Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Ja sam išla i kod Zaštitnika, ali shvatam da kad nema baze podataka, a ni te sveske u koju upisuju, ne može ništa da se uradi a da iole liči na neku proceduru, nego može samo da se improvizuje sa nepoznatim ishodom. Baj d vej...Zaštitnik mi je rekao da banem kod doktora u ordinaciju i da mu sve ispričam i tražim da mi zakaže. Ne znam kako ću to izvesti preko teminatora u uniformi medicinske sestre...

Pošto je celu zbrku napravilo Ministarstvo, pisala sam i njima i pitala šta da radim, a neka ženica mi je (verovatno greškom, neznajući da sam bezimena:-) ) dala i broj mobilnog nekog savetnika ministra, pa ću da ga smaram na 2, 3 dana dok me ne blokira :-))))

 

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Link to comment

 Baj d vej...Zaštitnik mi je rekao da banem kod doktora u ordinaciju i da mu sve ispričam i tražim da mi zakaže. Ne znam kako ću to izvesti preko teminatora u uniformi medicinske sestre...

genijalan plan.

reci mu da nisi uspela, pa neke on proba da bane u ordinaciju i zakaže ti pregled.

 

jasno mi je da zaštitnik nema na osnovu čega da deluje i to mi je tužno i poražavajuće. neka ih bar požuri da usklade zakazivanje i naprave sistem da radi.

 

uskoro ćemo osnivati gerilske pacijentske jedinice.

 

držim fige, edit. budi jača od svih terminatora.

Link to comment

genijalan plan.

reci mu da nisi uspela, pa neke on proba da bane u ordinaciju i zakaže ti pregled.

 

jasno mi je da zaštitnik nema na osnovu čega da deluje i to mi je tužno i poražavajuće. neka ih bar požuri da usklade zakazivanje i naprave sistem da radi.

 

uskoro ćemo osnivati gerilske pacijentske jedinice.

 

držim fige, edit. budi jača od svih terminatora.

Meni je zaštitnik jednom pomogao, kada sestra nije htela da primi knjižicu jer kao nije overena...A ja je overio 5 dana pre toga . On nazvao PIO oni mu rekli da je OK , onda nazvao terminatora na šalteru i tako...

A za gerilu ste zakasnili... Već postoji...

Ja naleteo na penzosa koji oko 12 skuplja knjižice za popodnevnu smenu...

Link to comment

Svratio da rantujem al vidim da svuda isti klinac.

U DZ Liman rade dva ginekologa (na sajtu pise 4) i nema sanse da se zakaze termin. U celom NSu ih navodno ima 18.

Promena "izabranog" lekara ne znam da li je moguca al definitivno ga ne mozes ti izabrati. A govna naravno svi rade privatno :rant:

Link to comment

Kažem ja, oduzimati pasoše na vreme...

 

bolje bi bilo da se pribeglo preventivi i da je Boris Tadić ostao predsednik Zauvek

 

ovako je nastupio opšti pomor i bežanija pa možemo na preglede kod stručnjaka bergase19 i djordja geprata :fantom:

Link to comment

ako nekom treba - niko sa efom dakle sa mentalnim poremećajima ne mora zakazivati kod izabranog lekara

(pored ne znam trudnica i još nekih kategorija)

samo se pojavite

piše negde na oglasnoj tabli negde ne piše ali da znate

 

što se tiče zakazivanja kod dr...

da li još uvek važi ona fora da ako dr ne može da vas primi u roku od mesec dana vi tražite potvrdu o tome i onda s tim refundirate kod rfzo odlazak privatniku?

Link to comment

^Onaj žvalo kaže da mu je život švica, te ne sumnjam da je dobro.

Elem, to me seti na priču dela familije koji sreću potražio i našao u Norveškoj.

Razbolio se klinac, ono temp. grlo, nos i naravno pravo kod hećima.

Ovaj kaže sve OK, čajevi, boravak napolju i sl.

A đe injekcije, sirup, antibiotici... Kaže snajka lekar je gledao kao ludu...

Edited by wall
Link to comment

 

što se tiče zakazivanja kod dr...

da li još uvek važi ona fora da ako dr ne može da vas primi u roku od mesec dana vi tražite potvrdu o tome i onda s tim refundirate kod rfzo odlazak privatniku?

 

U teoriji da, u praksi ne.

 

 

 

Isto.

 

Klinac pregrmeo, supruga još malo a mene trese Kojotuša, dan drugi.

 

Dečiji dr mi rekao čajevi i šlus.

 

I tako..

 

naravno, samo što ovde uglavnom za takvu terapjiu popiješ katran i perje. A daleko bilo komplikacija i povlačenja po žutoj štampi.

Link to comment

Ovde i jeste ovo i ovo ovde mi pomalo već ide na živce:

 

Prošli put mi je dete završilo u bolnici. Nadam se da nije zbog prakse "neki virusčić, puno tečnosti, brufen za preko 38,5 i jagorčevina za kašalj".

 

Često čujem da se neke kasnije bolesti javljaju zbog "nelečenih prehlada" iz ranijeg perioda pa bih bio rad da znam šta su "lečene prehlade" i da li virusne infekcije spadaju u taj domen.

Edited by Tale
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...