Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Pored opravdanog hejta, mislim da ovde promasujete. Nisu oni masine. Ko zna koliko njih dolazi i laze i maze samo da bi sto pre zavrsili ili su jednostavno panicari. Da li je realno da pregledaju 6 sati bez pauze ? Na sta ce liciti pregledi ljudi koji su u pri kraju radnog vremena....

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Pored opravdanog hejta, mislim da ovde promasujete. Nisu oni masine. Ko zna koliko njih dolazi i laze i maze samo da bi sto pre zavrsili ili su jednostavno panicari. Da li je realno da pregledaju 6 sati bez pauze ? Na sta ce liciti pregledi ljudi koji su u pri kraju radnog vremena....

Pa slušaj, čovek koji kaže :

Dete ima 40 temperaturu i samo što ne kolabira ne zaslužuje takav odgovor.

Ona to može na dodir da proveri.

A ako laže čovek, neka ga onda nagrdi...

Na žalost, takav im je posao, njihove "greške" koštaju. Svako sa osnovnom količinom inteligencije, shvata kakvim se poslom bavi...

Link to comment

A tek što nam medicinske sestre ne trebaju, što reče jedan forumaš koji ovde nešto više ne piše, eto kad ljudi kod nas ne znaju nešto konkretno, neki zanat, npr programiranje, pa bi imali i platu.

 

E sad ti nepotrebni što nemaju struke i zanata odlaze, pa kad nešto zaboli prst u uvo pa pevaj "da su šta znali i vredeli, i plata bi im bila bolja od 30 hiljada, lalala".

Taj forumas je i tvrdio da je najbolji nacin da se izboris za sebe glasanje nogama i odlazak tamo gde ljudi znaju da te cene, a ne cekanje da ti ovde neko nesto "prizna" i "drzava duradi nesto". Zdravstveni radnici koji nesto znaju pokazuju da su inteligentni i to i cine. 

Edited by Zupermen
Link to comment

dom zdravlja, novo naselje, orl

 

pauza

 

"ali dete ima 40, pada u nesvest"

 

"pa šta ću vam ja tu, vidite da je pauza"

 

mljac, žvak

Svaki dan ima jedan dežurni lekar na rasporedu da prima hitne bez obzira na pauzu, morali su odmah naravno da prime

 

Edit : sad vidim da piše orl, ne znam za njih, na opštoj praksi i pedijatriji mora

Radno vreme 6 sati, i mora tu i pauza da se uglavi. Jebem ti...

7 sati ali ajde.. I to je primarna zdravstvena zaštita, nije urgentni, ima se pravo najnormalnije na pauzu

. Edit 2 : sam si sebi odgovorio u sledećem postu, naravno da lekari na dežurstvu (zato se i tako zove) nemaju pauzu

Edited by zoki
Link to comment
  • 3 weeks later...

 

 

NIŠKI LEKARI ISKAKALI KROZ PROZOR DA PORODE MILENU: Beba se rodila na MINUS 6 ispred porodilišta!

Iako je Popovac udaljen od Niša manje od 10 kilometara, beba je bila "nestrpljiva". A da se dešava nešto neubičajeno, primetili su i pacijenti Ginekološko-akušerske klinike. Lekari, medicinske sestre i osoblje izleteli su oko 7.45 iz svojih kancelarija i ordinacija. Sestra je uzviknula: "Brzo pripremajte nosila, opremu za porođaj, uzimajte ćebe, žena se porađa u automobilu. Uskoro stižu", pišu Večernje novosti.

Svi su potrčali ka glavnim vratima porodilišta, ali, nažalost, na glavnom ulazu u porodilište već 20 dana vrata ne rade, a automobil je bio parkiran baš ispred tih vrata. Neki su krenuli okolnim, znatno dužim putem, ali se ponovo oglasila iskusna sestra Milena:

- Nemamo vremena da idemo svi okolo! Otvarajte prozor... idemo kroz prozor.

I zaista, muškarci, bolničari su "izleteli" kroz prozor da ukažu prvu pomoć, odnesu ćebe jer su bebu iznosili na mraz i hladnoću. Bebu i majku su zatim prebacili kroz službeni ulaz.

Direktor GAK u Nišu, dr Bojan Lukić, kaže  da je u toku postupak zamene vrata, ali da je procedura spora i duga. Tender je raspisan početkom ove godine, ali vrata još nisu zamenjena.

 

 

koja magnetna rezonanca , vrata ne rade godinu dana!!! mada, nije istina da ne umirem od smeha dok citam :D

Edited by darling
Link to comment

o jbt

 

nego da pitam ovde, ne znam gde bi drugo

 

podneo sam online zahtev za novu zdravstvenu, iz nekog razloga prilikom uplate "sistem" nije hteo da prihvati poziv na broj koji su mi ponudili online (moj jmbg uz neki dodatak)

posto nije moglo tako, ja sam upisao poziv na broj koji je otac upisivao za sebe i majku, podnoseci zahtev direktno na salteru

 

proslo je 10ak dana, na eupravi se i dalje vodi da uplata nije prosla

 

kapiram da sam zajebao stvar i da cu ponovo morati uplatiti, ali eto ako moze neko da mi potvrdi

Link to comment

koja magnetna rezonanca , vrata ne rade godinu dana!!! mada, nije istina da ne umirem od smeha dok citam :D

 

O, da. Tako je to kod nas.

 

U KC Kragujevac je recimo, već godinama od kada  je demokratski klan Obradović umuvao svog stranačkog finansijera, požarni put zatvoren kafanom usred zdravstvene ustanove.

A zbog iste, pacijenti koji čekaju na red da se upišu za prijem stoje u mrklom mraku u hodničiću od par metara širine bez vazduha.

Link to comment

o jbt

 

nego da pitam ovde, ne znam gde bi drugo

 

podneo sam online zahtev za novu zdravstvenu, iz nekog razloga prilikom uplate "sistem" nije hteo da prihvati poziv na broj koji su mi ponudili online (moj jmbg uz neki dodatak)

posto nije moglo tako, ja sam upisao poziv na broj koji je otac upisivao za sebe i majku, podnoseci zahtev direktno na salteru

 

proslo je 10ak dana, na eupravi se i dalje vodi da uplata nije prosla

 

kapiram da sam zajebao stvar i da cu ponovo morati uplatiti, ali eto ako moze neko da mi potvrdi

Pa verovatno, pošto te poziv na broj "uparuje" sa zahtevom..
Link to comment

O, da. Tako je to kod nas.

 

U KC Kragujevac je recimo, već godinama od kada  je demokratski klan Obradović umuvao svog stranačkog finansijera, požarni put zatvoren kafanom usred zdravstvene ustanove.

A zbog iste, pacijenti koji čekaju na red da se upišu za prijem stoje u mrklom mraku u hodničiću od par metara širine bez vazduha.

 

U pravu si, al, istine radi, nije bas da je mrkli mrak, i da je hodnicic od par metara sirine,.....

 

nemoj preterivati, dovoljno je usrano i onako kako jeste

Link to comment

o jbt

 

nego da pitam ovde, ne znam gde bi drugo

 

podneo sam online zahtev za novu zdravstvenu, iz nekog razloga prilikom uplate "sistem" nije hteo da prihvati poziv na broj koji su mi ponudili online (moj jmbg uz neki dodatak)

posto nije moglo tako, ja sam upisao poziv na broj koji je otac upisivao za sebe i majku, podnoseci zahtev direktno na salteru

 

proslo je 10ak dana, na eupravi se i dalje vodi da uplata nije prosla

 

kapiram da sam zajebao stvar i da cu ponovo morati uplatiti, ali eto ako moze neko da mi potvrdi

Najverovatnije da, meni je vec narednog dana po uplati (Intesa ebanking) na eupravi bila proknjizena uplata.

Link to comment

hvala i ja cu ovaj put online preko inteze uplatiti

 

da li se secas mozda da li ti je u pozivu za broj posle jmbg-a stajalo i neko slovo

kod mene je tako i to slovo je ovu sluzbenicu zbunilo, kaze da tu nikad ne idu slova, vec iskljucivo brojevi i da je to razlog zasto uplata nije mogla proci sa tim pozivom na broj

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...