Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Kaže vest u Grčkoj više od pola bolničkog osoblja zapatilo MRSA, siguran sam da nismo ni mi daleko...

Ukupnog ? Svih u Grckoj?

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Ovde i jeste ovo i ovo ovde mi pomalo već ide na živce:

 

Prošli put mi je dete završilo u bolnici. Nadam se da nije zbog prakse "neki virusčić, puno tečnosti, brufen za preko 38,5 i jagorčevina za kašalj".

 

Često čujem da se neke kasnije bolesti javljaju zbog "nelečenih prehlada" iz ranijeg perioda pa bih bio rad da znam šta su "lečene prehlade" i da li virusne infekcije spadaju u taj domen.

 

Ma te priče o "ranijim prehladama" su najobičnija bulja. To je zaostalo iz nekih starih vremena a odnosi na vrste bronhitisa i pneumonija odnosno na posledice istih.

Naravno da postoji odredjan procenat šanse da se infekcija iskomplikuje i onda pacijent mora da se hospitalizuje. Jbga, to je tako.

 

Štos je u tome što kod nas i dalje postoji praksa u narodu poznata kao "5 penicilina" i koja se odnosi na besmisleno kljukanje antibioticima, "za svaki slučaj", "da ne sidje infekcija" ili " da se ne nakalemi bakterija" /što čak i ima smisla ako se dokaže bakterijsko poreklo infekcije/.

 

E da, ovo oko MRSAe - to je jedan od većih problema u celom svetu - postoje dve teroije zašto je to tako - prva je da smo preterali sa antibioticima, a  druga je da je to neka realna evolucija bakterija. Jbmliga šta je tačno - verovatno po malo od oba. Ja nisam siguran da je 50% svog medicinskog osoblja obolelo, nego da su klicionoše, što je mnogo realnije.

Edited by steins
Link to comment

Ma te priče o "ranijim prehladama" su najobičnija bulja. To je zaostalo iz nekih starih vremena a odnosi na vrste bronhitisa i pneumonija odnosno na posledice istih.

Naravno da postoji odredjan procenat šanse da se infekcija iskomplikuje i onda pacijent mora da se hospitalizuje. Jbga, to je tako.

 

Štos je u tome što kod nas i dalje postoji praksa u narodu poznata kao "5 penicilina" i koja se odnosi na besmisleno kljukanje antibioticima, "za svaki slučaj", "da ne sidje infekcija" ili " da se ne nakalemi bakterija" /što čak i ima smisla ako se dokaže bakterijsko poreklo infekcije/.

 

E da, ovo oko MRSAe - to je jedan od većih problema u celom svetu - postoje dve teroije zašto je to tako - prva je da smo preterali sa antibioticima, a  druga je da je to neka realna evolucija bakterija. Jbmliga šta je tačno - verovatno po malo od oba. Ja nisam siguran da je 50% svog medicinskog osoblja obolelo, nego da su klicionoše, što je mnogo realnije.

 

Uobičajen dečije virusne infekcije sem toga mogu da budu nelečene samo ako mama i tata detetu ne skidaju temperaturu itd. Nema neki drug lek za to, koliko je meni poznato.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Породиљама у Србији су на кућну адресу почела да стижу писма са рекламама за адаптирано млеко.

Нико се није пријавио ни за шта слично, и за неке је то непријатно одавање приватних података.

Фирма која се рекламира тврди да су ”купили базу података”, засад изгледа да су подаци процурели из самог породилишта.

 

Неке рекламе су стигле на адресу мајки са више деце, које су покренуле иницијативу, засад има ова прича у новинама:

 

http://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/146503/Prodati-licni-podaci-porodilja-zbog-reklamiranja-adaptiranog-mleka.html

Link to comment

Фирма која се рекламира тврди да су ”купили базу података”, засад изгледа да су подаци процурели из самог породилишта

A ljudi po Srbiji posle lagano daju podatke za donorske kartice lol

Edited by desboj
Link to comment

Породиљама у Србији су на кућну адресу почела да стижу писма са рекламама за адаптирано млеко.

Нико се није пријавио ни за шта слично, и за неке је то непријатно одавање приватних података.

Фирма која се рекламира тврди да су ”купили базу података”, засад изгледа да су подаци процурели из самог породилишта.

 

Неке рекламе су стигле на адресу мајки са више деце, које су покренуле иницијативу, засад има ова прича у новинама:

 

http://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/146503/Prodati-licni-podaci-porodilja-zbog-reklamiranja-adaptiranog-mleka.html

to je oduvek tako. ako ne da porodilishte, dace patronaza iz doma zdravlja. ja sam se pre 15 godina zalila na to, neshto se trtila pisala pisma, ne zna se ko je bio neprijatniji, dali davaoci da li korisnici podataka da li drzava.

 

A ljudi po Srbiji posle lagano daju podatke za donorske kartice lol

imash u vidu neki apokaliptichni filmski scenario? ^_^

 

 

edip. e, da. i riba koja je u porodilishtu obavljale neke kao pred-poslove za matichara, poturala je neke komercijalne papire, tvrdeci da mora i to. mislim da sam se s njom i svadjala, na licu mesta. pretnja je bila da necu dobiti neshto shto ce dobiti sve majke i da kakva sam ja to zena. mora da je bila placena po glavi :isuse:

Edited by gospa buba
Link to comment

to je oduvek tako. ako ne da porodilishte, dace patronaza iz doma zdravlja. ja sam se pre 15 godina zalila na to, neshto se trtila pisala pisma, ne zna se ko je bio neprijatniji, dali davaoci da li korisnici podataka da li drzava.

 

У претходних 5-6 година није.

У сваком случају нису нигде у породилишту давали своју кућну адресу.

Link to comment

Kaže vest u Grčkoj više od pola bolničkog osoblja zapatilo MRSA, siguran sam da nismo ni mi daleko...

šta je MRSA 

 

a ovo oko odavanja podataka, pa to je borba protiv vetrenjača

 

mene već zove i kuso i repato

nekad samo spustim slušalicu, a nekada, kada sam natemptirana, baš mi dobro dođe da se istresem pa onda počnem iživljavanje tipa ''od kuda vam moj privatni broj '' '' znate li koliko je sati i da neko mora da radi da bi živeo'', ''znate li da je to što radite kažnjivo'' itd, slična sranja

elem, lepo se istresem, ali svaki put mi posle bude žao, jer znam da ti ljudi što zovu, mukom zarađuju za život 

 

a kada dolaze štampana izdanja, pa to tek nije problem

ono jeste, jer još uglavnom ne recikliramo

Link to comment

imas u vidu neki apokalipticni filmski scenario? ^_^

 

Da. Kontraverznom biznismenu/tajkunu/ politicaru/necijem bratu/ bogatom strancu pocne jetra/bubreg/roznjaca/plucno krilo da manjka, a neko ima dojavu iz donorske baze podataka da moja najbolje odgovara, i slucajno me pregazi auto u sobi na prvom spratu kuce, u medjuvremenu gubljenja u moru propisa, dozvola, obavestavanja i piskaranja moj dragi organ usiven u doticnog, dok moji nisu ni saznali da sam pregazen. Na primer.

 

šta je MRSA 

 

https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9C%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BD_%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BD%D0%B8_%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BA%D1%83%D1%81_%D0%B0%D1%83%D1%80%D0%B5%D1%83%D1%81

Edited by desboj
Link to comment

lepo se istresem, ali svaki put mi posle bude žao, jer znam da ti ljudi što zovu, mukom zarađuju za život 

 

jel ti zao i novinara koji rade za Vucicevica i Rodica?

Link to comment

jel ti zao i novinara koji rade za Vucicevica i Rodica?

ma bre, to su mučenici, za koga god da rade

mene svakako ne zove neka čivija

 

nego, povodom ovog mrsa

slično je i sa clostridiom

ima neki bolnički soj koji je lepo uzgojen u recimo sv, save

meni su majku posle moždanog i 20-tak dana u toj bolnici, isporučili lepo sa duplom pelenom

ne slučajno, naravno

lečlila sam je sa vankomicinom koji je klinički antibiotik i koga sam nabavljala više ni sama ne znam kako, ali sam je izlečila, dok su u to isto vreme ljudi po bolnicama u srbiji umirali od iste infekcije

 

na kraju nam ne ginu te užasne bakterijske infekcije

pa ko nema imunitet da se sam odbrani, ćao zdravo

Edited by dùda
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...