Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Pa to je njihovo pravo, ali da se onda navodi "...ne poštuju me pacijenti, tamo će da me poštuju jer plaćaju" je folirantski...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Moj utisak je da doktorima skoro svi jebu majke po difoltu. U sebi ili glasno, ponekad čak i pesnicama. I to redovno svim doktorima, bez da li su zaslužili. Bio sam u sličnoj ulozi, znam osećaj. Neprijatan je jako. A i sad sam advokat, pa je opet slično, no sad sam svakako privatnik...

Link to comment

Ne kapiram. Idu da rade privatno, kao i gomila inženjera, pravnika, arhitekata...

 

Njihovo pravo.

 

Pri tome u društvu vlada skoro konsenzus da su lekari ološ. Kada pretuku lekara stav je otprilike, sigurno je zaslužio. Trpaju ih kao budžetske parazite, smanjuju im se plate. Koriste se kao pokaznavežba za borbu protiv korupcije. Još im dovode potpune imbecile da im budu direktori i maltretiraju ih.

 

Jasno mi je da će da idu kod privatnika da zarade pare.a

plus oni svi fantastichni propali tenderi za potroshne materijale da nemaju chime da rade. i onda da su nekao sami krivi.

 

prva ozbiljna profesija koja nije blokirala kompletan proces, lechenja, shkolovanja, bilo chega, dok se ne reshi bar elementarno, zacrtala je put mirenja sa sudbinom i da se samo cheka da propadne.

Edited by gospa buba
Link to comment

u pravu ste. a i kad ubiju nekog nesavesnim lecenjem, ko moze da dokaze da istog tog sutra ne bi udario tramvaj?

i to tramvaj koji vozi bas neki inzenjer il arhitekta.

Link to comment

Moj utisak je da doktorima skoro svi jebu majke po difoltu. U sebi ili glasno, ponekad čak i pesnicama. I to redovno svim doktorima, bez da li su zaslužili. Bio sam u sličnoj ulozi, znam osećaj. Neprijatan je jako. A i sad sam advokat, pa je opet slično, no sad sam svakako privatnik...

 

Ne jebu im svi mater, jer onda zaista ne bi mogli da rade, tako da ne treba preterivati. Ima naravno agresije i fizičkih napada, ali da je to tako svakodnevnica u radu ne bih rekla. Pomenuta drugarica npr nikad nije bila opsovana ili napadnuta od pacijenata (a radi skoro 10 godina i jako puno pacijenata imaju). Takođe, ako neka profesija izaziva poštovanje u Srbiji to je doktor, čisto da se ne lažemo.

 

Devojka naravno da treba da pređe u privatnu praksu prvom prilikom, jer trenutno radi 70-80 sati nedeljno za smešne novce. To je besmisleno, uništiće svoje zdravlje između ostalog. Ali te priče o tome kako će ih sad neko poštovati su mi onako bezveze u najmanju ruku.

Dalje, prelaz u privatnu praksu ide mimo tih lekara pešadinaca/operativaca, to je sa višeg nivoa, oni koji vode klinike i državu poizgrađivali su polako već dosta klinika, sad treba to podići na veći output i skrenuti pacijente masovno na tu stranu, to je sve.

 

A ovo sa poštovanjem su imo ipak samo racionalizacije, i to bezvezne.

Link to comment

Ne jebu im svi mater, jer onda zaista ne bi mogli da rade, tako da ne treba preterivati. Ima naravno agresije i fizičkih napada, ali da je to tako svakodnevnica u radu ne bih rekla. Pomenuta drugarica npr nikad nije bila opsovana ili napadnuta od pacijenata (a radi skoro 10 godina i jako puno pacijenata imaju). Takođe, ako neka profesija izaziva poštovanje u Srbiji to je doktor, čisto da se ne lažemo.

 

Devojka naravno da treba da pređe u privatnu praksu prvom prilikom, jer trenutno radi 70-80 sati nedeljno za smešne novce. To je besmisleno, uništiće svoje zdravlje između ostalog. Ali te priče o tome kako će ih sad neko poštovati su mi onako bezveze u najmanju ruku.

Dalje, prelaz u privatnu praksu ide mimo tih lekara pešadinaca/operativaca, to je sa višeg nivoa, oni koji vode klinike i državu poizgrađivali su polako već dosta klinika, sad treba to podići na veći output i skrenuti pacijente masovno na tu stranu, to je sve.

 

A ovo sa poštovanjem su imo ipak samo racionalizacije, i to bezvezne.

Uglavnom je tako...

Kažem, sve u svemu ima mnogo više kukanja ljudi ono kod kuće i u kafani. Ali tako je ako ne i gore za advokate, milicionere itd...

Link to comment

juče na prvoj bila majka one devojke koja je pre 10 godina operisala čukljeve u decedri i umrla četvrti dan

 

ne podnosim onu vojtehovski, ali me interesovala ta priča

 

majka deluje neverovatno razumno, pričala je sve do sitnice

bilo je jako mučno ali i korisno čuti to njeno užasno iskustvo

 

nju je to neko poverenje i uvažavanje lekara koštalo verovatno života kćerke

a da je odmah uzela dete i prebacila ga u neku bolnicu, devojka bi možda i preživela

 

toliko o tome da pacijenti jebu doktorima kevu na svakom koraku

 

ed.

i da, kada ideš privatno kod lekara, plaćaš masno, ali i tu je normalno da čekaš, nikada nisam videla da se bilo ko buni

 

ja sam jebeni inženjer-arhitekta i totalni sluga investitora

sa mnom se cenjkaju, ubeđuju, uradim sve projekte pa čekam novac, ako ga ikada dobijem, 

zovu me dok traje gradnja jer menjaju kako im se ćefne i smatraju da mi je dužnost da sve to ispratim besplatno, pa 

čak i u ekspoloatciji jebu kevu meni iako su mimo preporuke ugradili recimo nešto što je bilo jefitnije itd

 

ljudi se posvađaju sa lekarom tek kada im je maltene život ugrožen

Edited by dùda
Link to comment

Kako smo došli do toga da su državne bolnice, domovi zdravlja i ostale zdravstvene institucije kojima je jedina svrha da pomažu ljudima, spasavaju živote i olakšavaju često užasne tegobe - postale mesta od kojih se svi ježimo? Beogradska novinarka Suzana Zlatanović, poznatija kao Luna Lu, verovatno se i sama to zapitala kad je prisustvovala pretužnoj sceni u jednom prestoničkom domu zdravlja.

"Dom zdravlja,

Beograd, Srbija.

ENT, čekaonica.

Medicinska sestra, stroga i odlučna, ulazi Od nekih 20 stolica samo 2 su zauzete. Jednu zauzimam ja koja se borim sa alergijama, a na drugom kraju čekaonice sedi čovek, očigledno pokošen nekim stanjem, izgleda jako loše.

Ona se zaustavlja ispred njega i każe mu: Gospodine, ne możete tu da sedite!

On pokušava da stane na noge i kaźe: Imao sam jutros możdani udar.

Ona każe: Svejedno.

Kraj scene.

Zatamnjenje.

Mrak"

http://noizz.rs/noizz-news/luna-lu-u-domu-zdravlja-zatekla-scenu-od-koje-nam-se-place/25q0k8v

Link to comment

juče na prvoj bila majka one devojke koja je pre 10 godina operisala čukljeve u decedri i umrla četvrti dan

 

ne podnosim onu vojtehovski, ali me interesovala ta priča

 

majka deluje neverovatno razumno, pričala je sve do sitnice

bilo je jako mučno ali i korisno čuti to njeno užasno iskustvo

 

nju je to neko poverenje i uvažavanje lekara koštalo verovatno života kćerke

a da je odmah uzela dete i prebacila ga u neku bolnicu, devojka bi možda i preživela

 

toliko o tome da pacijenti jebu doktorima kevu na svakom koraku

 

ed.

i da, kada ideš privatno kod lekara, plaćaš masno, ali i tu je normalno da čekaš, nikada nisam videla da se bilo ko buni

 

ja sam jebeni inženjer-arhitekta i totalni sluga investitora

sa mnom se cenjkaju, ubeđuju, uradim sve projekte pa čekam novac, ako ga ikada dobijem,

zovu me dok traje gradnja jer menjaju kako im se ćefne i smatraju da mi je dužnost da sve to ispratim besplatno, pa

čak i u ekspoloatciji jebu kevu meni iako su mimo preporuke ugradili recimo nešto što je bilo jefitnije itd

 

ljudi se posvađaju sa lekarom tek kada im je maltene život ugrožen

Znam gospođu, bila je blagajnik/računovođa u firmi u kojoj sam radio i kad god je vidim srce mi se cepa. Ona je stvarno neverovatno pristojna osoba.

Sećam se prvih godina posle tog događaja, ona je bila kao duh. Kao da je neko isisao sav život iz nje.

Niko, ama baš niko ne zaslužuje to što se njoj desilo, ali ona stvarno može da kaže da taj pakao "nije zaslužila"!

A zaista se nadam da će ljudi koji su se ogrešili imati priliku da debelo zažale...

Link to comment

Znam gospođu, bila je blagajnik/računovođa u firmi u kojoj sam radio i kad god je vidim srce mi se cepa. Ona je stvarno neverovatno pristojna osoba.

Sećam se prvih godina posle tog događaja, ona je bila kao duh. Kao da je neko isisao sav život iz nje.

Niko, ama baš niko ne zaslužuje to što se njoj desilo, ali ona stvarno može da kaže da taj pakao "nije zaslužila"!

A zaista se nadam da će ljudi koji su se ogrešili imati priliku da debelo zažale...

da, baš se vidi na ženi da je jako fina

i priča potpuno razumno, razložno, pristojno, pismeno

 

ne da ona, nego verovatno niko nije zaslužio da proživi takav užas

 

pogotovo što će se verovatno ceo život pitati zašto nije uradila ovo ovako ili onako

 

ja nisam neka cmizdravica, ali sinoć sam se potpuno rasplakala u jednom momentu

Link to comment

 

i da, kada ideš privatno kod lekara, plaćaš masno, ali i tu je normalno da čekaš, nikada nisam videla da se bilo ko buni

 

ja sam jebeni inženjer-arhitekta i totalni sluga investitora

sa mnom se cenjkaju, ubeđuju, uradim sve projekte pa čekam novac, ako ga ikada dobijem, 

zovu me dok traje gradnja jer menjaju kako im se ćefne i smatraju da mi je dužnost da sve to ispratim besplatno, pa 

čak i u ekspoloatciji jebu kevu meni iako su mimo preporuke ugradili recimo nešto što je bilo jefitnije itd

 

ljudi se posvađaju sa lekarom tek kada im je maltene život ugrožen

 

E, Dudo, Dudo, pa ti si zanatlija, a doktori su bogovi. Ko se svađa sa bogom?  ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...