Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

uliks, aram - hvala preporucujes da se tamo i smestimo? stena ima ime ili je samo tvoja? :naughty: Pogledala sam, ostrvce preko puta Dubrovnika, deluje jako lepo, pretpostavljam da se tamo ide onako na jedan dan?
Ne, ne preporučujem hotel, nego stenu-more-hlad. Ono što si tražila, a što i ja volim tamo. Hotel je dobar i ako voliš, što da ne :). Ova "moja" plaža nema ime, mada spada u hotelske i otprilike izgleda kao i hotel, stepeničasta je, strma i visoka. Nađeš neku svoju kamenu terasicu i nekako ih je more tako dobro doklesalo da ne vidiš komšiluk. Milinica. Tu nema ni tuša ni konobara, sve to je sa druge strane hotela, koja gleda ka centru gradića i na kojoj je sve po peesu i skroz snobovska. Šumski hlad je između ove dve krajnosti i možeš i tu da se smestiš jer tu imaju kompleks hotelskih prizemnih apartmana.Malecni je Cavtat, ljudi su dobri, OK je sve ako znaš da ti baš ta vrsta odmora treba. tripadvisor

što se :naughty: tiče, stene su zakon :lolol:

Link to comment
Ne, ne preporučujem hotel, nego stenu-more-hlad. Ono što si tražila, a što i ja volim tamo. Hotel je dobar i ako voliš, što da ne :). Ova "moja" plaža nema ime, mada spada u hotelske i otprilike izgleda kao i hotel, stepeničasta je, strma i visoka. Nađeš neku svoju kamenu terasicu i nekako ih je more tako dobro doklesalo da ne vidiš komšiluk. Milinica. Tu nema ni tuša ni konobara, sve to je sa druge strane hotela, koja gleda ka centru gradića i na kojoj je sve po peesu i skroz snobovska. Šumski hlad je između ove dve krajnosti i možeš i tu da se smestiš jer tu imaju kompleks hotelskih prizemnih apartmana.Malecni je Cavtat, ljudi su dobri, OK je sve ako znaš da ti baš ta vrsta odmora treba.
Nisam mislila na hotelski smestaj, pre uopsteno da li je ok potraziti smestaj u samom Cavtatu, sto mi na kraju i jesi odgovorila ;) Vidim da sva ta mesta imaju kuce sa apartmanima/sobama pa bih nesto sa tim pokusala, uostalom tako sam i prosle godine bila smestena na Korculi, samo dosta povoljnije od cena koje sam sinoc nasla za Cavtat.Glede stene i imena - nisam imala predstavu kako to tacno izgleda, setih se primera Perasta i mesta "pod smokvu" o kom cujes samo od mestana.Kad te vec cimam, ima li jos cega zanimljivog u neposrednoj blizini Cavtata? (u istom more - hlad fazonu)
Link to comment

Ne vidim da postoji tema "Hrvatska" pa ću se ovde oglasiti. Idem u Zadar na 10 dana a imaću 1 dan ceo slobodan. Isplati li se napraviti jednodnevni izlet na Plitvikim jezerima? Koliko traje vožnja autobusom, ima li redovnih linija?Alternativno, mogao bih otići trajektom do nekog ostrva u blizini. Šta preporučujete?

Link to comment
Ne vidim da postoji tema "Hrvatska" pa ću se ovde oglasiti. Idem u Zadar na 10 dana a imaću 1 dan ceo slobodan. Isplati li se napraviti jednodnevni izlet na Plitvikim jezerima? Koliko traje vožnja autobusom, ima li redovnih linija?Alternativno, mogao bih otići trajektom do nekog ostrva u blizini. Šta preporučujete?
Plitvička jezera nisu baš blizu Zadra, bliži ti je NP Krka, isto jako lep. Možeš da obiđeš i Manastir Krku. Ako te pak više interesuju znamenitosti lacmanskih nevernika, meni je super bio na otoku Pašmanu benediktinski manastir Sv Kuzme i Damjana, do jaja monasi, odlična domaća rakija i kolači sa medom... Možda i stari grad Nin?
Link to comment

neka preporuka za plaze u istri? samo da nisu betonske i pretrpane pocetkom julavalja li cemu moscenicka draga i taj deo? lovran? ili je bolji deo oko rovinja?

Edited by ParaPsycho
Link to comment
janjetina, najbolja, bez premcarestoran je u zadru, tako da ne postoji opravdanja za neodlazak.sto se plitvica tice, kontam da postoje organizovani izleti iz zadra, i to definitivno vredi obici, pogotovo sad na prolece. e sad, verovatno ima i neka redovna linija koja prolazi kroz zadar a staje tamo. raspitaj se za to na licu mesta, jer je mnogo bolje na plitvice ici sam nego u grupi jako su velike guzve tamo.
Link to comment
]sto se plitvica tice, kontam da postoje organizovani izleti iz zadra, i to definitivno vredi obici, pogotovo sad na prolece. e sad, verovatno ima i neka redovna linija koja prolazi kroz zadar a staje tamo. raspitaj se za to na licu mesta, jer je mnogo bolje na plitvice ici sam nego u grupi jako su velike guzve tamo.
Najbolje se putuje kada putujes sam. ;) U nacionalni park nema smisla ici grupno; vodic ti ne treba, samo mapa, ostali mogu samo da te uspore.Hvala na svim predlozima. Automobil ne dolazi u obzir, samo autobus i slicno. Ovde bas pada kisa po celi dan ali nadam se da ce u petak biti vedro. Ovi iz ekipe ce razgledati Zadar ali meni je to poznato od ranije pa cu se izdvojiti i pokusati videti nesto izvan Zadra. Nin deluje kao najbolja opcija, pre svega zato sto su dva nacionalna parka predaleko ali dodatno cu se u medjuvremenu raspitati za moguce opcije. Ne verujem da cu ici na neko ostrvo kako za sada stoje stvari. Edited by pacey defender
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...