Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

4 minutes ago, gospa buba said:

dobro zashto su oni to uradili?

 

Ima tu svega - od iskrene želje da se pomogne do samopromocije. 

Vražija je to rabota - prosto u nekom trenutku ljudi polude i krenu u petu brzinu - nama se jednom desilo da smo za dan spičili jedno 13 intervencija. /prosek je recimo 5/ Tako se pogodio dan, bili pri šutu i udri. Mislim da smo ušli oko 8 i izašli oko 18,30, tako nešto.  Čak, koliko se sećam nismo ni prekovremeno upisali. 

Desi se gotovo svakodnevno da se uleti u salu i zaboraviš kad si ušao. 

 

  • +1 1
Link to comment

100 ljudi 12 vikenda 50 sati dva drama tri kamena, 60000 prekovremenih sati je 600k evra. Maksimum. 

Mogu da razumem da se radi prekovremeno, ali ovo je čista donacija državi Srbiji. Još samo značke udarničke da im se podele lol

  • +1 2
Link to comment
Just now, desboj said:

100 ljudi 12 vikenda 50 sati dva drama tri kamena, 60000 prekovremenih sati je 600k evra. Maksimum. 

Mogu da razumem da se radi prekovremeno, ali ovo je čista donacija državi Srbiji. Još samo značke udarničke da im se podele lol

 

Da. Meni se to ne dopada - pre ili kasnije će tim ljudima da pukne film da se spakuju i odu. I šta ćemo onda? KOliko vremena treba da se skupi opet grupa koja hoće i može ovako da zapne i koja pri tom, što je možda i najveći faktor, zna šta radi? 

  • +1 5
  • Tužno 1
Link to comment

potencijalno losha poruka (osim shto razumem da su mozda popizdeli i reshili da reshe situaciju) moze da bude shto ce srbinin prvo da pomisli da je to sve do njih/vas, da od toga da li vi hocete ili necete zavisii da li ce se i koliko operisati. i da tamo gde je zastoj, u stvati vi necete, a ne drzava koja vam odrzava charshave sa rupom velichine glave isuse.gif

ali ako hocete, ja bih molila da usput preuzmete i drzavu, moze prekovremeni moze diktatura, shta god vi mislite da je prigodno hihi.gif

edip. jeste, pocheli da zovu 'sedmogodishnjake' mellow.gif.

sent from my not bubamoto






  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, steins said:

 KOliko vremena treba da se skupi opet grupa koja hoće i može ovako da zapne i koja pri tom, što je možda i najveći faktor, zna šta radi? 

 

Neće se skupi nikad. Klinci 20-25 godina ne trpe sranja, par meseci i ako to nije ono što je rečeno na početku, ćao zdravo. 

Link to comment
53 minutes ago, steins said:

Ta zajebancija sa ITom u zdravstvu je nešto najludje što sam video u ovoj državi 

 

Dedinje ima dva paks sistema za staru i novu zgradu koji naravno nisu kompatibilni 😁

A da im pristupiš je nauka jer su sale Simens, GE i Filips, pokretni rtg su Simens, Filips, Šimacu i domaći nam biciklica Visaris, sa svojim bubicama svaki, a sa običnog kompa bar tri programa su u opticaju uvek i kad im istekne licenca stavljaju se novi i tako u krug...

Link to comment
55 minutes ago, steins said:

samopromocije

Ovo. Tako smo uradili 20 TAVI-ja za dan. A za stimulacije se tiho kuka na 30 koronarografija i bar još toliko ostalih intervencija u šest sala pod zračenjem, dnevno. Da nije njih odavno bi se sve raspalo.

 

Edited by desboj
Link to comment
58 minutes ago, desboj said:

 

Neće se skupi nikad. Klinci 20-25 godina ne trpe sranja, par meseci i ako to nije ono što je rečeno na početku, ćao zdravo. 

 

Ma gde ne trpe sranja  -  to sve sam debil do debila - napaljeni, puni sebe, a znanje ko muda u pauka :D

Čim im srušiš sneška to pobegne sve udarajući se nogama u guzcu. 

 

 

27 minutes ago, desboj said:

 

Dedinje ima dva paks sistema za staru i novu zgradu koji naravno nisu kompatibilni 😁

 

 

Naravno :D na to dodaš podršku koja nije dostupna, pa onda domaći IT koji hronično ne radi ono što treba da radi i imaš cirkus. 

Najbolji štos je bio kad nam je pao sistem u celom KC i zove se bilmez iz Komtrejda koji je podrška a on mrtav ladan kaže - na nekom sam rodjendanu, pogledaću kad dodjem kući :+1:

  • Tužno 1
Link to comment

jesu li usluge privatnog zdravstva u srbiji ikako ukljucene u javno zdravstvo u smislu da se pacijent uputi na privatnu kliniku koja ima ugovor sa fondom ako u drzavnim ustanovama ne moze da dobije uslugu i odredjenom roku?

Link to comment
6 minutes ago, djordje geprat said:

ne.

Moja nana je operisala kataraktu u  privatnoj klinici, o trošku RFZO.

Ali mislim da je to jedino što postoji, ako još postoji kao opcija.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Mislim da je postojala neka odredba ako ne može u državnoj ustanovi da se uradi za X dana da se onda ode na privatno i fakturiše se RFZO-u.
Što je rezultiralo da direktori izdaju "usmena upozorenja" da doktori ni slučajno ne pišu rok koji premašuje "granicu" i onda je to izgubilo smisao...



....shiit has hit the fan.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...