Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Ukinulo neuroradiologiju na Dedinjskom institutu, kaže vest došla sa vrha ministarstva.

Zvanično objašnjenje glasi da ne sme interventna neurologija tamo gde nema klasične neurohirurgije. Sad se čeka isti proglas za interventne kardiologije manjih centara koji nemaju kardiohirurgiju.

Nezvanično, ministarska poodavno ima bif sa tipom koga je najurila sa Dedinja, Ćulafićem, kome sad zagorčava život gde stigne.

Edited by desboj
Link to comment

I ja sam čuo da je generalno vrlo osvetoljubiva i da su bukvalno svi koji su imali neke konflite sa njom čim je postala ministarka počeli da razmatraju "rezervne položaje" u privatluku...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

Dr Smrt >>>>>>> Dr Danica

Smrt nije ciljano uništavao ceo sistem, nego samo lapao, a ova dokazuje najvažni aksiom zapošljavanja "Najveći zajeb je kad zaposliš glupog i vrednog" Što neko takav može da razjebe, niko ne može...

Edited by radisa
  • +1 5
Link to comment
32 minutes ago, radisa said:

Smrt nije ciljano uništavao ceo sistem, nego samo lapao, a ova dokazuje najvažni aksiom zapošljavanja "Najveći zajeb je kad zaposliš glupog i vrednog" Što neko takav može da razjebe, niko ne može...

 

nisam znala taj aksiom, al pre neku godinu jedna koleginica mi je bila da mi je crno na oci padalo od nje, [preglupa ali makar lenja. Onda svremena na vreme uloguje 30 uzoraka u sistem i sve ih izgresi, i onda ja ili ko vec krpimo krpimo cistimo i cistimo. S tim sto sam ja tad nesto dekretom odlucila da ne pipam nista od te pa je sve zajedno tako islo za jedan drugi departman koji je onda vristao na nas...

Link to comment

Danas bio drugi konzilijum na pulmologiji nakon bronhoskopije.

Ćaletu je trebalo da urade bronhoskopiju na onkologiji ali je dr odbio da uradi u ambulantnim uslovima jer je bilo rizično zbog ćaletovih pridruženih bolesti i kanceru na vratnom pršljenu. Zato je tražio stacionar i da se uradi u totalnoj anesteziji.

 

Odluka današnjeg "konzilijuma"* je da se započne hemoterapija u dva ciklusa. 

 

Pošaljemo papire nazad na onkologiju, ovi nas pozovu da ga hitno dovedemo kod njih. Urade pregled, konstatuju da će ga hemoterapija ubiti, zakažu konzilijum kod njih za utorak da bi započeli terapiju zračenjem.

 

Eto, to vam je stanje u zdravstvu. A ti, Tale laiče, sada razmišljaj kom konzilijumu verovati.

 

*Konzilijum na pulmologiji znači da pacijenta "pregleda" jedna doktorka za čiji odnos prema pacijentima i pratnji nemam baš nijednu pristojnu reč. Nakon takvog pregleda pacijent i pratnja sede u čekaonici do 12h (za konzilijum se inače dolazi između 7:30 i 9:30) da bi se odnekud pojavila neka od sestara sa izveštajima i odlukom konzilijuma sa potpisima tri doktora i tako na hodniku u čekaonici svakom pacijentu, pred svima, saopštavala odluku konzilijuma, njegovo stanje i dalja uputstva.

Edited by Tale
  • Tužno 10
Link to comment
13 hours ago, Tale said:

Danas bio drugi konzilijum na pulmologiji nakon bronhoskopije.

Ćaletu je trebalo da urade bronhoskopiju na onkologiji ali je dr odbio da uradi u ambulantnim uslovima jer je bilo rizično zbog ćaletovih pridruženih bolesti i kanceru na vratnom pršljenu. Zato je tražio stacionar i da se uradi u totalnoj anesteziji.

 

Odluka današnjeg "konzilijuma"* je da se započne hemoterapija u dva ciklusa. 

 

Pošaljemo papire nazad na onkologiju, ovi nas pozovu da ga hitno dovedemo kod njih. Urade pregled, konstatuju da će ga hemoterapija ubiti, zakažu konzilijum kod njih za utorak da bi započeli terapiju zračenjem.

 

Eto, to vam je stanje u zdravstvu. A ti, Tale laiče, sada razmišljaj kom konzilijumu verovati.

 

*Konzilijum na pulmologiji znači da pacijenta "pregleda" jedna doktorka za čiji odnos prema pacijentima i pratnji nemam baš nijednu pristojnu reč. Nakon takvog pregleda pacijent i pratnja sede u čekaonici do 12h (za konzilijum se inače dolazi između 7:30 i 9:30) da bi se odnekud pojavila neka od sestara sa izveštajima i odlukom konzilijuma sa potpisima tri doktora i tako na hodniku u čekaonici svakom pacijentu, pred svima, saopštavala odluku konzilijuma, njegovo stanje i dalja uputstva.

 

Drzite se, imali smo situaciju sa kancerom pluca u muzevljevoj porodici, mozda na onkologiji mozete da dobijete malo vise informacija jer bar zvuci da se oni makar trude da urade kako misle da je najbolje?

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, Tale said:

Danas bio drugi konzilijum na pulmologiji nakon bronhoskopije.

Ćaletu je trebalo da urade bronhoskopiju na onkologiji ali je dr odbio da uradi u ambulantnim uslovima jer je bilo rizično zbog ćaletovih pridruženih bolesti i kanceru na vratnom pršljenu. Zato je tražio stacionar i da se uradi u totalnoj anesteziji.

 

Odluka današnjeg "konzilijuma"* je da se započne hemoterapija u dva ciklusa. 

 

Pošaljemo papire nazad na onkologiju, ovi nas pozovu da ga hitno dovedemo kod njih. Urade pregled, konstatuju da će ga hemoterapija ubiti, zakažu konzilijum kod njih za utorak da bi započeli terapiju zračenjem.

 

Eto, to vam je stanje u zdravstvu. A ti, Tale laiče, sada razmišljaj kom konzilijumu verovati.

 

*Konzilijum na pulmologiji znači da pacijenta "pregleda" jedna doktorka za čiji odnos prema pacijentima i pratnji nemam baš nijednu pristojnu reč. Nakon takvog pregleda pacijent i pratnja sede u čekaonici do 12h (za konzilijum se inače dolazi između 7:30 i 9:30) da bi se odnekud pojavila neka od sestara sa izveštajima i odlukom konzilijuma sa potpisima tri doktora i tako na hodniku u čekaonici svakom pacijentu, pred svima, saopštavala odluku konzilijuma, njegovo stanje i dalja uputstva.

 

ja sam trenutno u slicnoj situaciji.

verovao bih onkolozima, na tvom mestu.

drzte se, ne znam sta drugo da ti kazem.

 

  • +1 1
Link to comment

Uopšte se ne čudim saopštavanju teških vesti po hodnicima.

Događaj od novembra 2020,g. Mama , konačno dobija termin za kolonoskopiju,  5 puta odlagano zbog korone, sve se dešava u Kliničkom centru. Tako sedimo nas dve u onoj ogromnoj čekaonici na spratu ispred vrata od hodnika , gde su u dubini kabineti za sve te preglede. Oko nas stotine ljudi. Sedi dve stolice dalje od mame jedan mlađi muškarac , svi imamo maske, pa ne mogu baš da procenim, ali tako on sedi i nešto čeka. Onda mu prilazi neki medicinski radnik, ja bih rekla doktor, u ruci nosi papire, i tu mu pred svima nama okolo, saopštava da se "proširilo, da oni više ništa ne mogu da urade i da mu je profesor poručio da se obrati nadležnom domu zdravlja", momak sedi , pa kaže, da li mogu ja nešto da pitam prof, ovaj mu odgovara, ma to ti je to.

mama i ja smo ostale u šoku, momak je sedeo jošjdno 5 minuta i otišao.

Meni je tada došlo da plačem na glas.

  • Tužno 11
Link to comment

Tale, držite se i borite koliko je moguće.

Slično smo prošli sa ćaletom. Dijagnostikovan je 2015/16. Konzilijum odredi seriju od 6 ciklusa hemio (etopozin i karboplatina, jbt jos se sećam) i paralelno zračenja. Ćale imao tada 63god, u punoj snazi, dan pred dijagnozu cepao drva.

Krene hemio i ode do radiologa, kaže ova ne sada, kada se završe hemio (što zna da se oduži). Mi napadnemo ćaleta da se nisu razumeli, pa sledeći put moj suprug krene sa njim, ali isto. Pri tom se ona nikada ne javlja na broj koji su nam dali, ne možeš je naći, a na 50km od nas. 

Posle svih hemio odemo do nje da bi ona napržila ćaleta što ga nema i šta je čekao do tada.

Bilo je tu nekih komplikacija i sa skenerom koji dugo nije radio, a dr rekao mom ocu da čeka da taj aparat proradi da kao na istom vide ima li promena. Zbog toga nisam uspela da ga ubedim da ode privatno...

Ma svačega je bilo.

Sve ovo se dešavalo u provinciji. Borio se preko 2 god. Na kraju smo došli do nekog dr sa onkologije u Bg i njegova je procena da je taj neki momenat bio preloman. On u početku nije bio za operaciju, ali pošto je dobro reagovao na prve hemio, da je dobio i zračenja, možda bi se povuklo na kratko, ali dovoljno za nož. 

Nikada nisam prežalila što smo ga tako glupo izgubili.

 

Edited by pop-up
Tek sada vidim koliko mi je negativna poruka. Treba verovati u izlečenje, ali se borite za sve. Ne
  • +1 4
  • Tužno 2
Link to comment
10 hours ago, Mel said:

 

Drzite se, imali smo situaciju sa kancerom pluca u muzevljevoj porodici, mozda na onkologiji mozete da dobijete malo vise informacija jer bar zvuci da se oni makar trude da urade kako misle da je najbolje?

Utisak jeste da se na onkologiji malo više trude jer su empatičniji što nije nikakav stvarni + za odluku kome verovati u situaciji kada su predložene dve različite terapije nakon uvida u isti set nalaza i mišljenja.

Na. pulmologiji smo završili samo zato što tu bronhoskopiju nije bilo moguće uraditi na onkologiji.

Porodično je već doneta odluka da se veruje onkolozima (grudnom hirurgu i konzilijumu), i sa tim ćemo živeti. Prevagnulo je to što će se ovde baviti i promenom koji postoji i na vratnom pršljenu.

 

@pop-up Ovde operacija nije ni opcija, zračenje bi trebalo da bude samo pokušaj.

Na prvom pregledu nam je taj isti dr sa onkologije otvoreno rekao da nije siguran da li će uopšte moći da započne lečenje zbog pratećih bolesti. 

Sada je on obustavio hemoterapiju kao opasnu po njega.

  • Tužno 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...