Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

vis kida, i to komiza vise nego vis (stvar ukusa, je l'), ali u komizi se nasledje socijalizma ogleda u odsustvu naciona i ustasije. nista fensi, da ne kazem retro uz infrastrukturu

:wub: ako imas neki contact mail il sl za smestaj u komizi. daj na pm plsi da- malo je ostrvo svakako je gusht obici svaku uvalu i mestasce te stoga pitanje - ima li u komizi za rentirati auto,ili,jos bolje, bajk?
ako si u dobroj formi, moze bajs, ako nisi, imas skutere, a ima i vespa, nije mnogo skupo, a idealno je, zato sto po visu ima svasta da se vidi, nije tako mali, pa ti je potrebno i korisno da se brze krecesinace, ovo je super agencija (ko sto rekoh, bila sam u divljem kampu, dakle, za 0 para, tacnije, prijavila sam se turistickom uredu da platim taksu, da ne ostetim turisticku zajednicu), a ne poznajem nikog u ovoj agenciji, i nikad, ali nikad ne idem na placene izlete itd. - ali su bili super za sve vrste dogovora oko love i imaju bas dobre ideje, neki potpuni normalcihttp://www.alternatura.hr/
onda skuter,pre nego kola (da je 2008-10. ne bih se razmisljala za bajk, sad sam out of shape)vidim, tako kako si opisao i deluje prema fotkama, cekaj bio si na cresu,jel to taj 'sirotinjski' vajb? npr korcula spram ovog deluje kao mondensko i zivo ostrvo, sa mnogo bogatijom i raznovrsnijom vegetacjom, opet nije overkomercijalizovana
vis ima vegetaciju, vrsta turizma ne moze da se poredi sa korculanskim. ja sam bila smestena u divljem kampu na zlokobno savrsenom mestu, sad cu da pokusam da iskopam fotku, da vidis uz sta sam se budila. evo je (nemam fotoaparat, a ni ne znam da pravim fotke, ali ovde ja sedim u satoru):2vud4yd.jpgja bih se vratila komizi, tj. cu se vratiti komizi, ali prvo cemu cu se vratiti preponizno je lastovo.mozda da krenes od ovoga:29y2iqv.jpg:Dedit: turizam na visu (itd.) pre socijalizma nije postojao
Link to comment
Samo oni otoki koje ste držali 1992, a? Nije to slučajno... :fantom:
Dugo smo odolevali iredenti ali su moćniciTM skrojili kapu...EDIT: Tony, Vis i Lastovo su bile najveće JNA baze u državi... zato je danas Komiža puna tipova koji se zovu barba Sloba ili barba Draža... Edited by Arbeitmann
Link to comment
ma znam da su bile vojne baze, al sam mislio da se nasa™ armija u startu povukla otalen.
Plakat.jpgEto, i takav neinformisan™ propustio si recimo ovaj^ šou..
Link to comment
Samo oni otoki koje ste držali 1992, a? Nije to slučajno... :fantom:
:P
nisam imao pojma da smo drzali deo otocja. jebemti milosevica i gde izgubi rat angry.gif
не брини, мисрби смо оставили одличан утисак тамо, мисле да нисмо завојевачи, тако да ћемо се лако поново инфилтрирати и поробити. за корчулу не знам, али ако ништа друго, има наших некретнина, за почетак. ово пишем на ћирилици да роџер не би разумео, конспирације ради.
Link to comment

ma to je fenseraj. najjace zezanje na visu je za gospu u podspilju kada se pece riba za celi otok, organizuje turnir u bocanju i na kraju veceri lutrija i tanac. staro i mlado, domace i strano, ludo i normalno, sve na gomili, sve viske aveti izrone iz mraka....

Link to comment

eh u klape Gusarica piva mater od mog dobrog kompanjuna, Keti.inače, prošli put kad sam bija tamo, zapričao sam se dva sata na Žanićevu sa jednom finom gospojom, dobrodržećom, o svemu i svačemu, onako slučajno, ležali peškir do peškira na plaži, o turizmu, istoriji, vinarstvu, teškoćama života na otočju... tek koji dan kasnije su mi skrenuli pažnju da je gospođa gradonačelnica Komiže i saborski zastupnik.

Link to comment
  • 3 weeks later...
iz komize je skoro nemoguce koristiti bajk sem ako nisi u tur d frans formi.
možda, al je lako ugurati bajs u bus koji vozi od komiže do visa, pa izaći na vrhu.tako mi i treba kad idem s ljudima u slabijoj formiinače vis je vrh. uskoro ću zakačiti i svoje sličke uz reportažicu, sad me maksimalno mrzi.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...