Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

ne znam, ja sam bio u najvecem ostrvskom mestu na jadranu, i pride jedinom ostrvu odakle se stanovnistvo ne iseljava zbog nedostatka vode, lose povezanosti sa kopnom itd. krk jeste primamljiv paradajz turistima jer je najdostupniji i blizu, a ipak je ostrvo. dalmacija i juzna ostrva nisu toliko bolja ako se uzme u obzir udaljenost i kolicina maltreta i novaca da bi se do njih dovezlo/doplovilo. ovde trajekt ide svakih 20ak minuta, dole se čeka jer ukidaju brodske linije, a voda se redovno isključuje, ko se do 8 okupo, okupo se. takodje buka, festivali, maskare i ostale mamine mame me ne zanimaju pa tim pre nemam sta da trazim tamo dole. ovde jedno vece bila zdenka kovacicek, dovoljno :)valun i lubenice na cresu, sveti martin u malom losinju su sjajne plaze. preko puta su susak i unije, robinzonstvo na pesku. na relativno malom prostoru postoji sve, od peska preko sljunka kamenja do stencuga. ne znam da li je skupo ili jeftino, ima idea ko i ovde, ima lidl i dm, a neke stvari jesu skuplje, kao uostalom u celoj hrvatskoj, dok su restorani pristojni. nijedan jedini proustaski ili srbomrzacki plakat, pogled, ili prostacki nastup nisam primetio, ljudi su svuda bili izuzetno prijatni i ljubazni. i ono sto me je zapravo najvise odusevilo, nijednog srbina nisam sreo za 15 dana, ni u prolazu, osim par divljaka na autoputu :D zbog svega navedenog cu, ako bude u pitanju hrvatska, ponovo izabrati isto.@invisible mi smo super prosli sa domacinima, a promenili tri apartmana, jer smo ostali i posle prvog rezervisanog unapred. stekao sam utisak da niko ni ne pomislja da se sali sa tim prijavama, bar kod ovih ljudi kod kojih sam boravio. slazem se sa tim o lepoti, ali ne znam da li je toliko bas lepse da bih se jebavao do dole, narocito ako bih izabrao da putujem kroz bosnu kao mnogi.

Edited by garoviks
Link to comment

cres i losinj su ipak nesto drugo, 'pozitivna divljina' i autenticni shtih srednjovekovnih gradova, domaca radinost, nadmorska visina..dodacu kasnije taksativno jos brdo mana koje ne oprastam krku i postaviti vizuelne dokaze :D presli smo 800 km po ostrvu i ispucala 550 fotkijedina prednost sto sam od apartmana do vrata mog stana stigla za 5h.jug,jug, naravno. od posecenih ostrva: korcula.hvar,brac,cres,....krk. - moja iskustva i plasmanigeneralno mi postepeno opao entuzijazam za cro, ovo sto gazza kaze - postaje preskupa za ono sto nudi, a od sled.leta kad udju u EU cene ce biti jos vise

Edited by InvisibleLight
Link to comment

da dodam par crtica, koje su samo podskup navedenogusluga: jako losa, skroz su nonsarlantni i spori: - ceka se po 5-10 minuta dok konobari ne dodju do stola iako te vide cim si seo - 3 puta mi se desilo da sam dosla do sanka nekog bara da narucim pice/sladoled/sl u momentu primopredaje racuna i sta? cekala sve vreme dok radnik predaje gazdi pare (prebrojavanje) umesto da to urade kasnije. zar nije musterija uvek precha, nije tolika navala da nemaju po 10-15min lufta da to urade posle - jedna kelnerica mi vratila kusur od 9 kn u 18x50 lipa, naravno da nije morala - ljubaznost....nikakva-guzve na putevima tolike da je jedno popodne kolona od krka ka malinskoj bila 5km i mililo se satima, bukvalno upropasceno popodne (to je bila gl.tema na 'narodnom radiju' live ukljucenja)-ulaz na plazu koji se placa ima tuseve koje koristis tako sto u tus ubacis 2kn pa ti curi voda 30secovo sve pod 'ljudski faktor' mane, koje mi ipak nisu presudne, rekoh, ostrvo (priroda) mi manje lepo od drugih. ostrvo nema ni mirisa.tocka.dodatak - ovo su sve anacionalne primedbe, pisem ovo kao majka koja grdi svoje dete jer joj zao sto nije bolje :D

Link to comment

pa uzmi teto, izidje ti ojro na dan cirka, a ume pomoci, ako stanes na jezinu recimo.mada mi nijesu hteli naplatiti. velele cure medicinske sestre bolje da popijem pice za taj novac

mislim da su se nabacivale, ofkors

Link to comment
pa uzmi teto, izidje ti ojro na dan cirka, a ume pomoci, ako stanes na jezinu recimo.mada mi nijesu hteli naplatiti. velele cure medicinske sestre bolje da popijem pice za taj novac

mislim da su se nabacivale, ofkors

Очаjнице неке, а?бај народни тапаталк 2
Link to comment
pa uzmi teto, izidje ti ojro na dan cirka, a ume pomoci, ako stanes na jezinu recimo.mada mi nijesu hteli naplatiti. velele cure medicinske sestre bolje da popijem pice za taj novac

mislim da su se nabacivale, ofkors

a pa hocu chiko, jer ne verujem da bi mi se bash nabacivali utom smislu ^_^znam da je sica neka bila. super, hvala.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...