Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

13 hours ago, Tale said:

 

 

@pop-up Ovde operacija nije ni opcija, zračenje bi trebalo da bude samo pokušaj.

Na prvom pregledu nam je taj isti dr sa onkologije otvoreno rekao da nije siguran da li će uopšte moći da započne lečenje zbog pratećih bolesti. 

Sada je on obustavio hemoterapiju kao opasnu po njega.

Nije mogla ni kod ćaleta, već su kasnije zaključili da bi možda postojala ta neka mogućnost da je bila drugačija procedura na početku, da nas dr nije otkačila za zračenje. I u tom slučaju bi se možda izvukao. Zato sam vam to i pisala, jer i vi imate 2 mišljenja. Mi smo ispali naivni i glupi jer nismo pojurili drugog lekara i šta god, već se prepustili.

Ali on je u to ušao jak i zdrav za svoje godine. Jedina terapija koju je imao je 1/4 minimalne doze nekog leka za srce.

A hemio mogu biti strašne, znate to i sami. Ćale prvu turu nije osetio, druga ga je bacila u krevet.

Vama svakako logičnije zvuči da slušate onkologa, ali šta ja znam.

Žao mi je što je i vas i njega to snašlo. Šta god da bude, želim vam sreću u svemu tome.

 

  • +1 2
Link to comment

srećom, nemam mnogo kontakta sa zdravstvom. ono što imam unazad 30 godina je pozitivno.

 

sinoć nam se desio maler. sestra se spotakla o prag, pala sa bolovima u levoj butini  preponama. tu ima ugrađen kuk. usro sam se da nije polomlena neka koska. 72 godine su u pitanju. zbog bolova reših negde pred ponoć da je vozim u urgentni centar.

 

nisam bio u novom urgentnom centru. fantastika je u odnosu na onu staru rupu sa hodnikom punim polomljenih. dođe momak sa kolicima/ležajem, izvadi je iz kola, pravac hirurgija, sačekali neko vreme, rentgen dva puta, kuk i koleno. ništa nije polomljeno. pošto se žalila na bol inije mogla da se mrda pošalju je na skener. poslaše je kući uz "malo ste se uplašili bako, proći će to za par dana". svi tamo ljubazni i mirni nigde gužve, lavirint od hodnika.

 

odvojena garaža, nema potrebe za sranjem u traženju parkinga. baš sa zadovoljan. vratismo se u selo oko pola 6. zaspah uvlačeći se u krevet

 

  • +1 6
Link to comment
srećom, nemam mnogo kontakta sa zdravstvom. ono što imam unazad 30 godina je pozitivno.
 
sinoć nam se desio maler. sestra se spotakla o prag, pala sa bolovima u levoj butini  preponama. tu ima ugrađen kuk. usro sam se da nije polomlena neka koska. 72 godine su u pitanju. zbog bolova reših negde pred ponoć da je vozim u urgentni centar.
 
nisam bio u novom urgentnom centru. fantastika je u odnosu na onu staru rupu sa hodnikom punim polomljenih. dođe momak sa kolicima/ležajem, izvadi je iz kola, pravac hirurgija, sačekali neko vreme, rentgen dva puta, kuk i koleno. ništa nije polomljeno. pošto se žalila na bol inije mogla da se mrda pošalju je na skener. poslaše je kući uz "malo ste se uplašili bako, proći će to za par dana". svi tamo ljubazni i mirni nigde gužve, lavirint od hodnika.
 
odvojena garaža, nema potrebe za sranjem u traženju parkinga. baš sa zadovoljan. vratismo se u selo oko pola 6. zaspah uvlačeći se u krevet
 

Dobro je.
I sam stres može da razvije "fantomski bol".
Držimo fige.



....shiit has hit the fan.
Link to comment

ali pazi, infektivne. za vreme ove zaraze valjda nisu mogli da izvuku neki dinar, samo su direktorovali, dok se ne onesveste od direktorovanja.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment

Vodim dečake kod jednog kožnog privatno, napravi im par kremica i reši problem, sedeći u čekaonici slušam sestru kako preko telefona objašnjava da se za pregled sada uzima broj, pozove za 18 meseci, pa od tada za godinu dana verovatno dobije termin

 

happy grumpy cat GIF

Link to comment
55 minutes ago, desboj said:

Vodim dečake kod jednog kožnog privatno, napravi im par kremica i reši problem, sedeći u čekaonici slušam sestru kako preko telefona objašnjava da se za pregled sada uzima broj, pozove za 18 meseci, pa od tada za godinu dana verovatno dobije termin

 

happy grumpy cat GIF

 

Šer? :D (Pisala na forumu, tako je i moja mama čekala oko godinu dana, a kad se ode tamo - redovno nigde nikog. Veoma čudno?)

Link to comment

Baš taj. Sad kad smo bili ima ljudi unutra, čekalo i kad smo izašli.

Nešto drugo mi nije jasno - 6000 je pregled, prvi put mi uredno spakovali 12 za dvojicu. Pošto moji Indijanci vuku istu boljku dr ispadne džek i odrekne se svog dela zarade, tj umesto 12 naplati 9k. 

Ajd što mi nije jasno kome li plaća reket 3000 po pregledu za onaj ćumez od ordinacije, nego realno da kaže i 60k za pregled, dolazili bi mu ljudi.

 

 

Link to comment

Kod nas jedan veleobrt:

Po nalogu onkologa je bio zakazan konzilijum, na konzilijumu doneta odluka da se započne terapija zračenjem u stacionarnim uslovima. Nekoliko dana posle konzilijuma stigao telegram da dovedemo ćaleta u bolnicu juče, uz uput za stacionarno lečenje, negativan PCR, analizu krvi i mišljenje interniste. Obavili sve to, odveli ga juče.

Na prijemu 150 pacijenata, prijem trajao 3 sata.

 

Danas mamu zvale dve doktorke, jedna sa pulmologije a potom druga sa onkologije. Mama se nije snašla da ih pita za imena.

Prva dr je iz nekog razloga došla na odeljenje gde se ćale nalazi, prepoznala ga a potom pozvala mamu da pita zašto nije došao kod njih na hemoterapiju. Ova joj odgovorila da su sa onkologije tražili da dođe kod njih na terapiju zračenjem jer misle da bi ga prva doza ubila.

Druga dr je potom zvala mamu da joj kaže da su mu rezultati krvi dobri(!), da je već imao zračenje (iako nije, imao je zračenje protiv bila, single -shot), i da će ga u petak otpustiti ili ga vratiti na pulmologiju na hemoterapiju.

 

U čitavoj ovoj situaciji meni nije jasno kako dr može da poništi odluku konzilijuma i zašto se ovako igraju.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Samo posredno ima veze sa stanjem u zdravstvu:

 

Da li imate ideju zašto bi u pravilima staračkog doma bilo da korisnik ne sme imati i koristiti mobilni telefon?
Moja nana je umrla u domu, ali nije imala telefon ni pre ulaska u dom nikada, tako da ne znam da li je to pravilo postojalo. Informacije smo dobijali od osoblja.

Ali u razgovoru, jedna osoba iz mog okruženja pomene kako je kod nje telefon od bliske osobe, "jer je morala da preda, kada je ušla u dom". Ne daju da se koristi, takva su im pravila.
Osoba je dakle imala telefon, koristila ga, ali tamo ne sme.

Ovo pitam čisto iz radoznalosti, niko od ovih ljudi koje pominjem nema problem sa tim, meni je interesantno, a i malo bzv...

Link to comment
56 minutes ago, Tihajeza said:

Samo posredno ima veze sa stanjem u zdravstvu:

 

Da li imate ideju zašto bi u pravilima staračkog doma bilo da korisnik ne sme imati i koristiti mobilni telefon?
Moja nana je umrla u domu, ali nije imala telefon ni pre ulaska u dom nikada, tako da ne znam da li je to pravilo postojalo. Informacije smo dobijali od osoblja.

Ali u razgovoru, jedna osoba iz mog okruženja pomene kako je kod nje telefon od bliske osobe, "jer je morala da preda, kada je ušla u dom". Ne daju da se koristi, takva su im pravila.
Osoba je dakle imala telefon, koristila ga, ali tamo ne sme.

Ovo pitam čisto iz radoznalosti, niko od ovih ljudi koje pominjem nema problem sa tim, meni je interesantno, a i malo bzv...

Moj stric je bio na B. kosi, državni veli dom, i imao mob.

Link to comment

Glupost, meni je za pokojnu majku u domu bilo mnogo krivo što je demencija uznapredovala pa imanje mobilnog telefona nekako nije imalo smisla. Ali kad god smo hteli mogli smo sa sestrama da organizujemo razgovor pa i video poziv...



....shiit has hit the fan.

Link to comment
5 minutes ago, Frank Pembleton said:

Glupost, meni je za pokojnu majku u domu bilo mnogo krivo što je demencija uznapredovala pa imanje mobilnog telefona nekako nije imalo smisla. Ali kad god smo hteli mogli smo sa sestrama da organizujemo razgovor pa i video poziv...

 

 

Ključna reč je ovde "uz asistenciju osoblja", dakle kada su oni tu.


Meni jedino pada na pamet da je većina korisnika u nekoj fazi demencije (ili ako nije, ipak je izmeštena iz okruženja na koje je navikla), pa možda hoće da spreče da korisnik zove porodicu u pola noći, pravi neke situacije, prijavljuje ono što nije, porodica se uplaši, porodica ne zna jel da reaguje, da dolazi, zove dom i sl.
Možda se to i pojedinačno ocenjuje od osobe do osobe, ovaj gorepomenuti stric na B.kosi je sigurno koristio normalno telefon.


Joj, bre, kad mi neko pomene starački dom, jedino me preplavi ogroman osećaj tuge. Mada ova osoba o kojoj govorim je navodno jako srećna tamo, "dvore me ko u hotelu", taj fazon.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...