Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Svako pola godine odeš u filijalu Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje i poneseš potvrdu iz PU da si izmirio sve obaveze. To što ti PU nije donijela rješenje nije njhov problem. Ja sam odokativno uplaćivao nekih 18 mjeseci prije nego što sam dobio rješenje i za to vrijeme sam bez problema dobijao potvrde da sam izmirio porez (meni sve to nema logike, ali tako je bilo). Podatke o uplati može svaki knjigovođa da ti da, u mom slučaju se nešto mijenjalo oko poziva na broj (ranije je sadržao moj JMBG, a od prije par mjeseci sadrži matični broj ili PIB firme, ne sjećam se tačno).

Link to comment

Ako Poreska nije izdala rjesenje znaci da od tebe nista ni ne potrazuje. Po mojoj logici, moraju ti izdati potvrdu da nemas dugovanja za zdravstveno osiguranje pa sve i da nisi platio ni dinar, a onda sa tom potvrdom ovjeris knjizicu u svojoj filijali.

Link to comment

Nemam pojma, sasvim je moguće i da je tako - meni su svi savjetovali da uplaćujem i prije nego što dobijem rječenje. Imam poznanika koji je odlučio da ne uplaćuje i on je bio bez zdravstvene knjižice bar godinu-dvije.

Link to comment

Drugarica mi kaže da svi prelaze u privatne klinike, planira i ona uskoro, dosta je ozlojeđena na pacijente za koje kaže da ih ne poštuju (ja tu imam malo drugačiju ideju, ali ko mene pita). Po sistemu sad ćemo lečiti samo one koji imaju da plate ko u Americi, pa da vidiš kako će da nas poštuju. Mislim da je to više neka priča koja ide naokolo po klinikama nego da je ona to sama smislila, otprilike raspoloženje je takvo da će svi koji nešto znaju za 2-3 godine raditi po privatnim klinikama.

Takođe, drugarica bi mogla da se zapita šta pacijenti misle koliko "medicinski radnici" imaju poštovanja za njih.

Tvrdim da skandalozan odnos prema pacijentima koga ima i previše, ne nailazi na "adekvatan odnos" kod pacijenata. Na štetu pacijenata.

Link to comment

Takođe, drugarica bi mogla da se zapita šta pacijenti misle koliko "medicinski radnici" imaju poštovanja za njih.

Tvrdim da skandalozan odnos prema pacijentima koga ima i previše, ne nailazi na "adekvatan odnos" kod pacijenata. Na štetu pacijenata.

 

Šta god da sam rekla odbijalo se od nje. To je kao religija neka, ne podleže argumentima.

Link to comment

Šta god da sam rekla odbijalo se od nje. To je kao religija neka, ne podleže argumentima.

Ma ok samo sam juče slušao priču moje kume koja je dugogodišnji davalac krvi.

I otišla na neku magneto terapiju. I sad imaš ono 2x5 dana i treba da platiš participaciju 50 din po danu e sad ova je toga oslobođena. I ona kaže ovoj na terapiji ona kaže:nema to ovde u kompjuteru , morate da platite.

Moja kuma ode na šalter gde se plaća, sestra joj kaže: Evo vidi se ovde da ne plaćate.

Ona se opet vrati kod ove i kaže:

Proverila sam gore piše u kompu, uostalom evo vam davalačka knjižica , pa ne bi to falsifikovala?!?

A ova će njoj:

"Šta mi mašete time ko da je to nešto? Uostalom meni to ništa ne znači!"

A ova moja kuma će njoj

"Pa možda vama to ne znači ali nekome u operacionoj sali možda znači..."

I ova guska je istera napolje....

Link to comment

Na tim šalterskim mestima u zdravstvu često rade zdravstveni radnici koji zbog  određene dijagnoze ne mogu više da rade kao zdravstveni radnici.

Nekad je to hepatitis npr., a često je nešto drugo.

Link to comment

Na tim šalterskim mestima u zdravstvu često rade zdravstveni radnici koji zbog određene dijagnoze ne mogu više da rade kao zdravstveni radnici.

Nekad je to hepatitis npr., a često je nešto drugo.

Ovo nisu šalteruše, nego oni na fizio terapijama...
Link to comment

je l uspeo neko ko se preko e-uprave prijavio za novu zdravstvenu knjizicu da je se docepa? 

 

Po nekoj mojoj paušalnoj računici to bi trebalo od marta da počne da stiže. Usko grlo je zavod za izradu novčanica koji je mesečno mogao da odštampa 350.000 kartica. A skoro cela Srbija je podnosila zahteve od septembra pa na dalje. Navodno od decembra su duplo podigli kapacitet pa računam da bi sada mogle da pristižu kartice za koje su se ljudi prijavljivali u oktobru/novembru.

 

 

@JMS: I moju ženu su pre mesec dana pokrali u busu. 95ica kod zelenjaka. Imala je i karticu u novčaniku. Uzeli smo joj potvrdu koja menja karticu.

Edited by salerokada
Link to comment

Ja sam podneo zahtev 13 oktobra (nekoliko dana pre pocetka podnosenja zahteva preko e-uprave), rekli su mi dva meseca, a ja otisao 9. februara (posto su roditelji koji su neki dan pre mene podneli uzeli tek iz drugog puta) i kartica je bila gotova. E sad da li je isto vremena potrebno da se odrade zahtevi preko e-uprave, ne znam.

Link to comment

Dvoumio sam se da li da stavljam ovde ili na doom. 

 

 

Long-lasting mental health isn’t normal
Most people have at least one bout of depression, anxiety or other disorder, study suggests
 
A small, poorly understood segment of the population stays mentally healthy from age 11 to 38, a new study of New Zealanders finds. Everyone else encounters either temporary or long-lasting mental disorders.
 
Only 171 of 988 participants, or 17 percent, experienced no anxiety disorders, depression or other mental ailments from late childhood to middle age, researchers report in the February Journal of Abnormal Psychology.
 
Link to comment

Ja sam podneo zahtev 13 oktobra (nekoliko dana pre pocetka podnosenja zahteva preko e-uprave), rekli su mi dva meseca, a ja otisao 9. februara (posto su roditelji koji su neki dan pre mene podneli uzeli tek iz drugog puta) i kartica je bila gotova. E sad da li je isto vremena potrebno da se odrade zahtevi preko e-uprave, ne znam.

Zahtevi sa e-uprave se ručno unose u RFZOu. Možeš da zamisliš koliko to brzo ide.
Link to comment

Takođe, drugarica bi mogla da se zapita šta pacijenti misle koliko "medicinski radnici" imaju poštovanja za njih.

Tvrdim da skandalozan odnos prema pacijentima koga ima i previše, ne nailazi na "adekvatan odnos" kod pacijenata. Na štetu pacijenata.

Ček da počnemo juriti pacijente satarama i pucati na njih

Link to comment

Ne kapiram. Idu da rade privatno, kao i gomila inženjera, pravnika, arhitekata...

 

Njihovo pravo.

 

Pri tome u društvu vlada skoro konsenzus da su lekari ološ. Kada pretuku lekara stav je otprilike, sigurno je zaslužio. Trpaju ih kao budžetske parazite, smanjuju im se plate. Koriste se kao pokaznavežba za borbu protiv korupcije. Još im dovode potpune imbecile da im budu direktori i maltretiraju ih.

 

Jasno mi je da će da idu kod privatnika da zarade pare. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...