Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

hrvati i oni koji se tako osjecate jeste li na ljetovanju, bilo na ulazu u hrvacku ili na konacnom odredistu, dobijali ikakve brosure o zastiti okoline, mora i sl?

Link to comment
hrvati i oni koji se tako osjecatejeste li na ljetovanju, bilo na ulazu u hrvacku ili na konacnom odredistu, dobijali ikakve brosure o zastiti okoline, mora i sl?
ja sam dobio samo brosure za kupis jedno pivo, dobijes jedno dzabe, ali citaj ovde.
Link to comment

Overena Korcula i iznad je ocekivanja, koja nisu ni bila sasvim niska. Sam grad prelep i nije bio prenapucen turistima kao sto su me upozoravali. Lumbarda isto, Stealing Beauty fazon. Plaze na ovom potezu djene djene, ali zato korculanski arhipelascic jebe majku. Na Badiji i Vrniku predivna voda, kao i sve ostalo. Domoroci neki cudni Dalmosi, nije onaj pevljivi splitski govor, nego nesto kudikamo unjkavije. Inace su OK, fini ljudi. Ono jeste, ima domoljubnog naboja, ali ne previse. Recimo, na jednoj brodici koja vozi na Badiju ima Gotovinina slika uz adekvatne parole.*20120812162735.jpg* U HN se privrzenost etniji na barkama do Zanjica iskazuje malo suptilnije. Provalim da u jednoj barki na svodu visi pet zastava. I onda nakon par desetina sekundi promisljanja skapiram da su to zastave pet clanica EU koje nisu priznale Kosovo evilsmile.gif

Link to comment
  • 2 weeks later...
kakve gotovine, kakve ustase, cetnici? o cemu pricate? sta cete na jugu?
jer dalmacija je lepsaa 'ustase-cetnici-heroji moji ' dozivljaja ima i na severu - na ulazu u basku na krku veliki bilbord s gotovinom i jos nekim haskim herojem, uz prikladne hvalospeve ™krk - kao sto sam o njemu i slusala - ostrvo bez mirisa, maksimalno izapartmanizovano i krcato, putevi odlicni a saobracaj vrlo frekventan (ne bih se usudila ici skuterom po njemu)obisli svaki deo ostrva, nista mi se posebno nije svidelo. ima zelenila, nema mirisa, nema tabli s 'prodajem maslinovo ulje' il 'prodajem domace vino' sto je uobicajeno za sva druga cro ostrva koja sam pohodilaprilagodjeno skroz porodicnom turizmu, guzve velike i na samom kraju leta jer se na krk iz zgb i ljubljane stize za 2 sata pa dolaze na produzeni na vikend il cak na jedan dan.ovog puta sam bas osetila razliku pada dinara u odnosu na kunu, setim se rovinja 2008 kad je dinar bio 79 i sada, kada je 120, a cene se cak malo uvecale. lignje na zaru 60 kn, 'ok, ta cena je ista godinama', donese mi 5 lignji bez priloga. kumpir i blitva se dodatno kupuje, 20kn.naplacuju se parkinzi na plaze koje su totalno neuredjene, i to papreno, npr plaza potovosce, u zabiti van naseljenog mesta, a blizu vrbnika (al ima asfaltiran put dotle,rekoh krk je po tome specifican, dostupnost kolima svuda), tip plaze kao vaja na korculi -beli kamen, pustara,ni kafane,ni tuseva, ulaz 30kn. plaza u bashki, toliko hvaljena je uzas- uzan pojas do mora, prostire se potkovicasto u duzinu, toliko krcata da doslovno nismo nasli mesta za peskire. punat, pinezic, riska (sv.marek), stenoviti pojas oko njivica su mi ok plazejos o cenama :Dpepsi kola 2l, koja je u srbiji 90-100din, tamo 13kn (oko 205 din)opet o 'suvenirima' - u staklenim bocama izgravirano krk, punjeno kruskovacom, kupinovom rakijom, medicom itd,sve proizvedeno u - daruvaru. na kraju kupila vino s hvara. ok, vrbnik ima vinograde al smo propustili misleci nacicemo krcka vina i rakije(tj likere ) i na ostalim delovima..na kraju, na izlazu iz cro nas sluzbenica pitala gde smo bili..i rekla da nismo bili prijavljeni, iko nam gazda uzeo pasose i kao prijavio nas posto smo platili i tu boravisnu taksu. uzeo covek sebi pare i blefirao da nas je prijavio :Dsve u svemu skroz mi ostao nedorecen utisak da sam na Moru. zavrsila sam sa severom, vis, mljet, lastovo cekaju da povrate utisak najlepse obale
Link to comment

+1 za invisible report. bio sam na krku pre par godine, utekao glavom bez obzira posle 4 dana. spavao u baskoj u predivnom i preskupom apartmanu koji je kostao otprilike duplo vise nego isto to u grckoj. kupao se sa bahatim madjarima, cesima i poljacima ciji je najgori auto bio subaru tribecca ali se zato na plazi stoji u plicaku i satima cevci jedan zuja, kada dodje vreme rucka i onda se udari po pomfritu, jal sa kecapom, jal sa majom - no zajedno niposto, jer je skupo. sve to na toj inkriminisanoj plazi u baskoj koja se ne jednom pominje kao top 5 hrvatske. za tako nesto ne morate da potezete sa makiske strane ade ciganliije, slovenska plaza u budvi je cist waikiki.otok ima realno dve dobre plaze, jedna se nalazi ispred stare baske, strmoglavo spustanje sa puta dole, druga ta pomenuta skupa pored vrbnika. koji je, zasto i to ne reci, jedino mesto vredno dolaska na krk, jedini problem je sto posle tri dana u njemu hoces da se roknes od nicega, sem ako nisi na zlahtina overload tripu.trebalo je da te za has posaljem u 'ajdukovu konobu ulikva na trgu u starom delu omisalja. dobro se jede, sisata MILF kelnerica sa sirokim hoces da ti popusim/polizem osmehom, odlican stek od tune, riblja juhica i lazanje (na srpskom: taljatele) sa plodovima mora.hrvatska je postala bolesno skupa u odnosu na to sto nudi. ostale su zabiti po kornatima, istra van sezone i pomenuta ostrva na celu sa visom koji je isto quirky - gotivan ali ni izbliza toliko koliko se hajpuje. fantasticna je brzina kojom sjebavaju svoje najvece prednosti u odnosu na konkurenciju.

Edited by gazza1
Link to comment

Uh, ovo sad je dvostruki izazov. Ukratko, pre izveštaja koji najavljujem za posle ponedeljka, da izjavim za televizor:Nikada ne bih letovao pod komercijalnim uslovima na Krku jer je smeštaj preskup (a to važi i za veeeeliki deo Hrvatske)Gužve ima u avgustu, u julu je sasvim prihvatljivo. Žlahtina je jedan od povoda za super odmor u Vrbniku, ali ne i jedini.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...