmoloskinjetm, ako ti znaci mogu da pogledam u papirima podatke...

Ocna ambulanta ili kako se vec zove u koju upucuju iz DZ NBg, onog u Goce Delceva...

Link to comment
Nije, obe su bile oftalmoloskinjetm, ako ti znaci mogu da pogledam u papirima podatke...
Ocna ambulanta ili kako se vec zove u koju upucuju iz DZ NBg, onog u Goce Delceva...

A da to je ostalo jedino od specijalističkih i jedan fizijatar i ona je trebalo u penziju da ide...



....shiit has hit the fan.
Link to comment
2 minutes ago, Frank Pembleton said:

A da to je ostalo jedino od specijalističkih i jedan fizijatar i ona je trebalo u penziju da ide...

Ova o kojoj pricam je reativno mladja zena, cenim da je ispod 40, tako tu  negde...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...