Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Spliska, Postira, Pučišća, Povlja, Škrip, Nerežišća i cijeli Broč, Mediteran kakav je nekad bio plus internet, olimpijada i onlajn klađenje. Ja ne znam šta bi čovjeku još moglo trebati kod svih tih orada, janjetine i plavca malog štono mrtva usta razvezuje. Da bude ko nekad sam malo doprinijeo i sam u subotu u Makarskoj kad sam skoro zakasnio na trajekt, pa se u kolonu uključio sprijeda na eminentno mjesto No1 parkiranjem u rikverc na pješački prijelaz. Prođe redarstvo u autu, prođoše 2 natovarena pauka, ali na kraju bilo dovoljno malo bezobzirnosti, malo bezobrazluka i gotovost na svađu na javnom mjestu. Ajde veli, prođi, ali ovo ti je zadnji put. Glavno, pogledi ne ubijaju. Malo te bude sramota, pa poslije skoro zaboraviš. Ali šta čovjek da radi u Makarskoj u subotu uvečer bez iđe ikog. U Postirama malomišćansku atmosferu narušavaju tek Beograđani i ostalo srblje što se po rivi drsko dovikuje sve po nekim provokativnim dinastičkim imenima, te Nemanja, te Stefane, Uroše, Dragutine, Milutine. Dobro nije bilo ovih ostalih, samo Nemanja&Uroš. Ali istorija nas uči da to tako počinje, očito se to osililo, pa udarilo u pomorsku expanziju metodom obiteljskog turizma.

Link to comment

jbga brate, sto ih nisi odmah bacao u more. ako ih ne oducis od toga dok su mali, proterace te uskoro otalen pa ces morati da se guzis sa svojima u nekoj ruznoj baskoj vodi, neumu i slicnom. a ta je generacija gadna, 90s dizelasi su bili benigni svet za to sto je njima u glavi. ako si jos u postirama, nadji dva tri lokalca ili neke vukovarske izbeglaje pa krenite redom, dok jos imate vremena i neke sanse, frlite ih u dubinu. ako to ne uradite odmah, uskoro ce bice kasno, mark my words. ako imas neku moralnu dubiozu, mozes da im kazes pre nego sto ih sutnes u srpsko usrano dupe da te je poslao gazza, zato sto mrskom neprijatelju ostavljaju pare (i to 2x vise) umesto svojoj pravoslavnoj braci sa pravog, jednog jedinog, egejsko/jonskog mora.

Link to comment

ma baš me briga za braću i sestre bilo koje vjere bili, Egej i Jon su zakonedit - i sardegna, al to je druga priča...

Edited by MancMellow
Link to comment
:isuse:pa ko ti daje giros i losu kafu ako ne braca i sestre?
pa ne to, nego ima argumenata da su i na jednoj i na drugoj obali neka braća i sestre, tako da je poenta bila - ne zanima me da ulazim u tu priču ko mi je "brat", more i ulazak u vodu u GR su mi duplo bolji.
Link to comment

koliko me secanje sluzi, hrvatska obala je za 10 liga iznad crnogorske. grcka kako gde, ne mogu da kazem da mi je duplo bolja (uz ogradu da sam u hrvatskoj bio poslednji put 1990)

Link to comment
koliko me secanje sluzi, hrvatska obala je za 10 liga iznad crnogorske. grcka kako gde, ne mogu da kazem da mi je duplo bolja (uz ogradu da sam u hrvatskoj bio poslednji put 1990)
saciga naebo :(
Link to comment
koliko me secanje sluzi, hrvatska obala je za 10 liga iznad crnogorske. grcka kako gde, ne mogu da kazem da mi je duplo bolja (uz ogradu da sam u hrvatskoj bio poslednji put 1990)
Hrv obala je lepa tu nema zbora, ali govorio sam o tome šta je vrh mediteranske prve lige kad se sve uzme u obzir - grčka ostrva i sardinija (dobro i jug korzike)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...