Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Moja kuma predala za Banjicu, kuk i na spisku je za 4 godine i to zato što ima još nešto pa je hitnije...



....shiit has hit the fan.

Link to comment

Ja sam pre godinu predala na Banjici za operaciju u lokalnoj, mladež (nezahtevna operacija). Niko se ne javlja evo, godina. Bukvalno, ono, moram u međuvremenu da kontrolišem da se ne razvije nešto.

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
2 hours ago, Djuro said:

Koje operacije se cekaju toliko dugo? Ugradnja vestacke proteze?

 

Bescementna proteza kuka. Eno na listi rfzo ljudi prijavljeni prekjuče, termin februar 2033. 

  • Tužno 1
Link to comment

Dom zdravlja. Kovid testiranje u posebnoj prostoriji, ispred koje je čekaonica ograđena paravanima od ostatka, valjda da se ne mešaju potencijalni kovid pacijenti od običnih.

 

Tako valjda misliš da je logično, jer paravani su visoki i pregrada je solidna.

 

Ali jok. Da bi stekao uslov da se testiraš mora da te pregleda izabrana doktorka prvo. Pa onda čekaš u čekaonici sa svima ostalima jedno sat vremena. 

 

Ali paravan je paravan, mojne slučajno da se gledaju oni što je doktorka procenila da  możda imaju kovid, od onih koji nemaju, iako su pre toga sedeli sat vremena i dahtali jedni drugima u obraze.

 

  • +1 1
Link to comment
On 5. 4. 2023. at 14:51, Tihajeza said:

Dom zdravlja. Kovid testiranje u posebnoj prostoriji, ispred koje je čekaonica ograđena paravanima od ostatka, valjda da se ne mešaju potencijalni kovid pacijenti od običnih.

 

Tako valjda misliš da je logično, jer paravani su visoki i pregrada je solidna.

 

Ali jok. Da bi stekao uslov da se testiraš mora da te pregleda izabrana doktorka prvo. Pa onda čekaš u čekaonici sa svima ostalima jedno sat vremena. 

 

Ali paravan je paravan, mojne slučajno da se gledaju oni što je doktorka procenila da  możda imaju kovid, od onih koji nemaju, iako su pre toga sedeli sat vremena i dahtali jedni drugima u obraze.

 

 

Da li su maske makar i dalje obavezne po domovima zdravlja i bolnicama? (Kod mene jesu)

Link to comment
3 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Da li su maske makar i dalje obavezne po domovima zdravlja i bolnicama? (Kod mene jesu)

Onako, svaki deseti čovek nosi. Mene je doktorka vratila iz ordinacije do šaltera da uzmem masku, jer dolazim sa respiratornim simptomima.

 

Pre neki dan sam vodila dete na očni pregled za školu. Ne možemo da uđemo! I dete i ja moramo da nosimo masku. Ja iskopavam masku ko zna od kada iz zadžepka tašne, stavljam detetu i izlazim. Pregled traje inače minut i po i dete sedi 2 metra od doktorke. Mislim da sam mogla da je odbijem da nema pravo da insistira, ali ne dižem kavgu ako ne moram.

 

 

Link to comment

Vi sa većom decom, jel bilo Rotavirusa u ovim količinama i pre, ili je to neka novina? U zadnjih par nedelja nalećem na random ljude sa malom decom koji se žale da im se klinci rastaju od života od povraćanja i proliva. 

Link to comment
3 hours ago, desboj said:

Vi sa većom decom, jel bilo Rotavirusa u ovim količinama i pre, ili je to neka novina? U zadnjih par nedelja nalećem na random ljude sa malom decom koji se žale da im se klinci rastaju od života od povraćanja i proliva. 

 

Od pre par godina ima mislim. Jel na to mislis? nije bilo u nase vreme ...

Link to comment
4 hours ago, desboj said:

Vi sa većom decom, jel bilo Rotavirusa u ovim količinama i pre, ili je to neka novina? U zadnjih par nedelja nalećem na random ljude sa malom decom koji se žale da im se klinci rastaju od života od povraćanja i proliva. 

 

Ma bilo, kako nije - pre 7,8 godina smo prošli pakao pošto smo sveo četvoro fasovali u isto vreme. Opšti haos. 

 

DA iskoristim priliku da kažem da sam ležeo u bolnici poslednjih nekoliko dana - ono je užas epskih razmera koga kao lekar apsolutno nisam bio svestan - od sveopšte prljavštine i nehigijene do katastrofalnog stanja medju srednjim kadrom. Kapa dole onima koji rade ovaj posao jer ono što rade je bukvalno SIzifovština u odnosu na uslove rada. 

Izašao na sopstveni zahtev posle 5 dana jer nisam mogao više da izdržim.

Tuga. 

Pričao dosta sa kolegama o tome za vreme dok sam bio na odeljenju, kažu nije to ništa, šta nas očekuje. 

  • Hvala 1
  • Tužno 6
Link to comment

@Mel Buraz mi je 92. godište, ne sećam se ni njega, a ni pre recimo 10 ili 20 godina godina nisam sreo toliko ljudi da se žali. Ili nisam obraćao pažnju dok nisam postao čale.

 

@steins 

Brzo se oporavljaj

Link to comment
 
Ma bilo, kako nije - pre 7,8 godina smo prošli pakao pošto smo sveo četvoro fasovali u isto vreme. Opšti haos. 
 
DA iskoristim priliku da kažem da sam ležeo u bolnici poslednjih nekoliko dana - ono je užas epskih razmera koga kao lekar apsolutno nisam bio svestan - od sveopšte prljavštine i nehigijene do katastrofalnog stanja medju srednjim kadrom. Kapa dole onima koji rade ovaj posao jer ono što rade je bukvalno SIzifovština u odnosu na uslove rada. 
Izašao na sopstveni zahtev posle 5 dana jer nisam mogao više da izdržim.
Tuga. 
Pričao dosta sa kolegama o tome za vreme dok sam bio na odeljenju, kažu nije to ništa, šta nas očekuje. 

Nadam se da čim si izašao nije bilo neophodno da ležiš, a i pošto si "iz struke" da možeš da se oporavljaš u kućnim uslovima.
Drži se...



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...