Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

3 minutes ago, desboj said:

 

Kao i sve, uvozićemo sa istoka, bliskog i dalekog. Ali tek kad dogori, izgori i ugljeniše se onda će se sete. 

 

@steins

 

Znači nisu očajni. A jesi gledao Švajcarsku? Iz iskustva ljudi koji su otišli i par razgovora sa njihovim HRovima izgledaju vrlo fleksibilni, ako im se subjektivno svidiš vrlo lako se papirologija reši. Austrija mi organizaciono deluje kao Srbija, samo sa mnogo više keša i malkice manje haosa.

 

Najbolje što sam stigao sa Švicom je da nadjem posao negde u graničnoj regiji Nemačke pa da tu radim pa da pokušam da se nekad prebacim u susedno selo u Švici kad me upoznaju stanovnici jer oni često idu preko grane :D

 

  • Haha 1
Link to comment
8 minutes ago, desboj said:

Austrija mi organizaciono deluje kao Srbija, samo sa mnogo više keša i malkice manje haosa.

 

Austrija ne da doktorima bez EU drzavljanstva da budu clanovi komore... :isuse:

Link to comment

Znam jednog što je specijalizirao porodičnu medicinu u Beču, prvom prilikom pobegao u CH, i nije mu bilo teško opet da specijalizira interne 😁

Link to comment
8 minutes ago, desboj said:

Carevi u Nišu 12 vikenda radili prekovremeno za dž da smanje liste čekanja :covid19:

 

Prvo jesi siguran da je za džabe?

Drugo, i da jeste i da nije - to je ono što sam pričao - da nije entuzijazma budala ovaj sistem bi se davno raspao. 

  • +1 5
  • Tužno 1
Link to comment
1 minute ago, steins said:

 

Prvo jesi siguran da je za džabe?

Drugo, i da jeste i da nije - to je ono što sam pričao - da nije entuzijazma budala ovaj sistem bi se davno raspao. 

 

apsolutno je irelevantno da li je za dzabe.

  • +1 1
Link to comment
Just now, nenad said:

 

apsolutno je irelevantno da li je za dzabe.

 

Slažem se. Ništa manji podvig ne bi bio ni da je plaćeno. Čak bi bilo poštenije da je plaćeno

 

  • +1 4
Link to comment

mi cemo na kraju sve ovo morati da pravimo ispochetka i bukvalno volonterski ph34r.gif

jutros nema kompjuteri u kcs, od chetvrtka sve ide u papiru. sistem pao kvalitetno, jedva nashli gde su im papiri i ko se seca kako beshe ide isuse.gif [emoji38]ol:

sent from my not bubamoto



Link to comment
Just now, gospa buba said:

mi cemo na kraju sve ovo morati da pravimo ispochetka i bukvalno volonterski ph34r.gif

jutros nema kompjuteri u kcs, od chetvrtka sve ide u papiru. sistem pao kvalitetno, jedva nashli gde su im papiri i ko se seca kako beshe ide isuse.gif emoji38.pngol:

sent from my not bubamoto


 

 

Ma mi smo šampioni - prvo smo muvali sa IS u zdravstvenim ustanovama a onda kad su prešli na Heliant, ne mogu da ga srede i povežu. 

Ta zajebancija sa ITom u zdravstvu je nešto najludje što sam video u ovoj državi - tu se ne zna ko pije a ko plaća

Link to comment
1 minute ago, steins said:

 

Ma mi smo šampioni - prvo smo muvali sa IS u zdravstvenim ustanovama a onda kad su prešli na Heliant, ne mogu da ga srede i povežu. 

Ta zajebancija sa ITom u zdravstvu je nešto najludje što sam video u ovoj državi - tu se ne zna ko pije a ko plaća

ja chuh negde sad da ko da neka licenca nije placena. jel to moguce uopshte, ko je vlasnik sistema?

Link to comment
12 minutes ago, steins said:

Prvo jesi siguran da je za džabe?

 

Ako laže bora konj lažem i ja

1681149295123.thumb.jpg.2944f306f841d180ebb4db7f7896dd54.jpg

 

A za entuzijazam šefa im nisam siguran, čuh priču da mu spremaju svilen gajtan i da je ovo njegova labudova pesma...

 

18 minutes ago, steins said:

da nije entuzijazma budala ovaj sistem bi se davno raspao. 

 

To je ta selekcija, budala je sve manje, pa će se češemo. Sramota me čime se hvale, koliko je koštalo prekovremeno za te ljude? 100k evra? Milion? 

Link to comment
Just now, desboj said:

 

Ako laže bora konj lažem i ja

1681149295123.thumb.jpg.2944f306f841d180ebb4db7f7896dd54.jpg

 

A za entuzijazam šefa im nisam siguran, čuh priču da mu spremaju svilen gajtan i da je ovo njegova labudova pesma...

 

 

To je ta selekcija, budala je sve manje, pa će se češemo. Sramota me čime se hvale, koliko je koštalo prekovremeno za te ljude? 100k evra? Milion? 

 

Ma to prekovremeno je 10-12e po satu za lekare - za tehničare i instrumentare i manje

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

ja chuh negde sad da ko da neka licenca nije placena. jel to moguce uopshte, ko je vlasnik sistema?

 

Ma to je velika mućka - jedna grupa ustanova je uzela Heliant, druga Comtrejdov sistem, treća ostala na nekim starim sistemima - svako je morao da dobije deo kolača

Posle ne znam, 6 godina, je Heliant pobedio, razjurio konkurenciju i sad je kao svuda taj sistem koji je takodje očaj. Čak gori od Komtrejda. 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...