Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

Krk je keva. Bio pre dve godine u Baškoj, tako da bih je uz dopuštenje dodao na tvoju listu preporuka. Doduše u pitanju je donekle izolovana uvala, tako da nije loše imati automobil kako bi se po volji moglo otići u grad Krk ili na neko drugo mesto. Ovde bih dodao i Cres kao veoma interesantan "protivteg" Krku. Za razliku od Krka, koji je u velikoj meri urbanizovan i pokriven infrastrukturom, Cres nosi veoma privlačan divlji šmek, koji se oseća na razne načine - od manjih gužvi i manje popunjenih plaža, pa do svih mogućih vrsta divljih životinja koje će vam prilikom noćne vožnje neosvetljenim džadama iskakati pred vozilo.Usput, ljubazno prosim posjetitelje ovog topika za 1 saobraćajni savet. Ovog leta treba da posetim Dubrovnik i Trogir, oba na po 3-4 dana. Plan je da se rentira automobil i obiđe još dosta toga na tom potezu. Pošto dolazim izdaleka, šta mi je bolja varijanta - da li da letim u Zagreb i odande vozim u Dubrovnik (pa se onda mic po mic vraćam nazad preko Trogira), ili da možda letim u Podgoricu pa odatle kolima do Trogira i onda mic po mic nazad preko Dubrovnika? Zna li neko kilometraže odokativno?Naravno, poseta Trogiru neće ići bez posete svetom trojstvu Brač-Hvar-Korčula. Da li bi neko od kolega forumaša bio voljan da rangira ove otoke po privlačnosti/prioritetu?
Zagreb - Dubrovnik je nekih 600-tinjak km, mozda malo vise. U normalnim uslovima, moras da racunas na jedno 5 sati voznje.Podgorica - Trogir je manja kilometraza, zavisi kuda ides.Ja sam jednom isao Niksic - Trogir, a jednom Budva - Trogir i ne znam sada tacno, ali bih se zakleo da sam oba puta isao barem 5 sati. Dakle, jos jedno 45 min dodaj iz PG.Mislim da je najbolje, ali i skuplje:Zagreb - Trogir - Dubrovnik, pa avion nazad za Zagreb ili da na Balkan letis za PG, a sa Balkana iz ZG.
Link to comment

ja sam mozda ekscentrican ali jako volim nocni auto voz za CG do podgorice ili bara pa dalje kolima gde treba. izvanredna civilizacijska tekovina. voznja bg-cg/cg-bg je najidiotskija stvar koju covek sebi moze da priusti za volanom na ovim prostorima, a konkurencija je ozbiljna.

Link to comment
ja sam mozda ekscentrican ali jako volim nocni auto voz za CG do podgorice ili bara pa dalje kolima gde treba. izvanredna civilizacijska tekovina. voznja bg-cg/cg-bg je najidiotskija stvar koju covek sebi moze da priusti za volanom na ovim prostorima, a konkurencija je ozbiljna.
Jesi išao nekad preko Bosne? Mnogo je lepo, ta putanja je meni uvek bila uživanje
Link to comment

jesam, ali je meni to predugo. taj se put otegne na preko 10 sati. uzivanje bi mi bilo da je upola krace. ovako se premoris kao stoka, narocito ako ima teskih vozila na putu. i murija u bosni neopisivo smara.

Link to comment

ma nek traje i 15 sati, praznik za oci, ne znas jel lepse uz drinu ili po hercegovini, jos kad zavrse ono mucenje kod tjentista bice do jaja. kad dosadi ima varijacija preko scepanpolja...istina panduri smaraju, ali vazda spremni za saradnju (5-10evrica)obicno ukalkulisemo i spavanje kod nemanje, pa prodje bez preteranog zamora, kod nemanje za veceru pica mecavnik, a jutarnji dorucak je tek hit

Link to comment
Jesi išao nekad preko Bosne? Mnogo je lepo, ta putanja je meni uvek bila uživanje
Odličan put osim onih 15 kilometara posle Tjentišta. To jebe kevu.Inače, BG-HN, sa jednim kraćim stajanjem jeste oko 10 sati, ne može to svako da voziu cugu.A za pandure, jbg, ja onda imam baš sreće. Svake dve nedelje u poslednjih par meseci idem za Trebinje, još ih nisam nigde video. Inače, to svi pričaju, ali, stvarno, nisam nigde naletao na pandure.
Link to comment

uglavnom su na ulazu u naseljena mesta, malo posle znaka za ogranicenje brzine, kad i ne stignes da usporis vec te savataju...ja sam se naucio da vozim bajdbuk, ali su mi jednom nasli da mi fali pp aparat

Link to comment
uglavnom su na ulazu u naseljena mesta, malo posle znaka za ogranicenje brzine, kad i ne stignes da usporis vec te savataju...ja sam se naucio da vozim bajdbuk, ali su mi jednom nasli da mi fali pp aparat
WTF PP aparat? Jbg, ja to u službenom autu nemam. :lol: To bi firma platila, sve u 16.Inače, baš zbog tog što sam čuo kakvi su, i ja vozim bajdbuk.
Link to comment

tad sam prosao sa 5 evrica, nisu imali sta drugo da zamere...drugaru su jedanput rekli da mogu uvek da nadju prekrsaj, ako vozis prebrzo jasno je, ako ne, onda vozis presporo pa ugrozavas bezbednost jer te drugi preticu

Link to comment
ma nek traje i 15 sati, praznik za oci,
Tako smo i mi misilli pre nekoliko godina kada smo preko Bosne isli do Metkovica pa na Korculu, ali sad da mi neko ponudi da idem tako opet, rekla bih da je lud. Svaka cast ljudima koji mogu to da izvoze bez problema, ali tata i ja smo bas crkli. Gore-dole-levo-desno-sve od jednom, n budala koji te preticu na uzasnim i nepreglednim krivinama (sa BH tablicama, naravno), kad ce to more vise...Pokusavam da razumem ljude kojima je tolika voznja uzivanje, ali mi ne ide. Mozda bih mislila drukcije da je sve ravno. Ne znam, stvarno, lepi su bili predeli ali sto se mene tice, nije to vredno cimanja.Posle toga - avion do Dubrovnika (za ~110e) i nekakav prevoz do zeljenog mesta, ako je jos neko iz apartmana voljan da dodje po nas za korektne pare kao prosle godine - raj.//I nas su zaustavili u Bosni, tata je isao izmedju 5 i 10 km/h vise od dozvoljenog u tom trenutku. Malo su se natezali pa ga je covek pustio, mozda zato sto je vec bio mrak.
Link to comment
Odličan put osim onih 15 kilometara posle Tjentišta. To jebe kevu.Inače, BG-HN, sa jednim kraćim stajanjem jeste oko 10 sati, ne može to svako da voziu cugu.A za pandure, jbg, ja onda imam baš sreće. Svake dve nedelje u poslednjih par meseci idem za Trebinje, još ih nisam nigde video. Inače, to svi pričaju, ali, stvarno, nisam nigde naletao na pandure.
Verovatno bi ti morao platiti, a posle "naplatiti" od firme. Druga država i tako to...
Link to comment
Verovatno bi ti morao platiti, a posle "naplatiti" od firme. Druga država i tako to...
Ma da, naravno, ali, pazi, jebeni PP aparat? Hoće tražiti da imamo i antitetanus vakcine u kompletu?@pilotU BiH ne postoji propisana kazna za manje od 10 km/h od dozvoljene. Samo što to ljudi ne znaju, pa pandur može da zajebava. Gledao kolega u njihove zakone.
Link to comment
Ma da, naravno, ali, pazi, jebeni PP aparat? Hoće tražiti da imamo i antitetanus vakcine u kompletu?@pilotU BiH ne postoji propisana kazna za manje od 10 km/h od dozvoljene. Samo što to ljudi ne znaju, pa pandur može da zajebava. Gledao kolega u njihove zakone.
PP aparat je (bio?) obavezan i u Makedoniji... :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...