Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

Braco, sestre, susedi i susetke: iznajmio bih kucu negde na Jadranu, neko mirno mesto - ne mora fensi. Znaci, ne apartman, nego bas kucu. Velicina nebitna, dve spavace sobe sasvim dovoljne. Ima li neko iskustva ili preporuke, kao i koliko bi to kostalo...u samom jeku sezone - sredinom juna/pocetkom jula.

Link to comment
  • 1 month later...

Bio sam 4 dana u Dubrovniku, kod sestrine tazbine :D Moj deo je bio prevoz avionom, a sve ostalo sam imao prakticno dzabe. Dubrovnik je lep i pust u januaru, uz malo srece moze se uhvatiti sunca i proci bez kise. Imao sam tu srecu :D Kisa je padala kad nisam bio u starom gradu :) U januaru je vecina restorana i radnjica zatvoreno, nema turista, kafici rade po neki... Sve u svemu lep produzeni vikend :D Elem, malo cena , Zuja 20 kuna, Pan 20 kuna, nes kafa 18 kuna, Koka kola/sokovi 18-20 kuna... 7.5 kuna za jedan evro, pa racunajte :DNikakvih problema, nikakvih zlih pogleda ili bilo sta slicno, sve kako treba. Kolima sa BG tablama ne bi isao, jos uvek, ali avionom moze. Moj utisak je, mada nisam video mnogo od plaza, da se u Dubrovnik ide zbog tvrdjave, starog grada i prelepog vidika, a ne 12 dana na more. Tako da je za svaku preporuku provesti par dana u Dubrovniku, definitivno ima sta da se vidi i obidje.Na prolece je u planu Rovinj-Pula-Rijeka i sto vise Istre, ali o tom po tom.

Link to comment
  • 1 month later...

Razmišljam o Novigradu, Umagu ili Poreču kao bazi za ovo leto, ispade mi krajnje zgodno, usput mi je uz other arrangements. Još sam u fazi pregledanja sajtova i generalno upoznavanja sa terenom, pa ako imate neka iskustva/preporuke u vezi Istre, shoot.Interesuje me sve, kakvo je more™, tips za smeštaj, places of interest, poučne anegdote... Za sada sam samo siguran da bih svratio u Trieste na putu ka ili od tamo i overio Pulu onako celodnevno ekskurzijski, a period u kom bih išao je sredina/kraj jula.Šta ima da se vidi na Brijunima? Opis ture sa sajta deluje kao neka smorčina za decu & penzose, zebre, drveće, vozić i koješta. Je l' ima neka zabačena zajebancija u unutrašnjosti poluostrva koja je baš onako must see? (... poželjno da ima neko epsko ime kao ovaj Sveti Petar u Šumi :lol:, ali preživeću i sa nekim manje atraktivnim. -_-)

Link to comment
  • 1 month later...

jel poceo da leti JAT za split?bus pretpostavljam nije prijatan nacin.ako nema druge opcije, voz do zagreba pa voz do splita. potrajace doduse i mislim da ti nigde nece zapasti spavaca kola.a ovi minibus prevoznici za ex-stanovnike dalmacije koji sada zive u srbiji? poznavao sam djuru koji je nekada vozio ovu relaciju.

Link to comment

nema aviona do 31. maja. busom je prijatno ako je, na primer, lasta. za ostale nisam sigurna. nije prob do splita, nego do sibenika. fudeks ima carter za sibenik, al to samo tokom letnjih meseci. iskusni preporucuju da se ide busom do knina, pa da se odatle vata za sibenik. al ja sam pitala za prijatan! nacin. gde da nadjem djuru?:)

Link to comment

djuru cu da probam da ti nadjem. u nekom trenutku se bio presaltovao da vozi darkwoode i block out po regionu umesto baba i deda za kistanje, ali verujem da od toga nije mogao da zivi....a ovo:http://www.moje-kistanje.net/angel_star.htm

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...