Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

 
Ne kažem da je nužno to u pitanju, ali pre ovog "pregazili", možda treba i jedno "napravili".
sve i da su sami napravili i sami reshili, njihovu upravu ochigledno ne intersuje ni jedan od ta dva procesa. a i fakt je da ni jedan ne baca neko roze svetlo na srbiju, nego naprotiv, sachuvaj boze i jedno i drugo.

al nek je nam danica samo oshtro i bezveze :rolleyes:

sent from my not bubamoto

Link to comment

mislim, baba posle 5-7 godina chekanja dobila banjicu za sledecu godinu u ovo doba, to grakce kao lista chekanja, shetka se kao lista chekanja, bice da je to neshto slichno :dry:

sent from my not bubamoto

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Moze li se naci uzrok liste cekanja?

 

Dok sam radio u zdravstvu, pomalo sam se bavio i problematikom zakazivanja i listi cekanja.

Bilo je  tu svega, od realnih problema (prostor, materijal, vreme...) preko lose organizacije koja je prepustena ljudima koji nemaju sklonosti ni znanja za bavljenje organizacijom (ovo je mozda i najcesci slucaj) do kurcobolje osoblja da radi.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Državno zdravstvo pod dobrom organizacijom, sa istim ljudima i materijalom lagano za trećinu bolje može u proseku. Da ne pričam kad bi fond plaćao privatne klinike npr da rade kukove, liste bi nestale dok bi reko budale koje rade 15 vikenda zadžabe.

  • +1 8
Link to comment
3 hours ago, desboj said:

Državno zdravstvo pod dobrom organizacijom, sa istim ljudima i materijalom lagano za trećinu bolje može u proseku. Da ne pričam kad bi fond plaćao privatne klinike npr da rade kukove, liste bi nestale dok bi reko budale koje rade 15 vikenda zadžabe.

 

Tu se negde i krije deo opdgovora na ovaj veleobrt - debelo se priprema uvezivanje™ privatnog sektora sa Fondom gde će se plaćati te i slične intervencije i uisluge - i sad se tu pojave neke budale da smanjuju liste čekanja. Misim, stvarnoooo.....:nobles:

  • Hvala 1
Link to comment

Ideja uvezivanja mi zvuči sasvim ok čak i sa svim boljkama koje će ići uz realizaciju, od šema sa vlašću do kartelizacije tržišta. Mada me lično zabole više za sve, sad mi dilema dal da jurim klasičan posao po Njemačkama ili se usudim uleteti u prekarijat putujućih tehničara.

Link to comment
11 hours ago, desboj said:

Ideja uvezivanja mi zvuči sasvim ok čak i sa svim boljkama koje će ići uz realizaciju, od šema sa vlašću do kartelizacije tržišta. Mada me lično zabole više za sve, sad mi dilema dal da jurim klasičan posao po Njemačkama ili se usudim uleteti u prekarijat putujućih tehničara.

 

Ideja uvezivanja jeste OK, generalno. 

Kod nas to preti katastrofom jer  - 

pod 1 - Fond nema para. Veliko je pitanje kako će se to isplaćivati jer, za razliku od saradnje sa državnim firmama gde se radi sa fiktivnom lovom, ovde mora da isplati realne novce privatniku, inače rizikuje tužbe, izvršitelje i sve ostalo........makedonski fond je 2x bankrotirao kad su ovo radili, npr

pod 2 - obzirom da je kod nas stepen korupcije neverovatan - ovo će zasigurno postati jedan od kanala za institucionalizovano pranje para. 

 

Elem, dobro su Nišlije namazale ministarku i pri tome otvorili Pandorinu kutiju regionalnog razvoja Srbijanskog zdravstva .

Link to comment

U Novom Danu je bilo interesantno gostovanje - manje više ono o čemu sam pisao pre. 

Sutra je u 19.30 gost onaj  Milić iz Niša - to će tek biti interesatno pogotovo ako ga ne namire do sutra popodne. 

Link to comment

Ovi iz Niša bolje da su ćutali i posle "rezultata" ne govorili ili radili ništa nego učestvovali u ovom pomeranju stativa i gađanju govnima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...